Jak na věc


město jindřichův hradec

Profil knihovny Města Pohořelice

    Aktuálně žije v Pohořelicích téměř 4.700 obyvatel, díky dobrému dopravnímu spojení se Pohořelice staly atraktivním místem pro bydlení, a tak počet obyvatel neustále narůstá.
    Současný vzhled města a okolí vychází jednak ze zemědělské minulosti regionu, určené úrodností zdejší půdy a zejména chovem sladkovodních ryb, který Pohořelice proslavil, jednak z umístění řady průmyslových a logistických budov. V jižní části Pohořelic existuje průmyslová zóna, v dlouhodobém horizontu je plánována druhá průmyslová zóna ve východní části města.
    Mělo důležité ochranné postavení na průsečíku dvou obchodních cest: jedné směřující od Příbora k Hradci nad Moravicí a Opavě, druhé, jež směřovala od Fulneku ke Klimkovicím a k Ostravě. Od svého počátku náležel Bílovec k Opavskému Slezsku, zároveň však býval od 19. století přičleňován k takzvanému Kravařsku. (Název Kravařsko se neodvozuje od pánů z Kravař, nýbrž vychází z německého výrazu: země s prosperujícím zemědělstvím a chovem dobytka: "malá kravská země Kühlandl – Kuhländchen“!)


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00