Jak na věc


arriva praha příměstska autobusové spojení-jízdní

Plánuje se buspruh na Strakonické

    Do provozu v Krnově zasáhne i druhý elektrobus, který Arriva na severu Moravy provozuje. V pracovní dny bude nasazen na příměstské linky v okolí Krnova a o víkendu bude jezdit na trasách místní MHD. Dva elektrobusy tak o víkendu ve městě zastanou převážnou část práce dieselových autobusů. „Další dva elektrobusy provozuje Arriva v Praze, kde zajišťují spojení mezi multifunkčním areálem BB Centrum a stanicí metra Budějovická v Praze 4,” doplnila Pavla Struhalová.
    Speciální systém pro nevidomé, kterým jsou nově všechny autobusy krnovské MHD vybaveny, pomůže lepší orientaci slabozrakých a nevidomých při cestách po městě. Tito lidé mají zvláštní zařízení, které mohou stisknout při příjezdu autobusu na zastávku a ten jim nahlas oznámí číslo linky a směr, kam dále pokračuje.
    Městskou hromadnou dopravu v Krnově bude po dobu dalších pěti let zajišťovat společnost Arriva Morava a s novým kontraktem jsou spojeny také příjemné změny pro cestující. Jízdní řády na dnešních šesti linkách se nemění a i jízdné zůstává stejné. Novinky ale cestující najdou v autobusech, které je budou vozit.


Arriva Střední Čechy s.r.o. opět bez lidí

    „Že budou v Krnově všechny autobusy MHD bezbariérové, je další posun k lepšímu pro vozíčkáře, kteří se denně musejí potýkat se spoustou překážek. Vedle problematického nástupu do vlaků nebo autobusů to jsou třeba vyvýšené okraje u přechodů pro chodce, díry v chodnících, jeden nebo více schodů do budov prodejen a lékařů. Proces odstranění bariér je stále pomalý. Proto skutečnost, že autobusy MHD budou nízkopodlažní, kvituji s povděkem. Určitě vozíčkářům usnadní pohyb po městě,” říká Lenka Šteflová Adámková, maminka Anetky upoutané na invalidní vozík.
    „Se společností Arriva spolupracujeme již mnoho let, a to k oboustranné spokojenosti. K té máme důvod obzvlášť dnes. Nové autobusy nejenže splňují nejpřísnější emisní normy a umožní přepravu imobilních cestujících, ale usnadní cestování i pasažérům se smyslovým postižením. Obměnu vozového parku v Krnově jednoznačně vítáme,” uvádí starostka města Jana Koukolová Petrová.
    Arriva Morava pořídila pro Krnov dva nové nízkopodlažní autobusy IVECO (Urbanway a Crossway LE) a jeden nízkopodlažní elektrobus od českého výrobce SOR Libchavy (SOR EBN 10,5). „Do nových vozů jsme investovali 13,5 milionu korun,” říká ředitelka Arrivy Morava Pavla Struhalová. „Každý rok najezdí naše autobusy v Krnově 280 tisíc kilometrů. Nově jsou všechny zdejší vozy nízkopodlažní. Usnadní to hodně cestování lidem na vozíku, seniorům i maminkám s kočárky.”


Poslední pražská Karosa B732 stále v akci

    Ve všech autobusech je nově možné u řidiče platit všemi typy bezkontaktních platebních karet, které vydávají banky. Cestující už nemusí hledat v kapse drobné, stačí pípnout kartou a odbavit se bezhotovostně. Každý autobus bude označen samolepkou u předních dveří, která cestující na tuto možnost platby upozorní. Loni v září byl touto technologií zkušebně vybaven jeden autobus, testovací provoz se osvědčil, a proto Arriva společně s městem rozhodla o rozšíření čteček platebních karet do všech krnovských autobusů. I nadále mohou lidé samozřejmě využít i bezhotovostní platby bezkontaktními čipovými kartami ODISKA.
    Městská hromadná doprava v Krnově prochází v těchto dnech velkou změnou. Nově bude ulice města brázdit na lince číslo 1 elektrobus, který dnes spolu s dalšími dvěma novými autobusy převzali od Arrivy Morava zástupci Krnova. Všechny vozy krnovské MHD jsou tak od dnešního dne nízkopodlažní, mají speciální systém pro nevidomé a cestující mohou platit za jízdenky u řidiče i bezkontaktními bankovními kartami. Místo hledání drobných tedy nově stačí při nástupu do autobusu jen jedno pípnutí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00