Jak na věc


bojím se řídit

Kondiční jízdy pro úzkostné řidiče

    Mohla jsem se soustředit nejen na technické momenty jízdy, ale zároveň jsem měla velkou podporu v tom, že jsem se mohla lépe podívat na potíže, které mi brání v řízení, a naučit se postupy jak je zvládat.
    "Pocit úžasné pohody, opravdového pochopení a snahy pomoci i nad rámec dohodnutého.. velká profesionalita, podpora a nadhled. To vše bylo důležité také v autě u Lucky, jejíž klid mi pomohl, když to bylo nejnáročnější. Moc díky oběma! Moc Vás doporučuji a přeji všem podobnou zkušenost."
    Doporučujeme objednat si jízdu již před kurzem, aby došlo k určité objektivizaci slabin. Tyto pak lze využít při tvorbě individuálního plánu, který pak bývá efektivnější. Jízdy je možné domluvit i v den kurzu.
    Nabízíme kurz v Praze a terapeutické - kondiční jízdy šité na tělo /v autě s dvěma pedály nebo vašem osobním/. V jiných lokalitách vedle kurzů nabízíme pouze omezené množství terapeutických jízd. /Písek, Jičín, Turnov, další jsou v jednání/.


Terapeutické kurzy pro řidiče: "Za volantem to zvládám"

    Kurzy se odehrávají v podobě 2 skupinových setkání - každé trvá 5 hodin a probíhá během víkendu v intervalu 14-40 dní. Obvykle druhý termín přizpůsobíme při prvním setkání potřebám frekventantů. V rámci naší péče nabízíme také možnost navazujících terapeutických jízd.
    Bylo to velmi příjemné a profesionální setkání. Pro mne povzbuzením byl fakt, že takový problém nemám sama, že je nás víc a dokonce různých věkových kategorií. Že jsme se mohly i navzájem informovat a povzbuzovat prostřednictvím skupinového mailu. Paní Lucii jako instruktorku doporučuji všem, kdo to opravdu chtějí zkusit. Je klidná, vše vysvětlí, jezdit s ní kondiční jízdy byla radost. Ivana je moc milá, chápavá a naučila nás i některé nové psychologické triky, například jak se uvolnit či jak se vyrovnat s kritikou a podceňováním nejen našeho nejbližšího okolí. Závěr: Opravdu doporučuji! Jinak já už jezdím!
    Naše kurzy jsou určeny pro ženy, které se bojí sednout za volant, ale také pro muže, které trápí úzkost při řízení auta. Vytvořili jsme program, který obsahuje lék na vaše "bojím se řídit".


Podívejte se na naše stránky Google+.

    Kurz byl super, moc děkuji. Zopakováním nejdůležitějších zásad instruktorkou Lucií jsem získala větší jistotu v teorii, nácvik relaxačních technik mi zase velmi pomohl při zvládání stresu v praxi (a nejen v automobilu:-). Doporučuji každému, kdo chce zvítězit nad svým strachem z jízdy! Radka
    Kurzy se konají o víkendu se 14 denním nebo měsíčním odstupem. Místo konání: Praha VeleslavínSkupiny jsou malé, pro poklidnou a osobní atmosféru /do 10 lidí/.
    Ideálním cílem programu je jistě řidičská samostatnost frekventanta, nicméně cesta vede obvykle přes spolujízdu, která může mít různé podoby. Řada frekventantů bude schopna si jízdy zorganizovat sama, zařídit si podporu, alespoň z části tréninku. My nabízíme pro zájemce jízdy s Lucií, lektorkou kurzu a zkušenou lektorkou jízd.
    Součástí všech jízd s námi jsou postupy naučené v kurzu na ovládnutí úzkosti z řízení. Směřujeme k naplňování individuálního plánu. Plně respektován je řidič se svým aktuálním stavem, mírou odvahy a strachu.


Pomůžeme vám překonat strach z řízení auta např. po dopravní nehodě, či úzkost za volantem vyvolanou strachem z chyby. Po absolvování našeho terapeutického kurzu vedeného našimi zkušenými lektory jsme vám schopni také poskytnout speciální kondiční jízdy v autě s dvojími pedály na rozježdění.

    Jedná se o dopravně-psychologický program určený všem úzkostným řidičům a řidičkám. Nabízíme ho nyní ve formě dvoudenního kurzu pro malé skupiny, a je cílený na překonání úzkosti. V některých indikovaných případech je možná i individuální forma jeden na jednoho. V návaznosti na kurz nabízíme i speciální terapeutické kondiční jízdy s laskavou lektorkou jízd. Plánujeme kurz i pro úzkostné žáky autoškol či uchazeče o vstup do autoškoly.
    Ahoj všem, přeji vám do nového roku hodně zdraví a mnoho najetých kilometrů bez nehod. Doufám, že se máte všichni dobře a jezdíte. Já každý den děkuji Ivě a Lucii, díky nim si jízdy už užívám a těším se na řízení. Chtěla jsem se pouze přestat bát řídit, ale to že si to teď užívám a těším se na každou jízdu, tak to je bonus. Parkování se už také není tak hrozné jako na začátku. Takže Ivo a Lucko ještě jednou díky díky.
    Posun ve zvládnutí úzkosti za volantem obvykle vyžaduje trénink řízení. Plán typu a frekvence jízd je součástí individuálního plánu a konkrétně pak domácích úkolů.
    Poznámka: úkoly nejsou stanoveny námi, ale jsou domluveny během setkání individuálně s jednotlivými frekventanty. Úkoly mají přiměřenou obtížnost s ohledem na schopnosti a rozhodnutí frekventanta. Jde nezbytně o trénink v autě, zejména jízdy:))

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00