Jak na věc


básně pro mrtvou maminku

Hana Fousková: Zaříkávání smrti

    25.1.2015 - s radostí Vám oznamuji, že můj obraz "Před rozedněním" se vydražil v dobročinné aukci Konta Bariéry za 12000,-Kč!!! :) Mám velkou radost, že vydražené peníze pomohou těm, co to potřebují. :)
    Věra Kunderová, manželka spisovatele Milana Kundery, poskytla vzácný rozhovor literárnímu časopisu Host. Dává tak poprvé nahlédnout do soukromí uměleckého páru, které si oba dosud velmi střežili. Manželé žijí po odchodu z Československa od roku 1975 ve Francii. V roce 1979 byl Milan Kundera proti své vůli zbaven státního občanství, jeho dílo bylo zakázáno. Spisovatel, který je zároveň francouzským státním občanem, stále čeká na navrácení státního českého občanství.
    12.10.2013...tak za poslední týden 3 nové básničky a myslím, že se celkem i povedly, všechny najdete na Facebooku, samozřejmě, že je dám i sem, ale tam jsou už teď.... :)
    Sledujte nás denně, každý den, tady najdete něco nového. :) . Bohužel poslední dobou se tady moc nových příspěvků neobjevuje, pokud by byl někdo z Vás ochotný mně s tímto webem pomoci, tak mně prosím napište na Facebooku. Budu moc ráda....děkuju všem ! :)


Vážení čtenáři, na tomto místě dáváme prostor současným českým, ale i zahraničním básníkům. Vybíráme z jejich dosud nepublikovaných prací.

    2.10.2003 Já vím, je to proklatě dlouho co jsem tu nebyla, ale fakt mám moc práce. Konečně jsem dokončila svým 16 obrazů, podívat a lajkovat můžete na adres :https://www.facebook.com/msmodernart?fref=ts . Jeden z nich můžete vidět, taky tady v hlavičce. Bohužel básničky momentálně žádné novém nemám, věnuju se tomu malování, ale spoustu citátů vlastních i těch cizích najdete na fcb, konkrétně na: https://www.facebook.com/basnebasnicky21 Postupně se tady některé objeví. Snad to nějak zařídím, abych měla na tyto stránky víc času. Ještě jedna komerční záležitost, už přemýšlíte nad vánočními dárky? Tak fajn, třeba se vám bude něco líbít tady: www.musistomit.cz
    Přinášíme vám několik básní Štěpána Hobzy. Vyjadřuje myšlenku až gellnerovsky: jeho poezie je zpěvná, verše krátké, miluje parodii a otevřenost sdělení a píše pravidelným veršem.
    Nakladatelství Host založilo událost, která propaguje současnou českou literaturu a to známou i neznámou. Odehraje se v sobotu 23. 11. od 14:00 do 21:30. Seznam vystupujících čítá deset jmen literátů, kteří povypráví o svých knihách a dalších zajímavých. Detailní program najdete na stránkách Hostu.


National Book Awards uděleny (21.11.2019)

    ►Francouzský literární podzim III. ►Omar Khayam a další odstraňováni z íránských učebnic►Barnes: Evropa za námi s výhodnou dohodou nepřijde►Pavel Brycz se účastnil Evropského literárního festivalu v Tokiu►Francouzský literární podzim II. ►Nona Fernández: Velký vtip►Rozhovor s Michelem Houellebecqem►Alma Guillermoprieto: V Latinské Americe spravedlnost nehledejte►Slovo vyslovené v temnotě: poezie Davida Harsenta►Poezie Patrizie Cavalli na PWF 2019 ►Zábranského Logoz je politickou vizí vířící emoce►Francouzský literární podzim I.►Rozhovor přes bránu smrti: Arnošt Lustig►Zemřel Karel Gott►Junot Díaz: Rada pro mladé autory►Zemřel Graeme Gibson, partner Margaret Atwood►Edna O'Brien: Dívka►Osvobození ženy podle Germaine Greer ►Bodláky Václava Duška ►Českými nakladateli neobjevená autorka ►Nádherní mrtví
    12.2.2014...já vím, nebyla jsem tu přesně 2 měsíce, moc se omlouvám, mrzí mě to...moc práce, ale hlavně umřela mně maminka, už to bude měsíc a bolí to, jako by se to stalo včera........nemůžu teď pracovat, psát, ani malovat....pokud se chcete podělit o podobný problém, tak mně napište, buď na email nebo na FCB. Dnes se tady objevují nějaké foto citáty, snad se Vám budou líbit. Postupně zveřejním i ty vlastní. Na Facebooku jsem každý den, tam se většina z nich objevuje aktuálně. :) a najdete tam i mě. :) tak se mějte krásně a já se polepším.... :)
    22.7. 2013 ....nezlobte se na mně, je toho fakt hodně, práce, malovaná, léto.....snad se na podzim polepším, pokud Vám to tady nestačí, přidejte se na Facebook nebo přímo mě požádejte o přátelství, budu ráda :) dnes pár vlastních citátů, snad se budou líbit.


MUSÍŠ TO MÍT! - www.musistomit.cz

    5. května by se Hana Fousková, autorka básnických sbírek Jizvy (1998), Troud (2003) a Psice (2008), dožila 70 let. Při této příležitosti vám přinášíme básně z její poslední sbírky Zaříkávání smrti.
    13.8.2013 Vím, dlouho jsem tu nebyla, ale musím se taky něčím živit... :) Nová krátká básnička pro Vás, taky maluju, chtěli by jste vidět mý obrazy? Nevím, jestli někdo napíše do emailu nebo sem mám dát novou anketu. No, ještě uvidím.
    6.6. 2013 Dnes přidávám dvě "nové" básně od Jaroslava Seiferta, novou anketu a konečně básničku pro Lucii, která si o básničku psala...krásné dny a štěstí na každém kroku :)
    14.4. 2015 - Tak se to povedlo, sbírka je na světě! Nakupovat můžete přímo u nás v eshopu:www.darkybest.cz nebo na http://www.suplik.cz/Knihy/Hledani.aspx
    12. 3. 2014 - to je náhoda, přesně po měsíci. No, pořád ne a ne se polepšit, ale dnes jsem "zapracovala" 2 nové básničky k narozeninám, spoustu vlastních citátů a myslím 5 citátů na fotkách :) Doufám, že Vám alespoň něco z toho udělá radost. Teď jsem si teprve všimla, že jsem tu nebyla jen 12 února, ale i 12. listopadu a 12. října... :) To je zajímavá náhoda. Mějte se krásně a kdyby náhodou, tak na Facebooku jsem každý den.... :)


Básně, básničky, citáty, úvahy, povídky....

    20.6.2013 Umřel Filip Topol!!! Nechápu.......výborný textař.....Psí vojáci : http://www.novinky.cz/kultura/305369-zemrel-filip-topol-lidr-psich-vojaku.html...
    Obsah této stránky je přístupný na většině zobrazovacích zařízení. Jen některá však dokáží zobrazit stránku s pokročilým formátováním (CSS). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč mezi ně nepatří (doporučuji upgrade) nebo používáte některé z alternativních zařízení. Pak možná přivítáte systém klávesových zkratek.
    20.8. 2013 Včera jsem byla v Neurorestartu, znáte ho? Byla jsem v živém vysílání a byla jsem strašně nervózní. Můžete se podívat na celý program, já jsem mluvila 1:46:20, ano dělám toho hodně, tak snad mi odpustíte, že teď nestíhám tento web jak bych chtěla: http://neurorestart.cz/zive-vysilani-jak-dopadl-neurorestart/?utm_source=Email&utm_medium=email&utm_campaign=doporucim


Z nových básní Alžběty Luňáčkové

    ALE HLAVNĚ, NEMÁM ČAS SEM CHODIT NAJDETE MĚ NA FACEBOOKU NEBO NA INSTAGRAMU! PROSÍM POKUD PRO MĚ MÁTE VZKAZ PIŠTE PROSÍM DO MESSENGERU NA FACEBOOK NEBO PŘÍMO NA ZEĎ. BUDU VÁM VDĚČNÁ TAKY ZA LAJKY A SDÍLENÍ, PŘÍPADNĚ SLEDOVÁNÍ NA INSTA! Tam teda fakt mooc! :) Moje sbírka také stále v prodeji viz link níže. Děkuju všem! JSTE SKVĚLÍ! :)
    přijít na jiné nebo třeba úplně nové myšlenky. Poslední dobou to tady dost flákám, to protože pracuju a nebo maluju. :) Část mých obrazů najdete na: https://www.facebook.com/msmodernart/
    4. 6. 2013 Tak právě jsem dnes zveřejnila úplně novou básničku, kterou jsem napsala, protože jsem odmítla pomoc někomu, kdo už dávno dluží pomoc mně... :) a on se teď na mne zbobí
    Výroční americké literární ocenění National Book Award, udílené od roku 1950, zná své vítěze. Cenu za prózu získala Susan Choi za svůj pátý román Trust Excercise. V kategorii Literatura faktu zvítězila Sarah M. Broom za knihu The Yellow House. Cenu za poezii získal Arthur Sze za sbírku Sight Lines. V kategorii Literatura pro mládež uspěl Martin W. Sandler s knihou 1919: The Year that Changed America. Z překladové literatury byl oceněn román Baron Wenckheim’s Homecoming maďarského spisovatele a scenáristy Lászla Krasznahorkaie (v Maďarsku vyšlo v roce 2016).


Jiří R. Pick a jeho básně Divokého západu

    14.1.2015 - Ano, jsem hříšník, zanedbávám tento web, ale facebooku jsem každý den . :) Vážně mě těší, že navštěvujete tento web a tak se polepším a budu sem přispívat o něco víc. :) Dodatečně přeji všem jen to nejlepší do nového roku. :)
    12.11.2013...jsem tu po měsíci...mrzí mě to, ale na FCB jsem každý den a každý ten, tam něco napíšu... :) i básničky v říjnu jsem napsala tři, v nejbližší době se tady taky objeví. Snažím se teď kromě práce hlavně malovat. I tuto moji tvorbu můžete sledovat na Facebooku viz: https://www.facebook.com/msmodernart Snad zítra se na Facebooku objeví mé nové obrazy, doufám,že se Vám budou líbit. :)
    18.5.2017 Moc se omlouvám, že tento web tak zanedbávám. Pracuju a mám toho za sebou fakt hodně, ale to je fakt na dlouho. A taky od začátku roku jsem se víc věnovala malování a teprve teď po strašně dlouhé době jsem napsala básničku. Nerýmuje se a tak nevím jestli se vám bude líbít? :) Někdy jsou ty básničky bez rýmů o moc těžší než ty rýmované. :) Pokud budete mít na mě nějaký dotaz pište na facebooku, tam váš dotaz určitě najdu a odpovím vám. :)


Setkání se spisovateli V4 (18.11.2019)

    Institut umění – Divadelní ústav pořádá tradiční setkaní s literáty, kteří se zúčastnili Visegrádského programu rezidenčních pobytů pro spisovatele. Těmi letos jsou polský básník, novinář a aktivista Wojciech Bonowicz, slovenský básník, scenárista a pořadatel literárního festivalu Michal Tallo, český publicista a prozaik Adam El Chaar a maďarská prozaička a blogerka Judit Szaniszló. Ukázky z jejich děl bude číst herec Kajetán Písařovic. Čtení a diskuze se uskuteční v úterý 26. listopadu 2019 od 19.00 v Maďarském institutu v Praze.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00