Jak na věc


cesty domů herci

12. 08. 2013 | Zpoplatnění Ježíškova zápisníčku částkou 20 Kč

    Křížové cesty pod širým nebem dotvářejí charakter naší krajiny. Zejména v hornatých oblastech jsou hojné. Snad proto, že hory jsou nevyzpytatelné, život a zdejší cesty neschůdné. Náš život se často podobá cestě do hor a křížové cesty mají lidem připomenout, že na té cestě nejsou sami, že se mají na koho obrátit, protože Ježíš je miluje natolik, že za ně obětoval svůj život. Dodnes, zejména před Velikonocemi, si věřící připomínají u křížových cest poslední okamžiky života Ježíše Krista.
    Nově již není možno si stáhnout Ježíškův zápisníček přímo z těchto stránek- protože skončila finanční podpora Ježíškovy cesty ze strany Evropských fondů, rozhodli jsme se jeho vydávání zpoplatnit symbolickou částkou 30 Kč. K dispozici tedy bude už jen na Infocentru Boží Dar.
    Zvyk stavět křížové cesty se vyvinul z poutí do Jeruzaléma, při kterých poutníci putovali k Božímu Hrobu, zastavovali se a modlili u míst Kristova utrpení. Ne všichni však mohli podniknout dalekou pouť do Jeruzaléma, která byla tak prospěšná k duchovní obnově člověka. Z popudu františkánů proto byla poslední cesta Ježíše Krista připomínána na vhodných místech pomocí křížů a výjevů z posledních chvil jeho pozemského života.
    Městečko Boží Dar je vyhlášeno Ježíškovým městečkem. Působí zde Ježíškova pošta, která rozesílá po celé zemi dopisy, orazítkované symbolem Ježíška.. Především zde ale byla od 8.12.2007 slavnostně otevřena Ježíškova cesta.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00