Jak na věc


dpo ostrava odiska pro důchodce

Podmínky používání platební karty v ostravské MHD

    Bezplatná přeprava pro cestující od 70 let věku v tarifní oblasti Paskov, Řepiště a VratimovPro cestující starší 70 let zůstává na všech linkách Dopravního podniku Ostrava v tarifní oblasti Paskov, Řepiště a Vratimov (tarifní zóna 18) zachována možnost bezplatné přepravy na základě platného osobního dokladu (občanský průkaz, cestovní pas).
    Byly navázány kontakty s výše zmíněnými firmami/dopravními podniky, které poskytují informace, tiskové zprávy a různá prohlášení pro web MHD ŽIVĚ.cz. V žádném případě ale nenesou odpovědnost za provoz a obsah těchto stránek.
    Bezplatná přeprava v tarifní oblasti Paskov, Řepiště, Vratimov platí pouze ve spojích Dopravního podniku Ostrava a.s. a ARRIVA MORAVA a.s.Jak jezdit zdarma od 65 do 70 let věku?Pokud je vám více než 65 a jste narození po 1. 1. 1946, máte nárok cestovat ve spojích Dopravního podniku Ostrava v tarifní oblasti MĚSTO Ostrava (tarifní zóny 1, 2, 3 a 4) zdarma s tím, že jako jízdní doklad potřebujete ODISku s nahraným 365denním nulovým kuponem. Podmínkou je změna profilu ODISky, která je možná pouze u jejího vydavatele.1. Pokud již máte ODISku
    Výše uvedené podmínky neplatí ve vlacích Českých drah a.s. a GW Train Regio, a.s. Přeprava cestujících se řídí tarify a smluvními přepravními podmínkami těchto dopravců.


Dokupované elektronické jízdenky k platební kartě

    Valná hromada koordinátora ODIS s.r.o. schválila 17. prosince 2015 nový Tarif ODIS platný od 1. ledna 2016. Mimo jiné úpravy tarif zavádí ke stávajícím slevám pro občany nad 70 let také bezplatnou přepravu cestujících starších 65 let v tarifní oblasti MĚSTO Ostrava.
    Bezplatná přeprava pro cestující od 65 let věku v tarifní oblasti MĚSTO OstravaOd 1. ledna 2016 je na všech linkách Dopravního podniku Ostrava a.s. v tarifní oblasti MĚSTO Ostrava (tarifní zóny 1, 2, 3 a 4) zavedena bezplatná přeprava cestujících starších 65 let. Podmínkou, resp. jízdním dokladem, je ODISka s nahraným 365denním nulovým kuponem.
    Bezplatná přeprava pro cestující od 70 let věku v tarifní oblasti MĚSTO Ostrava.Pro cestující starší 70 let zůstává na všech linkách Dopravního podniku Ostrava a.s. v tarifní oblasti MĚSTO Ostrava (tarifní zóny 1, 2, 3 a 4) zachována možnost bezplatné přepravy na základě platného osobního dokladu (občanský průkaz, cestovní pas) pouze u občanů, kteří jsou narozeni před 1. 1. 1946. Cestující narození po tomto datu musejí mít ODISku s nahraným 365denním nulovým kuponem.


Podmínky používání Kreditní jízdenky v ostravské MHD

    Možnost hradit cenu jednotlivé elektronické jízdenky v ostravské MHD, prostřednictvím běžných bezkontaktních bankovních platebních karet a Kreditních jízdenek posunula odbavování cestujících na světovou úroveň.
    Kreditní jízdenka je jednoduchá, anonymní čipová karta, kterou lze zakoupit v nových jízdenkomatech, v našich vlastních prodejnách nebo u našich smluvních prodejců. Kreditní jízdenku je možné opakovaně dobíjet finanční částkou a následně používat běžným způsobem, tedy přikládáním k terminálům ve vozidlech, podobně jako ODISku a její elektronickou peněženku, resp. bankovní platební kartu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00