Jak na věc


definiční obor hodnot

VZDĚLÁNÍ PRO NÁS PŘEDSTAVUJE NEUSTÁLÝ ROZVOJ

     Datový blok "definiční body parcel" je označovaný jako DEBO (obraz definičních bodů). Zjednodušeně řečeno, jedná se o bod, kterým je označena parcela a to včetně souřadnic S-JTSK, takže lze tento bod využít k dohledání na mapě. Data, která poskytuje katastrální úřad v digitální formě (VFK), byla doplněna o tento formát a blok DEBO můžete objednat jako součást popisných informací (osoby, LV, parcely,...). Pro využití definičních bodů parcel je nutný program Mapy.
    Můžete si je kdykoli zastavit nebo se k nim vracet, můžete si je pouštět na počítači, na mobilu nebo tabletu, zkrátka kdekoli se vám to hodí. Každý kurz obsahuje část přístupnou zdarma, abyste si mohli daného lektora vyzkoušet.
    Program Katastr nemovitostí (součást Evidence půdy) byl již upraven tak, aby uměl importovat definiční body parcel ve formátu VFK. Rovněž je v distribuci verrze programu MAPY, která umí pracovat s těmito definičními body.
    Program MAPY využívá internetové mapové služby ČÚZK (zobrazení mapy z internetu – iMapy) a umí zobrazit katastrální (nebo jinou poskytnutou mapu) jako podklad mapy produkčním blokům. Pokud importujete popisné informace (osoby, LV, parcely) včetně bloku definičních bodů do modulu katastr nemovitostí, pak lze využívat následujících funkcí:
    Naší filosofií je nabízet vám hodně kvalitního obsahu za málo peněz. Chceme, abyste na LearnTube chodili rádi. Posloucháme vaše postřehy i nápady na kurzy, o které byste měli zájem.


PŘÍKLAD VYUŽITÍ "INTERNETOVÉ" KATASTRÁLNÍ MAPY A DEFINIČNÍCH BODŮ

    Vzhledem k tomu, že blok definičních bodů (DEBO) obsahuje souřadnice bodu a číslo parcely je pak možné provádět dohledáváním dle čísla parcel na mapě. Nejedná se o plnohodnotnou náhradu digitální katastrální mapy, ale definiční body parcel umožňují levnou variantu řešení (blok DEBO by měl být poskytován k popisným informacím bez doplatků). Jedná se o ne zcela plnohodnotnou náhradu digitální mapy, ale vzhledem k ceně rozhodně doporučujeme k vyzkoušení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00