Jak na věc


kde koupim kontox

Téma: Transiwatt TW40, dotaz...

    1. Je mi jasné že kondenzátory vyznačené na obr. (hovňáky) přijdou vyměnit. Chci se zeptat, jaký typ svitkového kondenzátoru mám použít na výměnu?2. Všechny potenciometry bohužel chrčí, je nějaká možnost jejich náhrady? Nebo alespoň částečná redukce toho chrastění? Kontox, či jiný přípravek?3. Dále po zapnutí je slyšet výrazný brum, pochvíli od zapnutí ustane, nic méně z reproduktorů je stále slyšet byť slabě. Je to vlastnost těchto přístrojů? Mám zkouknout filtrační elyty v nápajení a případně vyměnit? Mohu použít klasické snap-in kondenzátory a jakou kapacitu vzhledem k výkonu zesilovače, (1G až 4G7)?4. Má smysl ještě něco měnit zhlediska kvality?
    Hovňáky vyměň za žluté /bílé/ MKT svitky TC205-TC206, po novu jsou v EZK značeny MKT205-MKT206 a dodrž kapacitu. Škrábání poťáků může být způsobeno mnoha vlivy, kontox to řeší pouze dočasně. Potenciometr je třeba rozebrat, vymáchat v čikuli, nebo trichloretylenu, dráhu a sběrače /kovový prstenec i uhlík / je třeba nakonzervovat Kontoxem 10 a ani tehdy není úspěch zaručen.Podstatné pro škrábání potenciometrů korekcí jsou napěťové poměry v korekčním zesilovači. Sorry, ale správné údaje si nechám pro sebe, to, co je v manuálu je samozřejmě špatně.Elektrolyt ve zdroji by měl mít kapacitu alespoň 4G7/50V.
    Poněvadž nechci desku znehodnotit škrábáním cest pro přemostění toho RIAA předzesilovače, rozhodl jsem se změnit jeho charakteristiku. Mám nápad, že by stačilo ve zpětné vazbě toho předzesilovače vyhodit R109 a C105 a R106 s C104 upravit na hodnoty pro požadované zesílení. Chci se jen ujistit jdu-li na to správně?Pro úplnost schéma, ať víme o kt. součástkách se bavíme.


8 Odpověď zaslal j_paseka 6. 11. 2010 19:23 ...editoval j_paseka (6. 11. 2010 19:24)

    V rámci repase tohoto zesilovače jsem se rozhodl, že vstup pro gramofon předělám na linkový vstup pro běžné zdroje signálu - mp3, CD, atd. Gramofon stejně nevlastním a kdyby jo, pravděpodobně si postavím jeden z Actidampů.
    Sinclair: děkuji kondíky koupím i pokud možno se stejnou kapacitou, pokud ne alespoň co nejbližší původní hodnotě. Potenciometry zkusím teda vyčistit - propláchnout. Jinak až našetřím tak bych jej k tobě rád zaslal na doladění.
    Ano, hřející odpory jsou vlastností transiwattu.Pro kontrolu zkouknětě ss napětí na emitorech koncáků (kladný pól výstupních kýblů), je-li blízké polovině Vcc (přesněji trochu pod ní). Je-li výrazně menší, jednak se okrádáte o výkon a jednak budičem a tedy i oněmi rezistory frčí více proudu - více to topí.
    Kondíky klidně vyměň všechny. Hovňáky za jakékoliv pořádnén svitky které zrovna máš. Věř že pomůže i výměna elektrolytů. Jejich kapacitu minimálně dodrž. Z hlediska úhlednosti montáže by byly vhodné zase axiály, bude problém je asi sehnat. Kontoxem poťákům neublížíš, spíše naopak


16 Odpověď zaslal voltik 6. 11. 2010 23:24

    Dnes jsem si koupil ty odpory (82 a 120 Ohm) 5W. Takže jakmile se k tomu dostanu, tak je vyměním za ty původní. Ať tolik nehřejí a netrpí tím deska. Bohužel jsem u nás nesehnal elektrolyty s axiálními vývody a kon. MKT205. Takže si je budu muset objednat u EZK. No nevadí ale to poštovný k sakru zase platit .
    Prosím o vysvětlení či radu co může způsobovat jejich vysokou teplotu. Napadlo mě jestli to nemůže kmitat, ale to bych poznal v reprodukci.Doufám, že jsem se nějak blbě nezeptal. A děkuji za odpověď.
    Je to u téwéček normální , vždyť vidíš odvrtaný plošňák. U některých provedení jsou rezistory na porcelánovýchdistancích , jinak devastují sálajícím teplem desku . Holt cena za jednoduchost .
    Je to tak, mohu potvrdit. I mě hřejí jak kráva a to i přesto, že je někdo vyměnil za slustší ( možná výkonnější ) nejspíše made in rusko.Plíšek vyzkouším, díky za nápad
    Dobrý večer,zase po nějaké době dotaz. Zjistil jsem, od doby co používám tento zesilovač k poslouchání hudby, že se po pár minutách od zapnutí rozehřejí rezistory (viz. vyznačené na obrázku), na takovou teplotu, že na nich neudržím prst. Dost hřejí. Je to normální? Hřát jistě budou, ale až takto. Příjde mi ta teplota dost vysoká.


12 Odpověď zaslal j_paseka 6. 11. 2010 20:01

    bobobrod: Ještě ke kondenzátorům. Mám měnit i ty bílé (ozn. TExxx) a růžové kondenzátory? Říkal jsi všechny elektrolyty, takže pokud jsem špatně pochopil omlouvám se.
    TW40 opravdu trochu brumí - je to vlastnost. Blbě navržený pl.spoj.Pomůže přerušit spoje okolo hlavního filtračního kondu a propojit drátem v pořadí usm. diody- kondík-konce.Připájet zem na kostry potenciometů ze stejného místa jako je uzemněno lanko - vyčistit dosedací plošky uzemňovacího lanka na poťákách - ev lanko vyhodit.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00