Jak na věc


domácí pečení svatebního cukroví praha a okolí

Najdete nás na sociálních sítích

    Při plánování svatební hostiny byste neměli podcenit výběr svatebního dortu a svatebních koláčků. Jejich vzhled i chuť dotváří příjemnou atmosféru při hodování. Svatební dorty se vyrábí v různých tvarech, barvách i chutích. Můžete si vybrat, zda zvolíte třeba dvoupatrový nebo třípatrový dort, s bílou nebo hnědou polevou, čokoládovou či karamelovou náplní apod. Svatební koláčky jsou pak co do tvaru víceméně stejné, ale vybírat lze z mnoha druhů podle vašich chutí - je libo makové, tvarohové, ořechové nebo jiné? Svatební koláčky jsou vítanou laskominou každého svatebního hosta!
    Výběr svatebního dortu může být zpočátku oříšek. Měli byste si proto hned na začátku ujasnit minimálně to, v jakých chutích se shodnete. Následně proberte, jaký tvar, barvu a zdobení preferujete. Svatební dorty lze totiž vybírat v celé škále variant - dvoupatrové, třípatrové, čtyřpatrové, na stojanu, bez stojanu, s fondánovým zdobením či dokonce s živými květinami. Pro alergiky jsou k dostání také bezlepkové svatební dorty.


Svatební koláčky na tabuli i do výslužky

    Pamatuju si, jak jsem nenáviděla pečení, a když byly děti malé vysvobozovala mě moje maminka, která vždy něco pečeného na zub poslala. Později jsem však začala zkoušet cukroví a jednoduché buchty a nakonec jsem si pečení docela oblíbila. Hlavně drobné cukroví, kde jsem se mohla vyřádit přři zdobení. Motivační je také skutečnost, když je o cukroví zájem a chutná, a co si budeme nalhávat nejvíce je motivační pochvala a obdiv okolí, které nepeče. V současné době je v módě domácí pečení čehokoli. Od chleba, houstiček, mufinu, koláčů , cukroví až po dorty. Něco jsem si vyzkoušela a na této stránce se můžete podívat v rubrikách na mé amatérské tvoření a vlastně i amatérské focení. Třeba někomu poskytne inspiraci. Sama ji také hledám na internetu.
    Svatební koláčky by na svatební tabuli rozhodně neměly chybět. Svůj účel však splní nejen jako ozdoba svatební tabule, ale také jako nezbytná součást výslužky pro svatební hosty. Původním účelem svatebních koláčků je totiž poděkování svatebčanům za účast na svatbě, za jejich přání a dary. Chutné svatební koláčky pak jako výraz díků můžete předat také matrikáři, fotografovi, hudebníkům či kadeřnici a dalším lidem, kteří se podíleli na organizaci vaší svatby.


Svatební dorty - jak na výběr toho pravého

    Tyto mé stránky nemají ambici být blogem o jídle, těch je myslím dost a kvalitních, takže recepty zde nepřepisuju. Místo psaných receptů se pokusím shromáždit a nabídnout přímo v textu příspěvků odkazy na ty, které sama ráda používám. Někdo to sice nemá rád, ale připadá mi zbytečné opisovat z kuchařek nebo jiných webů to, co jsem tam sama našla a vyzkoušela. Navíc, myslím, že je to i k autorovi receptu fér, když spíš než mu obsah vykrádat je lepší na něj odkazovat. Výhodu to má i tu, že u zdroje jsou ke srovnání další obrázky a rady.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00