Jak na věc


hannoverský kůň

Nejnovější inzeráty inzerce zdarma

    Hannoverští koně se velmi důkladně šlechtí pro jejich vyrovnanou, poslušnou povahu a spolehlivost. Jsou to proslulí drezurní koně s výjimečným talentem, zajišťující jejich uplatnění na mezinárodní úrovni, projevují se také jako skokani.
    Hannoverský kůň je plemeno koně vyšlechtěného v Německu v 17. - 18. století. Temperament je vyrovnaný. Hannoverští koně se velmi důkladně šlechtí pro jejich vyrovnanou, poslušnou povahu a spolehlivost. Jsou to proslulí drezurní koně a výjimečný talent, zajišťující jejich uplatnění na mezinárodní úrovni, projevují také jako skokani. Moderní hannoverán měří v kohoutku 160 - 168 cm. Má výbornou stavbu těla a pozoruhodně korektní chody. Je atletický a pružný, chody jsou prostorné, ploché, takže vysoká akce, která byla typická pro kočárového hannoverského koně, vymizela. Koně jsou mnohem ušlechtilejší než jejich předchůdci díky pokračujícímu vlivu plnokrevníků.
    Začátek rozsáhlejšího chovu hannoverských koní sahá k začátku 18. století, kdy byl na přání Jiřího II. založen hřebčinec v Celle. Dá se tedy říci, že kořeny má Hannoverský kůň v Německu, respektive v Severním Porýním Vestfálsku a Dolním Sasku.


Hannoverský Koně - Kontaktní formulář

    Tito koně mají vyrovnaný temperament, poslušnou povahu a jsou spolehlivým partnerem pro jezdce. Jsou proslulí jako drezúrní koně a jsou také dobří jako skokani.
    Hannoverský kůň je teplokrevné plemeno pocházející původem z Německa a po druhé světové válce zušlechtěn křížením s anglickou krví. Hannoverský kůň je velmi často k vidění na olympijských hrách a dalších konkurenčních závodů, kde se prezentují anglické jezdecké styly.
    Moderní hannoverán měří v kohoutku 160–175 cm. Má výbornou stavbu těla a pozoruhodně korektní chody. Je atletický a pružný, chody jsou prostorné, ploché, takže vysoká akce, která byla typická pro kočárového hannoverského koně, vymizela. Koně jsou mnohem ušlechtilejší než jejich předchůdci díky pokračujícímu vlivu plnokrevníků.


Hannoverský Koně - Kontaktní údaje

    Pozůstatky tohoto chovu – kočároví koně, sloužili při britských královských ceremoniálech za vlády Jiřího I., a pak až do časů Jiřího V. V roce 1714, když se Jiří, kurfiřt hannoverský, stal Jiřím I. Anglickým, se začali do Celle dovážet tehdejší plnokrevníci, aby zlepšili exteriér domácího hannoverského chovu. Původně zde bylo 13 černých holštýnů, vytvářejících základ chovu, kteří měli převládající vliv v hřebčinci i pro příštích 30 let. Později došlo k dalšímu dovozu plnokrevníků. Tak vznikl lehčí a mnohem pohyblivější kůň, dostatečně vhodný jak pro lehkou zápřež, tak pro práci pod sedlem, přesto ještě dosti silný pro většinu prací na poli. Ke konci 18. století bylo ve stavu sto hřebců. Mezi nimi, a to k zušlechťování populace, byli též hřebci východopruští, andaluští a frederiksborští.
    Kůň hannoverský je mohutnější než východopruský. Jeho hlavní chovatelskou stanicí je hřebčín v Zelle, založený v roce 1735, kde byly v polovině 18. století kříženy těžké domácí klisny s hřebci dánskými a holštýnskými, později s anglickými plnokrevníky a polokrevníky. Postupně se hannoverský kůň diferencoval v ušlechtilejší, lehký typ kočárový a v hrubší, těžší typ jezdecký.
    Jméno: Vando Věk: 5 let Velikost: 16.1hh 1.65m Plemeno: Buckskin Quarter horse Popis: Vando .Buckskin valach, s velmi hezkou tváří. má správnou konformaci a 3 velmi dobré brány. je velmi přátelský valach a snadno se jezdí pod sedlem. Skvělý rodinný kůň. jedinečný, je velmi elegantní a 200% bezpečný a bombardovatelný stehenní ...
    Prodám letos tří leteho hrebecka Edern Argyle mini shetty s původem vkh ca 90 cm, je zdravý a tempe, ale není vhodný k malým dětem Dovoluje si na. Výstavní a skokovy potenciál


Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy

    Dnešní hannoverský kůň měří v kohoutku kolem 160 centimetrů a váží 550 až 650 kilogramů. Pro svoji tvrdost a nenáročnost si získal oblibu také jako pracovní kůň v zemědělství. Setkáváme se s ním po celém severním Německu, především v Meklenbursku, Pomořansku, Brandenbursku a ve Vestfálsku.
    Charakteristika koně: Elegantní, silní a robustní. Výrazný atletický pohyb. Převažuje černá, hnědá nebo šedá barva, předpisy zakazují přiliš moc bílé či jiné barvy.
    Krásná elegantní Frisian klisna, bezpečný, odolný proti bombám a velmi přátelský charakter. Nebojím se provozu nebo hospodářských zvířat. Má vynikající pohyby! má pěknou dlouhou hřívu a ocas a je 200% bezpečná, bombastická a snadno ovladatelná všemi jezdci na úrovni a amatérskými jezdci! Jízda pod sedlem je také v ...
     Prodám klisnu Hannoverský CT (zarazena do akceleracního programu PK CT a do Hann. PK), líbivá, na ošetrování bezproblémová, klisna má prostorné a pohodlé chody, super styl skoku, velmi silná klisna (úcastnice finále skoku ve volnosti 4letých klisen), vhodná pro mírne pokrocilého jezdce, predpoklad do vyššího sportu, letost startovala prvním rokem. Velmi kvalitní klisna do chovu i do sportu. Bez zdravotních problému., prodám, na prodej,Hannoverský Koně, prodám, na prodej

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00