Jak na věc


čim hnojit zemedelské plodiny

Ztracené bednění – praktické, rychlé a levné

    Od ledna 2013 vstoupil v platnost nový zákon č. 318/2012 Sb. kterým se mění zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií. Energetická náročnost vytápění je jednou z klíčových součástí.
    Po podepsání Smlouvy o obchodní spolupráci a zaplacení registračního poplatku 500 Kč se zákazník stává řádným členem Klubu Energy. Kromě členské karty společnosti Energy Group, a.s. obdrží každý nový člen startovací balíček, vč. jednoho koncentrátu podle vlastního výběru a ročního předplatného magazínu Vitae.
    Nejpřirozenější formou krmiva je to, čím se živí divoké šelmy v přírodě. Pro lepší stravitelnost je možné maso povařit, ale nevaříme jako v závodní jídelně. Maso pro šelmy by mělo být pouze ošetřeno teplotou do 70 stupňů, což představuje vaření celého kusu masa vhozením do horké vody (maso se na povrchu zatáhne a cenné šťávy zůstanou uvnitř). Zelenina je pro šelmy obecně lépe stravitelná povařená. Syrová je naopak dobrá pro stimulaci zažívacího traktu k jeho činnosti. Stimuluje peristaltiku žaludku a střev.


Kontrolní údaje nutnék vydání hesla do IS

    Původní televizní zpracování jednoaktové opery Bohuslava Martinů na libreto autora podle povídky L. N. Tolstého. Účinkují: C. Kassai, R. Novák st., M. Kopecký, M. Poulová, Z. Valchařová a další. Hraje Česká filharmonie, dirigent J. Bělohlávek. Spoluúčinkuje sbor Martinů Voices, sbormistr L. Vasilek. Scénář a koncepce filmu J. Nekvasil a J. Kopecký. Kamera M. Gábor. Režie J. Nekvasil (V anglickém znění s titulky)
    Pokud vás tyto informace zaujaly, kupte si číslo 4/13 časopisu DŮM&ZAHRADA. Zde je téma vytápění rozebráno do podrobností. Objednat si časopis můžete jak v klasické tištěné podobě (všechny informace o předplatném najdete zde), tak i v podobě elektronické do vašich mobilů, tabletů či počítačů.
    Registrace v Klubu Energy je platná 12 měsíců od data podepsání Smlouvy o obchodní spolupráci. Následujících šest měsíců je ještě možné si registraci prodloužit. K výhodám klubového členství patří mimo 30% slevy na nákup zboží také možnost navštěvovat poradny lékařů a terapeutů, odborné přednášky a účastnit se dalších klubových aktivit.


Prosincový rozšířený speciál časopisu Dům&Zahrada právě vyšel

    Dá se říci, že co platilo jako doporučené parametry pro nízkoenergetické domy do konce roku 2012, se nyní stává povinností. Jak vybrat vhodný systém vytápění? Při porovnávání variant je třeba brát v úvahu všechny následující parametry: celkové pořizovací náklady, náklady na provoz - tedy cenu paliva, náklady na údržbu a podobně, dále komfort obsluhy i ekologické hledisko.
    Na dalších stránkách najdete recepty, pojednání o Barfu, který není jen krmení syrovým masem. Najdete zde i nevhodná krmiva pro šelmy, která mohou působit i toxicky.
    Rozhodování by mělo být komplexní - záleží na lokalitě (klimatické podmínky, připravenost sítí), velikosti domu, preferencích a životním stylu investorů a tak dále. Je třeba, aby projekt systému vytápění, případně společně se systémem větrání, byl součástí projektu domu. Aby vytápění fungovalo co nejefektivněji, je důležité systém sladit s ostatními relevantními parametry, například solárními zisky. Většina moderních systémů vytápění pracuje s menším teplotním spádem, proto je ideální kombinace s podlahovým (stěnovým, stropním) topením, a s tím je třeba samozřejmě počítat již v projektu.


Dům&Zahrada přináší novinky pro zahradu i stavbu z veletrhu For Arch

    Opera-pastorel Bohuslava Martinů o jednom dějství Čím lidé žijí vznikla v roce 1952 v New Yorku. Byla napsaná jako televizní opera a svou premiéru měla v roce 1953 při vysílání NBC. Libreto napsal Bohuslav Martinů podle povídky Lva Nikolajeviče Tolstého Kde je láska, tam je i Bůh. Toto dílo není často uváděno. Z tohoto ohledu je realizace zvukové nahrávky a následného filmového zpracování opery výrazným kulturním počinem s celosvětovým přesahem. Dílo je už v samotném autorském zpracování vysoce stylizované, na způsob středověkého Miráklu, a vyžaduje stylizaci i pro originální filmové zpracování.
    Dobře se osvědčily také některé kombinace zdrojů tepla, například elektrického podlahového vytápění a krbových kamen. Důvodem je úspora nákladů i omezení závislosti na jednom zdroji. Vhodným doplněním jakéhokoliv topného systému mohou být také solární a fotovoltaické panely. Při rekonstrukci je důležité vzít v úvahu, zda se jedná jen o výměnu zdroje tepla, nebo i celkovou obnovu otopné soustavy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00