Jak na věc


lednice na moravě zámek

Lodí, kočárem, na kole nebo pěšky?

    Ano, je tomu tak. Tento zámeček opravdu sloužil jako hájovna. Najdete ho na cestě mezi Janohradem a zámkem. Terasa této jednopatrové budovy poskytovala možnost shlédnout napínavé hony a štvanice.
    Jeho kapli nechal postavit kníže Alois II. Lichtenštejnský v 2. polovině 19. století podle plánů Jiřího Wingelmüllera. V otevřené kapli s gotickými prvky stojí sv. Hubert se psem u nohou.
    Další antická stavba v lednicko-valtickém areálu je zasvěcena bohyni lovu Dianě. V Římě se vítězné oblouky stavěly na počest vojevůdcům a bitvám, které vyhráli. Tento nejspíš vítal šlechtice po úspěšném lovu.
    Jižně nad Valticemi se tyčí památník, který nechal na počest otci a bratrům počátkem 19. století vybudovat Jan Josef I. z Lichtenštejna. Kolonáda byla postavena po vzoru té Schönbrunské.
    Doprava po svých je tou nejstarší a nejosvědčenější. Po zámku se nachodíte až až, ale je příjemné projít se i částí parku. Doporučujeme cestu od Janova hradu k zámku nebo Vinařskou naučnou stezku ve Valticích. Pohyb na čerstvém jihomoravském vzduchu je prospěšný.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00