Jak na věc


marcela březinová foto

Marcela Březinová by Robert Vano

    Přihláška do soutěže je jen jednou z cest. Další je studium a získání času pro nasbírání zkušeností. Uvědomit si co nejdříve, že jsou dvě věci, které vás dovedou do cíle: pokora a disciplína! To je naprostá nutnost!
    Správně bych měla navštěvovat ruskou školu, ale maminka byla „netradiční“ žena a velice správně mě přihlásila do anglické klášterní školy. Naučila jsem se skvěle anglicky a také arabsky. Na tohle období mám krásné vzpomínky.
    Měla jsem číslo s vařečkou. (smích) Už jako malá jsem lítala mamince v kuchyni a hulákala do všech stran. Pamatuji si, že u nás doma zněla častěji třeba Ella Fitzgerald než tehdejší populární hudba.
    Určitě. Technika je absolutní základ. Pokud vám chybí, v krátké době si můžete velice, někdy nenapravitelně uškodit. I nejlepší zpěváci navštěvují takzvané kondiční hodiny. Je to opravdu nutné.
    Určitě mediálním „záběrem“, ale ve výsledku je stejně důležité, aby zpěvák věděl, co chce... Zkrátka: Hudba není modeling a je jedno, kdy uděláš svoji desku – hlavně, že bude mít tvůj ksicht! (smích)


Místo s originální atmosférou sídlící v ulici Na Perštýně v centru Prahy

    Tatínek. Byl nejen skvělý zubař, ale i výborný pianista a vášnivý jazzman. Předal mi lásku k jazzu i blues a také mě přivedl ke klavíru. Maminka u mě každý den poctivě sedávala s „budíkem“ na knedlíky natočeným na půl hodiny. Když si odskočila, hned jsem hodiny aspoň o pár minut stáhla. Jak mě to cvičení etud nebavilo!
    Nabídku jsem opravdu dlouho zvažovala a dnes mě předávání zkušeností velmi baví! Snažím se „vychytat“ osobnost studenta, sestavit mu repertoár „na tělo“... Nechci vytvářet ze studentů klony jiných zpěváků s dokonalou technikou, ale jdu do jejich hloubky... Chci, aby jejich projev byl rozpoznatelný a zapamatovatelný! Podle prvních taktů přeci poznáte Helenu Vondráčkovou, Martu Kubišovou, Zuzanu Navarovou, Kamila Střihavku...
    Jako zpěvačka jste úspěšná několik desetiletí. Zdá se vám, že být úspěšný je v dnešní době jednodušší, či těžší, než tomu bylo před sametovou revolucí?
    Zpěvačka Marcela Březinová se narodila 18. listopadu 1960 v Podbořanech. Valnou část svého dětství prožila v pražských Dejvicích, ale třeba také v Libyi, kde otec tři roky pracoval na tamější klinice. V Libyi docházela do americké klášterní školy, kde se ve společnosti dětí diplomatických zástupců naučila krom angličtiny i základům arabštiny.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00