Jak na věc


brunclík a lev

WWG – World Webphoto Gallery

    ZAMĚŘENÍod r. 1981 pracuje jako samostatný fotografV letech 1985 - 1992 působil převážně v zahraničí (Rakousko, Itálie) a věnoval se především reklamě. V tomto období vytvořil obrazovou část několika audiovizuálních programů (Palác v Kielcach - Polsko 1985, Muzeum H. Sienkiewicze - Polsko 1988, Varšavský zámek - Polsko 1988, Stroje pro 20. století - Rakousko, ČSR a další).
    Naše kamenictví se zabývá především výrobou a renovacemi pomníků. Firmu založil roku 1991 pan František Brunclík, jehož otec i děd byli řádně vyučenými kameníky a v oboru trvale pracovali. Děd byl společníkem firmy KUBÍČEK & SPOL. Rychtářov, která působila v regionu ve 20. a 30. letech minulého století. Nyní firmu spravují bratři Brunclíkové, absolventi SPŠ kamenické a sochařské v Hořicích, synové Františka.
    Fotografie právě vystavované v galerii WORLD WEBPHOTO GALLERY se staly součástí stejnojmenné knihy pana Brunclíka - Země. Její uvedení na trh znamenalo pro mnohé ctitele krajinářské fotografie opravdový svátek. Věřím, že i tato virtuální návštěva internetové výstavy fotografií pana Pavla Brunclíka bude pro Vás příjemným požitkem.


Hana Růžičková - Na cestách digitálně

    Osnovou projektu fotografa, pana Pavla Brunclíka je tedy Země. V desítkách podob, které je možné na mnoha místech zeměkoule spatřit. Země v podobě, jak byla stvořena, v pohledech které jsou zcela oproštěny od zásahů člověka. Na snímcích tohoto autora nejsou stavby, města, stavební památky. Na fotografiích nenaleznete silnici a dopravní prostředky. Fotografie, mnohdy se blížící k malířskému pojetí vnímání okolního světa, nezobrazují ani člověka. Ve výčtu, co na mnoha fotografiích není, či vlastně je, je třeba uvést absenci měřítka. Mnohdy není patrné, zda-li písečný přesyp je ve skutečnosti výsledek doteků stále se vlnícího moře na písečném břehu v rozměrech centimetrů nebo navátá písečná duna o velikosti několika desítek nebo stovek metrů. Obdobné pocity mohou vyvolat fotografie hor bizardních tvarů.
    Autorovi se na rozdíl od postřehu čínského básníka daří natrvalo zachycovat tvář země. Nádhernou a syrovou zároveň. Její dnešní tvář, která již zítra nebo pozítří díky civilizaci nemusí existovat. Nemusí existovat díky chování vyspělé společnosti, jak ne vždy rozumné aktivity člověka nazýváme.
    SAMOSTATNÉ VÝSTAVY1984 - České Budějovice1985 - Znojmo, Sokolov1988 - Praha1995 - Praha - Cizí ženy1999 - Praha - Návraty k podstatě1999 - Litva - Návraty k podstatě2000 - Praha - Země2001 - Paříž - Země2002 - Praha - Kde je Madagaskar2002 - Hamburg - Krajina vody
    Projekt rozhodně nepatří k jednoduchým, natož běžným. Autor během několika let navštívil desítky zemí takřka na všech místech zeměkoule. Nachodil tisíce kilometrů, zhotovil těžko spočitatelné množství snímků. A pak třídil a vybíral. Není vyloučeno, že výběr několika desítek snímků z takto vzniklého archivu pro něj bylo těžším úkolem než vlastní pořízení souboru mnoha tisíců diapozitivů.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00