Jak na věc


jak se zbavit holubů na balkoně

Jak se zbavit holubů na střeše a na balkonu

     Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...
    Můžete je rozmístit na římsy, parapety nebo balkon (pokud je máte kde uchytit, určitě zkuste i jiná místa). Jde o několikacentimetrové bodáky, které holubům nedovolí přistát na takto chráněné ploše. Tento způsob je velmi účinný.
    Síťka zabrání jakémukoliv vniknutí holuba na balkon. Vybrat si můžeme ze dvou alternativ – síťku, kterou je možné shrnout, a takovou, kterou je nutné nainstalovat napevno. Toto laciné řešení má však také nevýhodu a tou je možnost zachycení holuba v síťce. Instalace síťky se však určitě vyplatí, protože je to rychlé, praktické a zejména účinné řešení problému.
     Nastěhovali se vám na zahradu hadi? Existuje množství nenásilných způsobů, kterými můžete nezvané hosty vyhnat ze svého pozemku a nemusíte nutně sahat hned po pastích či otravách.


Obsah článku: + Zobraziť obsah článku

    Rychlým řešením je i objednat si odbornou deratizační službu, která splní všechna možná řešení, aby vás zbavila holubů. Z vyjmenovaných možností plašení holubů jde o nejdražší řešení. Profesionálové však mají v rukách i řešení, které si běžný smrtelník nemůže koupit - například tuto profi plašičku, která zaplaší nejen holuby, ale i jiné druhy ptactva.
    Pokud je možné, otrávení holubů se vyhýbejte. Přestože vám nevyhovují, množství lidí se ještě aktivně věnuje jejich chovu a holubů si váží. Tím, že je otrávíte, se výskytu holubů na vašem balkonu nemusíte zbavit. Je naopak možné, že se objeví další, možná i ve větším počtu. Vyberte si proto jednu z metod, která vám pomůže účinně proti nim bojovat a zaplašit je.
    Zvuk připomínající dravce holuby vystraší a vyžene. Přirozeně se dravých ptáků bojí a straní, zvuk plašiče je proto vyvede z míry. Cena zvukových plašičů začíná na hranici asi 40 eur. Je třeba počítat s tím, že plašiče mohou být otravné i pro člověka.
    Holubi patří mezi ptactvo, které se nejčastěji vyskytuje v oblasti měst. Na první pohled vypadají neškodně, faktem však je, že jsou přenašeči nemocí, které mají dopad i na lidi. Všeobecně je považujeme za škůdce.


Jak se zbavit holubů hnízdících na balkóně?

    Pokud jste se pokusili zaplašit holuby pomocí starých CD nebo různých kousků z alobalu, tak jste byli pravděpodobně (jako i my) neúspěšní. Plašiče na holuby nejsou právě dobrou investicí. Jak tedy zaplašit holuby? Co na ně funguje a do jakých pomůcek se nevyplatí investovat? Čtěte dál a dozvíte se.
    Možným řešením je i umístění atrapy havrana na balkonu nebo jiném místě, kde se vyskytují holubi. Havrani totiž kradou holubům vejce a někdy si dokážou poradit i s dospělými jedinci. Po delším čase je dobré havrana přemístiť nebo mu alespoň přejet oči loktem tak, aby se mu leskly. Po čase totiž holubi tuto atrapu prokouknou. Nejsou totiž vůbec hloupí...
     Stativ je základní pomůckou pro každého fotografa. Když se chystáte dělat záběry s dlouhou expozicí nebo se jednoduše chcete vyhnout špatně zaostřenému obrazu, tak stativ je "must have"...
    Účinný prostředek, který účinně zaplašuje holuby a zároveň nemá negativní dopad na jejich zdraví. Vyskytuje se ve formě spreje, který nastříkáte v místech výskytu holubů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00