Jak na věc


kam vyrazit o víkendu v plzni

Na operu za příběhem Jakuba Jana Ryby

    V pátek a v sobotu se můžete vydat na komentované prohlídky bytových interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose. Vybírat můžete ze dvou prohlídkových tras. My doporučujeme navštívit hned obě. Vstupenky na prohlídky, které se konají v předem stanovených časech, jsou v prodeji v Turistickém informačním centru anebo na webu www.adolfloosplzen.cz, kde najdete také více informací.
    Na další hravou sobotu můžete o víkendu vyrazit s dětmi do Měšťanské besedy. Pořadatelé tentokrát vás i děti přesvědčí, že zimní radovánky je možné provozovat i uvnitř a že i na severním pólu může být legrace. Samozřejmě nebude chybět ani koulovačka. Další akce pro děti je v besedě naplánovaná na neděli. Tentokrát je to divadelní předsvatební Malostranská zimní pohádka, které začíná od 14:30 a 16 hodin.
    Ve světové premiéře uvádí plzeňské Divadlo J. K. Tyla operu Jakub Jan Ryba. Složitý životný příběh autora České mše vánoční zkomponoval český skladatel Miroslav Kubička. Plzeňské divadlo jej uvádí jako vůbec první na světě jako poctu Jakubovi Janu Rybovi, který se narodil v Přešticích nedaleko Plzně. Na představení se můžete vydat v neděli od 19 hodin do Velkého divadla. Vstupenky jsou stále v prodeji.


Na prohlídku do Loosových interiérů

    Na to, že by zamrzly rybníky či dokonce plzeňské řeky, to v dohledné době nevypadá. Pokud byste si přeci jen rádi zabruslili, můžete využít jeden ze dvou plzeňských zimních stadionů. Ledová plocha vedle Home Monitoring Areny v Doudlevcích bude tento víkend pro veřejnost otevřena v sobotu od 10 do 11:30 hodin a v neděli od 14 do 15:30 hodin.  Hned dvě ledové plochy nabízí také Kooperativa aréna na Košutce. Na jedné si můžete dokonce zabruslit i s hokejkami. Přehled časů volného bruslení najdete zde.
    Minimálně do Tří králů budou k vidění jesličky na různých místech po Plzni. Katedrála sv. Bartoloměje je kvůli rekonstrukci momentálně zavřená, nicméně doporučujeme zajít se podívat minimálně k františkánům a redemptoristům. Betlém v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici si můžete prohlédnout v pátek od 14 do 15 hodin, v sobotu od 15 do 17 hodin a v neděli od 16 do 17 hodin. Slavný „plzeňský betlém“ je k vidění v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí. Více o plzeňských betlémech se dočtete v našem článku.
    Říká se na Tři krále o krok dále. Nevíme tedy přesně, kam se vám o víkendu povede dojít, nicméně pokud se ho rozhodnete strávit v Plzni, máme pro vás několik tipů na to, co podniknout.


Do zoo na betlém i za exotickými motýly

    Procházku slavnostně vyzdobenou zoologickou zahradou můžete až do Tří králů (6. ledna) zakončit prohlídkou vyřezávaného betlému na statku Lüftnerka. Plzeňská zoo, která vloni s více než 480 tisíci návštěvníky překonala návštěvnický rekord, se už nyní může pochlubit prvním letošním přírůstkem. Je jím mládě africké antilopy vodušky červené. Nezapomeňte se zastavit v nedávno otevřené filipínské expozici v tropickém pavilonu, kde jsou mimo jiné k vidění exotičtí motýli.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00