Jak na věc


film klub sokolov

Filmový klub uvede film "Chlapectví"

    Do distribuce po festivalu směřují filmy: The Big Sick, Axolotl Overkill, Červená, Svět podle Daliborka, Baby Driver, Křižáček, Vážený občan, Život za život.
    Dánský snímek Vidíš měsíc Danieli je mistrovsky natočené drama, které se nezdráhá ukázat krutou pravdu tak, jak se skutečně udála. Fotoreportér byl zajat teroristickou organizací Islámský stát a držen jako rukojmí 398 dnů. Divák sdílí se zajatým Danielem ponižování, strach o život i naději na osvobození. V žádném případě to neznamená, že by se film vyžíval v samoúčelném znázornění násilí. Podívaná to sice místy může být nepříjemná, avšak vždy správně vypointovaná. Boj Danielovy rodiny o jeho záchranu je veskrze realistický a bez přehnaně vypjatých emocí.
    Program bude uveden na našem webu a facebooku a jelikož mám na téměř všechny současné i bývalé členy klubu e-mailové adresy budu vám jej průběžně posílat. Tisk programu a plakátů zatím z finančních důvodů není možný, což mne trápí převelice. Poklud by se mezi příznivci klubu našel sponzor, bude mít klub zase svou výtvarnou tvář, kterou mu již osm let dává Helenka Čubová. Za což jí děkuji a vděčná jsem.


Aktualizace na stránkách městského úřadu a jeho odborů

    Encyklopedická definice pro filmovou adaptaci zní takto:Filmová adaptace je převod jiného původního díla, jevu či objektu do filmové podoby. Za nejobvyklejší případ můžeme označit audiovizuální zpracování prozaického literárního textu (román, novela, povídka apod.), ale předlohou filmu se může stát i drama, videohra, muzikál, balet, historická událost, rozhlasová hra, komiks, starší film (adaptace je pak označována za remake), nebo jako v případě slavné série Piráti z Karibiku – zábavní park.Celá řada filmových teoretiků se problematice adaptací věnuje již od vzniku filmu a dostává se zcela pravidelně do sporu se specialisty na určitý druh umění, neboť každý z nich si obhajuje specifičnost svého žánru. Podle některých studií nelze literaturu a film srovnávat, neboť setyto umělecké disciplíny vyjadřují jinými způsoby – každá z nich má své přednosti, ale i svá omezení. Literatura vládne jazykem, hlavní silou filmu je jeho vizualita, a ačkoli to tak na první pohled nevypadá, v
    5. 7. 1968 nastupují The Doors na pódium legendárního Hollywood Bowl, aby odehráli svůj nejslavnější koncert. Záznam byl poprvé vydán v roce 1987. K padesátému výročí jej znovu zremastroval Bruce Botnick, dvorní zvukař kapely a vytvořil jedinečný poslechový i vizuální zážitek. The Doors jsou naprostým fenoménem oslovujícím celé generace i dlouho po smrti Jima Morrisona. Koncerty této legendy se jen málokdy obešly bez excesů hudebních i jiných. Stejně tomu bylo v Bowl 1968, kde The Doors nechali jedinkrát zaznamenat celý svůj koncert. Jim Morrison, John Densmore, Robby Krieger a Ray Manzarek ze sebe tehdy vydali to nejlepší.
    Vstupné do kinokavárny 24.3. na jednotlivé filmy - 50 Kč. Do velkého sálu pak 60Kč/kus. Celodenní vstupné pro oba sály je 160 Kč.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00