Jak na věc


aladin radar pocasi idnes

Pokračování Aladinova dobrodružství

    Díky spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem budete automaticky a pravidelně informováni o srážkách, větru, tlaku, teplotě či vlhkosti v jakékoliv místě České republiky. S pomocí GPS modulu Vám bude dopřána předpověď počasí také pro Vaší aktuální pozici.
    Celou pohádku Aladin doprovází řada poutavých písniček a vtipných scén s Džinem. S Aladinem a jeho přáteli se můžeme setkat ještě ve dvou dalších dílech - Aladin - Jafarův návrat a Aladin a král zlodějů.
    Spustili jsme pro vás také webovou verzi aplikace Aladin, kterou můžete spustit v prohlížeči na libovolném zařízení – http://aladinonline.androworks.org/
    Jafar posílá vojáky, aby zatkli Aladina, který jediný může vstoupit do jeskyně. Stráže Aladina najdou ve chvíli, kdy Aladin ukazuje svůj příbytek neznámé dívce z tržiště- princezně Jasmíně. Právě v tu chvíli se Aladin dozví, kdo dívka ve skutečnosti je. Aladin je vržen do vězení, kde se setkává se staříkem, který mu povídá o tajemné jeskyni, která skrývá obrovské bohatství, na které už ale sám nestačí, proto potřebuje někoho mladého. Společně prchnou z vězení a vydávají se do jeskyně, odkud má Aladin staříkovi přinést lampu. Uvnitř jeskyně se setkává zvídavý Abu s kouzelným létajícím kobercem, který jim pomůže nalézt lampu.


Aladin - model pro předpověď počasí od CHMI

    Celý příběh začíná tím, že se vysoký temný muž jménem Jafar pokusí nalézt kouzelnou lampu, která je ukryta v Jeskyni zázraků. Ovšem on jako člověk zlý a podlý do jeskyně vejít nemůže, protože do jejích útrob smí vstoupit jen ten, kdo má „zlaté srdce.“ Pomocí čar a kouzel najde takového mladíka, který je dobrosrdečný a spravedlivý. Tímto mladíkem je chudý chlapec z tržiště Aladin. Aladin spolu se svým opičím kamarádem Abu žijí v rozbitém domě bez peněz.
    ALADIN vychází z globálního modelu francouzské meteorologické služby Météo-France ARPEGE (projekt výzkumu malých a velkých měřítek), jehož výsledky pro zvolenou cílovou oblast ALADIN zpřesňuje.„Co je pro předpovědi počasí nezbytné, jsou následující dva předpoklady. Za prvé jde o znalost fyzikálního stavu atmosféry v určitém časovém okamžiku. Za druhé musíme znát zákony, podle nichž se vyvíjí určitý stav atmosféry z časově  předcházejícího. Stav atmosféry i zákonů je třeba znát s postačující přesností, jedině potom můžeme získat exaktní řešení meteorologických předpovědí“.ALADIN je určený pro krátkodobou předpověď atmosférických procesů středního měřítka. Předpověď počasí je počítána geografickým rozlišením 4 km. Pole jednotlivých veličin (teplota, tlak vzduchu) se interpolují z rozlišení ARPEGE na vyšší rozlišení ALADIN. Data jsou nyní připravena k vlastnímu výpočtu modelu (numerická integrace).


S českým Záložkodeníkem už čtení nikdy nebude jako dřív!

    Druhé pokračování Aladinova příběhu začíná tam, kde skončil první díl. Zlému kouzelníkovi Jafarovi se podařilo uprchnout z lampy a je tak nejmocnějším džinem ze všech. Jafar se chce Aladinovi pomstít. Jediná moc, která je dokáže ochránit je ta Džinova. Džin se po zasloužené dovolené vrací do města a má spoustu zábavných historek, teď ale všichni potřebují jeho kouzelnou moc.
    Výsledkem je předpověď meteorologických prvků na + 54h, například předpověď tlakových polí při zemi i ve výšce, množství oblačnosti, rychlost a směr větru, množství srážek, teplota a vlhkost vzduchu.
    Mezi tím ale Jafar znovu chystá plán, jak se stát sultánem a rozhodne se pomocí kouzel přesvědčit krále, aby mu dal Jasmínu za ženu. V tu chvíli ale do paláce přijíždí princ Ali Ababva (Aladin), který chce žádat o princezninu ruku. Princezna z počátku Aliho nechce, ale zanedlouho v princi pozná chlapce z tržnice. Aladin se ovšem za svůj chudý původ stydí a vydává se stále za prince, který občas v přestrojení za chudáka navštíví tržnici. To se ale nelíbí Jafarovi, který přikáže vojákům prince zatknout a shodit z útesu. Na dně moře ale Aladin otře lampu, kterou nosil pod turbanem a Džin mu tak zachraňuje život.


Počasí na email + odběr aktuálních článků

    Numerický model ALADIN je vyvíjen od roku 1991 v mezinárodní spolupráci 15 evropských a afrických států,kterou vede francouzská povětrnostní služba a je v rutinním provozu v řadě členských zemí konsorcia ALADIN.
    Aladin je hlavní postava ze stejnojmenné orientální pohádky z produkce Walta Disneyho z roku 1992. Pohádka Aladin nás uvádí do prostředí tajuplných uliček, honiček na střechách domů a na orientální tržiště.
    Ve městě se chystá velkolepá svatba Aladina a princezny Jasmíny. Ještě před tím musí ale Aladin zastavit čtyřicet loupežníků, kteří se chystají uloupit kouzelný svatební dar. Aladin a jeho přátelé – Jasmína, Abu, kouzelný koberec a Džin musí opět překonat řadu nebezpeční, která na ně čekají na jejich cestě.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00