Jak na věc


lamino desky

Pelc kuchyně - design, kvalita, funkce, servis

    Materiál lamino je dnes nejpoužívanějším materiálem na kuchyně. Jeho obliba je podmíněna již zmiňovanou kvalitou a zejména cenou. Životnost tohoto materiálu je poměrně vysoká a zároveň poskytuje mnoho dekorů, barev i struktur.
    Základem lamina je dřevotřísková deska, na které je z obou stran nalisovaná vrstva laminátu. Hrany těchto desek se zakončují ABS hranou, která zabraňuje nasáknutí a následně bobtnání dřevotřískové nosné desky. Díky tomuto provedení je lamino vhodné k použití nejenom v kuchyni, ale i do ostatních místností v bytě. Zároveň je také možné ladit jednotlivý nábytek do jednoho dekoru a barvy, protože na rozdíl od přírodního dřeva, které s časem mění barvu, je lamino od jednoho dodavatele stále stejné.
     Laminované desky jsou vyráběny z dřevotřískových desek, na které je nalisován naimpregnovaný dekorativní papír. Takto upravený povrch laminovaných desek s možnou širokou škálou dekorativních povrchů a rovnoměrné definovanou strukturou je hygienicky nezávadný. Další vlastnosti, jako krátkodobá odolnost proti působení vody i zvýšené teplotě, dává tomuto výrobku možnost širokého využití (všechny vlastnosti odpovídají normě EN 312-3).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00