Jak na věc


dobytí jižního pólu seriál

Obama: Armstrong nás naučil, jak obrovská je síla jednoho kroku

    Praha - Amerika ztratila v Neilu Armstrongovi jednoho z největších hrdinů, vyhrál Americe závody ve vesmíru a splnil dávný lidský sen. A sebe zapsal do historie. Přistání Apolla 11 sledovala naživo víc než půlmiliarda lidí. Skoro to nevyšlo. Když Armstrong ručně dokončil přistávací manévr, zbývalo palivo na 20 sekund letu. Navzdory nastupující normalizaci a pozdější cenzuře zpráv ze západního světa diváci v tehdejším Československu přímý přenos z Apolla 11 viděli živě. Vysílání ale nebylo oficiálně schválené a proběhlo neplánovaně. Pamětníci proto o tomto přenosu mluví jako o mimořádném úspěchu. Záznamy z něj se ale nedochovaly. 
    New York - Ve věku 82 let zemřel americký astronaut Neil Armstrong, první člověk, který se prošel po Měsíci. Armstrong na povrch Měsíce vstoupil v červenci 1969 jako velitel mise Apollo 11 a udělal tak pověstný "velký skok pro lidstvo". Někdejší vojenský pilot poslední čtvrtstoletí strávil v ústraní a publicitě se spíše vyhýbal. Několik let působil jako univerzitní učitel, poté se věnoval podnikání a zúčastnil se i vyšetřování katastrofy raketoplánu Challenger. O jeho úmrtí informoval americký server nbcnews.com, který připomíná, že Armstrong nedávno prodělal operaci srdce. 
    New York - Prezident Barack Obama označil Neila Armstronga za jednoho z největších amerických hrdinů historie. Podobně se vyjadřují i další osobnosti USA. "Byl nejlepší a bude mi strašně chybět," komentoval smrt svého kolegy Michael Collins, který byl stejně jako Armstrong a Edwin "Buzz" Aldrin členem posádky Apolla 11. Kosmonaut a první člověk na Měsíci zemřel v sobotu ve věku 82 let.


Neil Armstrong, první člověk na Měsíci, zemřel

    Pětačtyřicet let uplynulo od okamžiku, kdy 20. července 1969 stanuli na měsíčním povrchu první vyslanci lidstva – Neil Armstrong a Edwin Aldrin, posádka Apolla 11. Dramatická rekonstrukce BBC
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00