Jak na věc


dopravní inspektorát olomouc vydej spz

Vysokorychlostní trať Praha - Drážďany je prioritou České republiky a Německa

    Dobrovolní dopravní zpravodajové volají na bezplatné telefonní číslo ŘSD ČR, kam operátorům předávají svoje aktuální poznatky z provozu. Takto získaná informace je po ověření na NDIC upravena a připravena k distribuci prostřednictvím proměnných informačních tabulí, služby RDS-TMC, webového portálu www.dopravniinfo.cz nebo prostřednictvím datového distribučního rozhraní všem odběratelům z řad rozhlasových a televizních stanic, telekomunikačních operátorů, provozovatelů dopravních informačních služeb, přepravců a dopravců, orgánů, organizací a institucí veřejné správy a dalších uživatelů dopravních informací.
    K mnohým dopravním nehodám už ze zákona nejezdí Policie ČR. Přesto jde o události, které omezují provoz na pozemních komunikacích. Obdobně informace o překážkách provozu (např. spadlý náklad, strom přes cestu, atd.) a o dalších nepředvídatelných událostech zjistí nejdříve řidiči.
    Dobrovolný dopravní zpravodaj je řidič ochotný poskytnout informaci o problémových událostech v provozu na pozemních komunikacích, na které při svých cestách narazí. Výhodou je, pokud se často pohybuje na dálnicích a silnicích v České republice. Kromě přiměřené dávky zájmu, aktivity a ochoty je třeba mít k dispozici mobilní telefon. Jde o dobrovolnou bezplatnou činnost.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00