Jak na věc


krbová kamna s teplovodním výměníkem kachlová

Romotop Soria 04 pískovec

    Akumulační kamnaAkumulační kamna (kachlová kamna) bychom mohli nazývat sálavou stavbou. Vyrobená tepelná energie je jádrem kamen předána do pláště kamen, který se díky svým vlastnostem(tepelná vodivost) prohřeje na povrchově příjemnou teplotu kolem 50°C. Tímto způsobem je energie s akumulačních kamen postupně předávána do prostoru.
    Proto jsou tato kamna vhodná jako plnohodnotný zdroj tepla pro rodinný dům nebo rekreační objekt kde mohou přinášet tepelnou pohodu celou zimu ale i k příležitostnému topení kdy není třeba roztápět další zdroj tepla.
    Krbová kamna fungují na velice podobném principu jako krby. Při hoření vytvářejí tepelnou energii kterou pak sáláním, nebo konvekcí (horkovzdušným prouděním) ohřátím vzduchu předávají do vytápěné místnosti. Proto krbová kamna bývají brána jako tzv. lokální zdroj sloužící k přitopení a vytvoření příjemné atmosféry se zvuky praskajícího ohně.
    Tímto způsobem dosahují krbová kamna s výměníkem velice efektivního předávání vyrobené energie pomocí teplovodního média do celého otopného systému v domě a to včetně ohřevu teplé užitkové vody.
    Teplovodní výměník je schopen předávat vyrobenou energii a to v závislosti na druhu kamen přibližně mezi 50 – 75 % s aktuálního vyráběného výkonu s krbových kamen.


Romotop Lugo 04 W TV pískovec

    Krbová kamna s výměníkem Krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou vhodným zdrojem pro vytápění celého domu. Díky modernímu a inovativnímu zpracování konstrukce teplovodního výměníku je spalování v tomto typu krbových kamen na vysoké úrovni s účinnosti běžně přes 80%.
     Seřadit podle –Podle ceny: od nejnižšíPodle ceny: od nejvyššíNázvu: od A do ZNázvu: od Z do ANejprve produkty sklademKódu: vzestupněKódu: sestupně
    Základním konstrukčním prvkem tohoto typu krbových kamen je ocelový plech a topeniště osazené šamotem nebo případně vermikulitem. Spalování a účinnost u moderních krbových kamen přesahuje vždy 80%. To znamená že s vyrobené energie zůstává 80% u Vás v obýváku a dalších 20% je takzvaně použito na vytvoření komínového tahu. Tato kamna jsou vhodná jako druhotný(záložní) a rychlý zdroj tepla určený k přechodnému topení.
    Sálavé teplo, které produkují akumulační kamna, je podobné slunečnímu záření. Tato energie se ukládá během aktivního topení a po té se hodiny předává do místnosti a to i po vyhasnutí kamen. Tento typ kamen je vhodný pro dnešní moderní stavby s malou náročností na vyráběný tepelný výkon.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00