Jak na věc


komáří vížka jídelní lístek

PORT → Impact – ze zahraničí → Krvežízniví komáři

    Když nastoupí vlahá noc, jeden z nejobávanějších útočníků se vydá hledat kořist plnou čerstvé krve. Jestliže jste to vy, na koho se komár vrhne, není to náhoda. Miluje totiž zejména – vaši vůni.
    Prof. Marc Coosemans, entomolog, Institut tropických nemocí: Komáří sameček má život velice snadný, chová se podle filozofie hippies – to znamená sex, květiny a mír. Tedy páří se, živí se nektarem z květů a jinak nechává celý svět na pokoji.
    Jestli ponecháte komáří samičce dostatek času ke strávení hostiny, bodne vás jen jednou. Pokud ji však vyrušíte dříve, než s trávením skončila, riskujete dlouhou a nepříjemnou noc. Nenechá vás totiž v klidu, dokud se nenasytí. K bodání je komáří samička vybavena obávanou zbraní: sosákem. Jakmile ho zaboří do kůže, vstříkne tam svou slinu, která hraje velmi důležitou úlohu.
    Dr. Francis Schaffner, entomolog lékařský a veterinární, Curyšská univerzita: Pak zjišťuje mastné kyseliny – chemické molekuly obsažené v našem přirozeném pachu pocházejícím z potu … A nakonec je to teplota těla, kterou zaznamená a která mu dovolí nalézt naše těla a zaútočit.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00