Jak na věc


jídelníček při zvracení a průjmu

Květníček 203. díl - jídelníček při průjmu

    Opsala jsem to, tak jak jsem to dostala, některé lahůdky z toho určitě nedělám (bílková pěna??:)). Mrkovou polévku taky dělám, tak jak mi to přijde pod ruku, množství vody neměřím. Oba moji mají rádi rýžové chlebíčky, takže většinou se pak naše průjmová dieta skládá právě z nich, mrkve, brambor, jablíčka, banánů, rýže.
    Moje děti milujou mlíko, takže vždycky byl největší problém vynechat právě to. Nahradit se dá rýžovým, ovesným, pohankovým mlíčkem nebo pro nejmenší třeba Nutrilonem low-lactose. To všechno mi naše dr. schválila, Mischce (?) zase dr. říkala, že může dál dávat normální kojenecký mlíko, každá si to musíme přebrat sama. Já mám pro případ nouze vyhlídnutý právě to ovesný a rýžový mlíko v krabici z DM a koukala jsem, že tam mají i normální kravské bez laktózy. V Intersparu mají teď taky novou řadu potravin pro alergiky apod. a tam mají taky krabicové kravské bez laktózy. Vyzkoušené mám to rýžové, mně přišlo hnusný, ale Adamovi chutnalo.
    návod z kterého jsem čerpala jsem dostala od doktora na infekčním na Bulovce, když jsme tam byli s podezřením na rotavira, takže snad se dá považovat za správný :). I když jak Mischkad psala, na Bulovku leda nohama napřed? :)


Hledáte v Přerově dětskou ordinaci?

    Teď když to znovu čtu, tak vidím, že to není nic světoborného, ale hodit se to může. Na začátku píšou čaj s cukrem, pak zas, že cukr vůbec... Nebo jestli mysleli jen glukopur. No já každopádně sladím při průjmu glukopurem. Jak jsem se dočetla jinde, při zvracení a průjmu dávám ten čaj chlazený, po lžičkách.
    Dále průjem zhoršují tuky, proto je také vynecháme. Ani větším dětem nepodáváme dietu příliš dlouho. Nezlepší-li se stav do 2-3 dnů, poradíme se s lékařem. Při zvracení nebo teplotě navštívíme lékaře ihned.
    Asi 40 dkg syrové nebo sterilované mrkve, očištěné a pokrájené na větší kousky uvaříme v mírně osolené vodě do měkka. Během varu doplňujeme vodu asi do ½ litru. Vývar dítěti slijeme a do něho propasírujeme nebo rozmixujeme měkkou mrkev. Nesladíme. Polévku podáváme dítěti pokud nezvrací, podle chuti, musíme dodržovat pravidelné hodiny krmení.
    Má-li průjem větší dítě, podáváme čaj s cukrem-glukopurem nebo cukerínem - sladí se minimálně, vodové suchary nebo jiné nemastné pečivo, škrábaná jablka, odvar z obilovin - šlemová polévka, suchou rýži, suché brambory. Kromě škrábaných jablek a banánů žádné jiné ovoce. Cukrem se průjem zhoršuje, zákaz čokolády a kakaa.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00