Jak na věc


aladin radar pocasi idnes

Pokračování Aladinova dobrodružství

    Malá vodní dýmky Aladin Revolution Zebra S pochází z III. generace vodních dýmek Aladin.Firma Aladin ukončila výrobu modelové řady vodních dýmek Aladin Revolution v roce 2010.
    Spustili jsme pro vás také webovou verzi aplikace Aladin, kterou můžete spustit v prohlížeči na libovolném zařízení – http://aladinonline.androworks.org/
    Díky spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem budete automaticky a pravidelně informováni o srážkách, větru, tlaku, teplotě či vlhkosti v jakékoliv místě České republiky. S pomocí GPS modulu Vám bude dopřána předpověď počasí také pro Vaší aktuální pozici.
    Numerický model ALADIN je vyvíjen od roku 1991 v mezinárodní spolupráci 15 evropských a afrických států,kterou vede francouzská povětrnostní služba a je v rutinním provozu v řadě členských zemí konsorcia ALADIN.


Aladin - model pro předpověď počasí od CHMI

    Abu si  ve vidině bohatství chce odnést obrovský diamant, který ale zapříčiní zboření celé jeskyně. Aladin s opičkou jen stěží vyváznou na létající koberci. Aladin ve své dobrotě předá lampu staříkovi, který ho za odměnu shazuje zpět do jeskyně, ale nevšimne si, že mu Abu lampu vzal. Aladin uviděl starou lampu, kterou chtěl trochu vyleštit a v té chvíli se objevil modrý vtipálek Džin z lampy, který slíbil vyplnit Aladinovi 3 přání. Za pomoci Džina se dostávají z jeskyně a Aladin si přeje být princem, aby mohl získat Jasmínino srdce. Aladin také slibuje Džinovi, že mu dá svobodu.
    Ve městě se chystá velkolepá svatba Aladina a princezny Jasmíny. Ještě před tím musí ale Aladin zastavit čtyřicet loupežníků, kteří se chystají uloupit kouzelný svatební dar. Aladin a jeho přátelé – Jasmína, Abu, kouzelný koberec a Džin musí opět překonat řadu nebezpeční, která na ně čekají na jejich cestě.
    Druhé pokračování Aladinova příběhu začíná tam, kde skončil první díl. Zlému kouzelníkovi Jafarovi se podařilo uprchnout z lampy a je tak nejmocnějším džinem ze všech. Jafar se chce Aladinovi pomstít. Jediná moc, která je dokáže ochránit je ta Džinova. Džin se po zasloužené dovolené vrací do města a má spoustu zábavných historek, teď ale všichni potřebují jeho kouzelnou moc.


S českým Záložkodeníkem už čtení nikdy nebude jako dřív!

    Aladin se vrací na zámek, kde vypoví sultánovi o tom, jaký Jafar ve skutečnosti je. Sultán ho nechá zatknout a odvést. Jafar si ale všiml Aladinovi lampy a za pomoci kouzel uniká. Aladin se má stát sultánem, což ho velmi trápí. Chce proto porušit slib, který dal Džinovi. Všichni přátelé jsou z Aladinova činu zklamaní. To už se ale Jafar za pomoci svého zlotřilého papouška Jaga zmocňuje lampy a začne páchat zlo. Jeho přáním bylo stát se sultánem, další aby byl mocný kouzelník. Aladin se ovšem nevzdal a chtěl vše napravit. Lstí přesvědčil Jafara, že nejmocnější je přece džin, který vládne celému vesmíru. Jafar si tedy přál být džinem, ale v domnění své velké moci si neuvědomil, že džin plní přání ostatních. Tím tedy Aladin přelstil zlého Jafara a všechny zachránil. Džin poslal Jafara do útrob Jeskyně zázraků a sám dostal od Aladina slíbenou svobodu.
    Jejich život se ale změní ve chvíli, kdy se seznámí s neznámou dívkou, kterou zachránili před trestem za krádež. Dívka ale nebyla jen tak obyčejná holka z tržnice, ale samotná princezna Jasmína. Jasmína se rozhodla utéct z domu, protože ji chtěl otec provdat, jak uvádí zákon. Sultánův rádce Jafar měl ale s princeznou jiný plán, protože se sám chtěl stát sultánem.
    Celý příběh začíná tím, že se vysoký temný muž jménem Jafar pokusí nalézt kouzelnou lampu, která je ukryta v Jeskyni zázraků. Ovšem on jako člověk zlý a podlý do jeskyně vejít nemůže, protože do jejích útrob smí vstoupit jen ten, kdo má „zlaté srdce.“ Pomocí čar a kouzel najde takového mladíka, který je dobrosrdečný a spravedlivý. Tímto mladíkem je chudý chlapec z tržiště Aladin. Aladin spolu se svým opičím kamarádem Abu žijí v rozbitém domě bez peněz.


Počasí na email + odběr aktuálních článků

    ALADIN vychází z globálního modelu francouzské meteorologické služby Météo-France ARPEGE (projekt výzkumu malých a velkých měřítek), jehož výsledky pro zvolenou cílovou oblast ALADIN zpřesňuje.„Co je pro předpovědi počasí nezbytné, jsou následující dva předpoklady. Za prvé jde o znalost fyzikálního stavu atmosféry v určitém časovém okamžiku. Za druhé musíme znát zákony, podle nichž se vyvíjí určitý stav atmosféry z časově  předcházejícího. Stav atmosféry i zákonů je třeba znát s postačující přesností, jedině potom můžeme získat exaktní řešení meteorologických předpovědí“.ALADIN je určený pro krátkodobou předpověď atmosférických procesů středního měřítka. Předpověď počasí je počítána geografickým rozlišením 4 km. Pole jednotlivých veličin (teplota, tlak vzduchu) se interpolují z rozlišení ARPEGE na vyšší rozlišení ALADIN. Data jsou nyní připravena k vlastnímu výpočtu modelu (numerická integrace).
    Aladin je hlavní postava ze stejnojmenné orientální pohádky z produkce Walta Disneyho z roku 1992. Pohádka Aladin nás uvádí do prostředí tajuplných uliček, honiček na střechách domů a na orientální tržiště.
    Výsledkem je předpověď meteorologických prvků na + 54h, například předpověď tlakových polí při zemi i ve výšce, množství oblačnosti, rychlost a směr větru, množství srážek, teplota a vlhkost vzduchu.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00