Jak na věc


šedý polystyren na zateplení budov

Kalkulace nitrooční čočky

    Tak jako jsou různé velikosti bot, stejně tak jsou i různé hodnoty nitroočních čoček. K jejich měření se používá tzv. optická biometrie (bezkontaktní) nebo ultrazvuková biometrie (kontaktní, využívaná se u pacientů s pokročilým šedým zákalem).
    Další informace o druzích nitroočních čoček můžete najít v sekci Korekce oční vady implantací umělé nitrooční čočky. Vhodnou čočku Vám doporučíme na zákldě vstupní konultace s přihlédnutím k výsledkům předoperačního vyšetření a k Vašim představám a preferencím.
    Našim pacientům nabízíme poslední technologickou novinku – nejmodernější nitrooční čočky řady PREMIUM. Jde o asférické akrygelové čočky s modrým, žlutým a UV filtrem. Tyto čočky jsou schopny trvale zbavit pacienta brýlí na dálku i na blízko včetně astigmatizmu. S implantacemi multifokálních čoček má naše klinika dlouholeté zkušenosti a v počtu implantací těchto čoček jsme na 1. místě v ČR. Ročně jich implantujeme více jak tisíc.
    Stav, kdy zkalená čočka je nahrazena novou čočkou, připadá řadě pacientů jako malý zázrak. Všechny věci, které dříve neviděli jasně, jsou opět světlé, jasné a v živých barvách. Řada pacientů říká, že tak jasně viděli naposledy v mládí.


Mohlo by Vás dále zajímat:

    Není. Operace šedého zákalu se provádí ambulantně, trvá cca 8 minut. Pobyt na klinice nepřesáhne zpravidla 3 hodiny.


Často kladené otázky k šedému zákalu, neboli kataraktě:

    K ochraně rohovky při operaci šedého zákalu používáme nejkvalitnější ochranné viskoelastické preparáty – Viscoat a Provisc od americké firmy Alcon.Standardně implantujeme nejkvalitnější nitrooční čočky současnosti – asférickou AcrySof IQ se 3 ochrannými filtry – modrým, žlutým a UV filtrem. Čočky řady AcrySof firmy Alcon jsou zhotoveny z akrylátu – měkkého, poddajného materiálu vyrobeného speciálně pro nitrooční čočky. Tento materiál se chová v oku velice dobře a přispívá k výtečným dlouhodobým výsledkům. U čoček AcrySof je riziko sekundární katarakty (druhotného šedého zákalu) sníženo na minimum, což bylo potvrzeno mnoha klinickými studiemi. Jednokusová nitrooční čočka AcrySof IQ na rozdíl od ostatních nitroočních čoček nabízí 2 unikátní inovace. Má ve své struktuře zakomponován vedle žlutého barviva i modrý a UV filtr. které brání průniku části modrého světla a tím snižuje riziko poškození sítnice a následného zhoršení zraku. Podobá se tak nejvíce „natur
    Vidění se po operaci katarakty stabilizuje velmi rychle, řádově ve dnech. K úplnému ustálení stavu a stabilizaci dioptrií dochází obvykle během 3 – 4 týdnů. Délka pracovní neschopnosti je velmi individuální, záleží na charakteru vykonávané práce. Může se pohybovat ve dnech, případně v týdnech. Na implantace prémiových nitroočních čoček se specializuje přednosta kliniky, doc. MUDr. Mgr. Zdeněk Smečka, CSc. Pacientům je garantována individuální péče.
    K přesnému výpočtu nitrooční čočky používáme na naší klinice novinku na světovém trhu – optickou koherentní biometrii přístrojem IOL Master Zeiss 700. Jedná se o světovou špičku, světová premiéra tohoto přístroje byla na podzim 2014. Tento přístroj obsahuje léty ověřené vrozce pro výpočet nitrooční čočky a dále má integrované OCT (optickou koherenční tomografii), což nám umožňuje již během měření vyšetřit žlutou skvrnu (místo nejostřejšího vidění) a odhalit případné onemocnění. Více zde.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00