Jak na věc


akutní zánět nosohltanu babské rady

Jak zdiagnostikovat akutní infarkt myokardu?

    Příčinou akutního infarktu myokardu je ve více než 95% uzavření koronární tepny (věnčité tepny zásobující srdce) krevní sraženinou, trombem. Trombóza nejčastěji nasedá na ateroskleroticky zúžené místo v koronární tepně a způsobí nedokrevnost a odumření části myokardu, kterou tato tepna zásobuje. Takto poškozený myokard se hojí jizvou, která v různém rozsahu omezuje funkci srdce jako pumpy. Uzavření koronární tepny může být trvalé nebo v lepším případě jen přechodné. Uzavření koronární tepny je pro organismus velmi stresujícím stavem, který může způsobit i život ohrožující arytmie, především komorovou fibrilaci nebo tachykardii.
    Prostřednictvím této stránky a odkazem na jiné stránky, Trombofilik.cz poskytuje všeobecné informace pouze pro vzdělávací účely. Informace obsažené v tomto webu, nebo na odkazovaných webových stránkách, nejsou náhradou lékařské nebo odborné péče.
    Váš zdravotní stav vždy konzultujte se svým lékařem. Nikdy neignorujte radu lékaře, kvůli něčemu, co čtete na těchto stránkách nebo odkazovaných stránkách. Nikdy nespoléhejte na informace na těchto webových stránkách namísto vyhledání odborné lékařské pomoci.
    Trombofilik.cz není odpovědný za jakoukoli radu, průběh léčby, stanovení diagnózy nebo jakékoliv jiné informace, služby nebo produkty, získané prostřednictvím těchto stránek.
    Prevencí je dlouhodobé zaměření se na zdravý životní styl. To znamená nekouřit, udržovat svou váhu v normě, dbát na pohybovou aktivitu, zdravě se stravovat. Lidé s hypertenzí, cukrovkou, obezitou a vyšší hladinou cholesterolu, by se měli zaměřit na kompenzaci těchto stavů.


Přihlásit se k odebírání zpravodaje

    Akutní infarkt myokardu – srdeční infarkt je jedním z projevů ischemické choroby srdeční. Jedná se o místní odumření srdeční tkáně způsobené nedostatečným zásobením kyslíkem.
    Následkem infarktu můžou být již výše zmíněné arytmie, srdeční nedostatečnost, kardiogenní šok, prasknutí srdeční stěny, zánět osrdečníku. Tyto komplikace pacienta vážně ohrožují na životě.
    Trombofilik s diagnózou vrozené či získané trombofilie si musí ke všemu popsanému výše si dát pozor na hormonální antikoncepci a rizikové situace pro vznik trombózy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00