Jak na věc


jedličkův ústav liberec

Mozayka Jedličkův ústav Liberec

    Kromě písně Řiditel autobusu, která má na internetu již téměř dva miliony zhlédnutí, zazní další skladby dnes již známé a etablované skupiny složené z handicapovaných hudebníků. Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení španělského uskupení Million Dollar Mercedes Band anebo v tradičních krojích vystupujících členů Lidové muziky Notičky.
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.
    Cílem sbírky je zajistit nákup nového bezbariérového autobusu pro děti, studenty a klienty Jedličkova ústavu a škol v Praze. Jedličkův ústav a školy sice autobus má, ale slouží již od roku 1995. Z hlediska provozního, technického i bezpečnostního je třeba zajistit nový autobus, který bude lépe uzpůsoben pro přepravu osob na vozíčcích, bude prostorný a bude mít i dostatek úložného prostoru. Autobus bude celoročně využíván výhradně pro potřeby Jedličkova ústavu a škol a pro akce, které tato organizace zajišťuje společně se svými partnerskými organizacemi. Například se jedná o dopravu žáků do škol v přírodě, na kulturní, sportovní soutěže, na prázdninové pobyty, autobus často využívá i známá kapela The TAP TAP nebo Sportovní klub Jedličkova ústavu.


Jedličkův ústav, příspěvková organizace

    Jedličkův ústav poskytuje sociální služby osobám s tělesným a kombinovaným postižením od 3 let. Uživatelům je poskytována podle jejich individuálních možností taková míra podpory, která je nezbytně nutná k realizaci jednotlivých úkonů, např. pomoc či dopomoc při stravování, při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu. Součástí poskytovaných sociálních služeb je výchovně vzdělávací a aktivizační činnost, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutická činnost a pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů.
    Hlavní částí večera bude samozřejmě koncert. V něm kapelu podpoří např. zpěvák skupiny Visací zámek Jan Haubert, který si s nimi zazpívá úspěšný hit Známka punku, chybět nebude ani Ondřej Ládek známý jako Xindl X. „Spolupráce s The Tap Tap je pro mě již několik let velkou radostí. Na jejich aktuální album Moje volba jsem jim napsal tři písně a v jedné další jsem si s nimi zazpíval. Stejně jako na desce i v opeře si s nimi zahraji na autobusáka v naší zatím nejúspěšnější písni Řiditel autobusu. Snad tím aspoň trochu pomůžu se sbírkou na nový autobus pro Jedličkův ústav," říká Ondřej Ládek.
    3. ročník velkého Mikulášského benefičního koncertu kapely absolventů a studentů škol Jedličkova ústavu. Hosté: Iva Pazderková, Xindl X, Tomáš Hanák, Jan Haubert, Million Dollar Mercedes Band, Lidová muzika Notičky. Moderují Ladislav Angelovič & Arnošt Goldflam. Celkový výtěžek bude věnován na nový autobus pro Jedličkův ústav a školy. Režie Marek Straka


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00