Jak na věc


metro praha černý most strašnice krematorium

Křest knihy Český Krumlov - Historické centrum

    Novou publikaci o Lidových stavbách Královéhradeckého kraje jsme měli možnost pokřtít v úterý 6. listopadu v krásném prostředí úpické dřevěnky. Fotografie z této akce si zde můžete prohlédnout,
    V úterý 12. června Vás zveme na druhý z cyklu podvečerních přednášek s názvem Cesty Pátečníků. Tentokrát Vás čeká povídání o spisovateli, novináři a filmovém scénáristovi Karlu Poláčkovi s ukázkami z jeho tvorby. O životě a díle spisovatele Karla Poláčka přednese literární historik Vladimír Křivánek. Pořad moderovaný Petrem Koudelkou a Lubomírem Brožkem začíná v 17:00 v Galerii DESET / Waldesově muzeu.
    Od 31. října do 30. listopadu se v Ostravském muzeu koná výstava s názvem 100 let architektury nové republiky. Vernisáž se uskuteční 31. října 2017 v 17:00. Všichni jste srdečně zváni.
    Zítra od dojde k mimořádnému vysílání Českého rozhlasu 2 z prostor Trmalovy vily. Rozhovoru s Václavem Žmolíkem se zúčastní prof. Vladimír Šlapeta a Dr. Oldřich Janota. Řeč bude o Trmalově vile a aktuálním dění kolem projektu Stavby století republiky. Rozhovor poslouchejte od 14:00.


Adventní prodej publikací FOIBOS BOOKS je tady!

    V sobotu 28. dubna jsme za přítomnosti editora klihy prof. Jiřího Kroupy slavnostně pokřtili v loňském roce vydanou publikaci Litomyšl - Zámecké návrší. Pár fotografií z této události si zde můžete prohlédnout.
    Ve čtvrtek 29. června byla slavnostně otevřena výstava s názvem Architekti na Pražském hradě. Zde si můžete prohlédnout fotografie z vernisáže, která probíhala v prostorách Plečnikovy vyhlídky. Výstava potrvá do 30. září.
    Jak jsme se již dříve obávali, tak budeme nuceni Třešňobraní v zahradě Trmalovy vily přesunout na pozdější termín a to na pondělí 24. června. Bohužel nám třešně kvůli horšímu počasí konce května nestihly dostatečně uzrát. Děkujeme za pochopení a budeme se těšit na vaši návštěvu.
    Dva dny po sobě pořádalo vydavatelství FOIBOS BOOKS vernisáže výstav spjatých s letošním slavením stého výročí založení republiky. Ve středu 30. května jsme zahajovali libereckou výstavu Stavby století republiky 1918-2018 v Libereckém kraji, následující den v Českých Budějovicích výstavu nesoucí název Stavby století republiky 1918-2018 v Jihočeském kraji. Fotografie jsou pro Vás zde k prohlédnutí.


Slavní tvůrci moderní architektury Zlínského kraje - foto z vernisáže v Holešově

    Ve čtvrtek 18. října byla za účasti ředitele Regionálního muzea v Kolíně Vladimíra Rišlinka slavnostně pokřtěna publikace Stavby století republiky ve Středočeském kraji. Součástí křtu byla také vernisáž stejnojmenné výstavy, která bude ve Veigertovském domě k navštívení až do 1. listopadu.
    Čtvrtek 4. října jste měli možnost zúčastnit se slavnostního sázení stochovského dubu sv. Václava a sv. Ludmily v pražských Malešicích. Fotografie z této události si zde můžete prohlédnout.
    Dne 4. října byla v Galerii Mánes za přítomnosti autorů publikace a dalších významných hostů, také z řad tvůrců staveb století republiky, slavnostně pokřtěna kniha s názvem Stavby století Čech, Moravy a Slezska 1918-2018. Fotografie z této významné akce si zde můžete prohlédnout. Za fotografie děkujeme Janu Silvarovi.
    V neděli 14. října proběhl v Malešickém parku na Praze 10 závod na všem, co má kolečka od bruslí až po kárky vlastní výroby. Počasí nám přálo a účast byla vskutku hojná.
    Ve středu 3. května se v Trmalově vile uskutečnila přednáška vedená paní doktorkou Danielou Karasovou na téma významných Kotěrových interiérů a nábytku a jejich klientských vazeb. Vy si zde fotky z tohoto příjemného večera můžete prohlédnout.


Pozvání na večer osobnosti Václava Žmolíka

    Srdečně vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy s názvem Stavby století Čech, Moravy a Slezska 1918-2018. Prohlídka se koná 26. 9. v 17:00. Sraz účastníků před Galerií Mánes. Vstup je zdarma.
    V sobotu 25. listopadu jsme s Ing. Janem Stěničkou putovali po stavbách Josefa Schulze, architekta zastupujícího neorenesanční styl v Čechách. Navštívili jsme stavbu Národního divadla, radnice Prahy 5, budovy moderního Musea Kampa, nově otevřeného Uměleckoprůmyslového muzea a první Schulzovo dílo v podobě budovy na Kozím náměstí.
    Vážení návštěvníci, Trmalova vila je z důvodu aktuální situace do odvolání pro veřejnost uzavřena. Knihy z našeho knihkupectví můžete nadále objednávat na našem e-shopu: http://www.trmalovavila.eu/eshop/, případně telefonicky na čísle: +420 274 777 305 nebo +420 775 234 343. Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví.
    Toto léto jsme pro Vás připravili několik letních slev na knihy vydavatelství FOIBOS BOOKS vhodné jako čtivo na dovolenou. Neváhejte zavítat na náš e-shop (http://trmalovavila.eu/eshop/specialni-nabidky/), kde knihy můžete objednat a rovnou zakoupit a nebo přijít vyzvednout do Trmalovy vily osobně.


doc. Ing. Jan Stěnička, CSc. - program vycházek a setkání do konce roku 2019

    Srdečně Vás zveme na přednáškový večer z cyklu vzpomínkových večerů u příležitosti 100. výročí republiky na téma Pátečník František Langer - legionář, lékař, spisovatel a dramatik. Tento první večer z cyklu Cesty pátečníků se koná v úterý 22. května od 17:00 v Galerii DESET na Čechově náměstí.
    S lítostí oznamujeme, že v neděli po težké nemoci zemřel prof. Jan Sedlák, jeden z našich nejlepších historiků architektury, jehož zájmy sahaly od baroka až k funkcionalismu. Pan profesor se autorsky podílel i na mnoha našich publikacích a i touto cestou vzdáváme čest jeho památce.
    17. září jsme s panem režisérem Františkem Filipem u příležitosti večera o Eduardu Bassovi zavzpomínali na natáčení Cirkusu Humberto. Fotografie z této akce sou zde k prohlédnutí.
    V letošním roce opět nabízíme k pronájmu zahradu i interiér Trmalovy vily k různým soukromým příležitostem. Pro více informací nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese: e.sinclova@foibos.cz.
    Zveme Vás na vernisáž výstavy Slavné stavby Františka Maxmiliána kaňky, která se uskuteční v rámci Barokní svatohubertské slavnosti na zámku v Loučni v sobotu 4. listopadu od 13:00.


Výstava Stavby století republiky v Jihočeském kraji

    V sobotu odpoledne nás Ing. Jan Stěnička provedl po významných pražských stavbách Karla Filsaka. Fotografie zachycující momenty od hotelu Intercontinental, Barrandovského mostu a od obchodního centra Rosmarin si zde můžete prohlédnout.
    V úterý 3. března se v Bělčicích konala slavnostní vernisáž výstavy Městečka na dlani v Jihočeském kraji. Výstava zde potrvá do 3. dubna. Mnohokrát děkujeme panu starostovi Vejšickému a všem zúčastněným za možnost jejího uskutečnění.
    Správa Pražského hradu a Foibos Books vás zvou na slavnostní dernisáž výstavy Architekti na Pražském hradě po Plečnikovi, Rothmayer, Janák, Frágner, 30. až 60. léta XX. století, která se koná v sobotu 30. září v 15 hodin, v zahradě Na Valech - Plečnikova vyhlídka na Pražském hradě.
    Agentura Foibos Books a Liberecký kraj Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy s názvem Stavby století republiky 1918-2018 v Libereckém kraji. Slavnostní zahájení se uskuteční ve středu 30. května v 16:00 ve foyer Plaza Liberec. Výstava bude k shlédnutí do 24. června 2018.


100 let architektury nové republiky - Moravskoslezský kraj a Ostrava

    Po rozkliknutí následujícího odkazu si můžete poslechnout záznam vysílání z Trmalovy vily ze dne 10. 2. 2018, kdy byl od 14:00 hostem Václava Žmolíka prof. Vladimír Šlapeta a Dr. Oldřich Janota. http://www.rozhlas.cz/zaznamy/dvojka/
    V pondělí 4. prosince jsme měli možnost v hojném počtu slavnostně zahájit výstavu s názvem Stavby století republiky v Olomouckém kraji. Výstava je umístěna v prostorách Uměleckého centra Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci až do 12. ledna.
    Srdečně Vás zveme na výstavu s názvem Pátečníci a osobnosti Prahy 10, která je k navštívení ve Waldesově muzeu neboli v Galerii DESET. Výstava zde potrvá do 18. října. Otevřeno út-čt 15:00-18:00.
    O víkendu 20.-21. července proběhlo slavnostní zahájení dnů lidové architektury Středočeského kraje ve Lhotce u Mělníka. Fotografie z této akce si po rozkliknutí odkazu můžete prohlédnout. http://www.lidove-stavby.cz/?dny-lidove-architektury,304


Fotografie z Velikonoc v Trmalově vile

    Pozvání na úterní vzpomínání na spisovatele Vančuru nově přijali i režiséři Jakub Nvota a Jakub Špalek. Nenechte si ujít tuto výjimečnou příležitost setkání s nimi a přijďte v úterý 26. června do Galerie DESET na další podvečer z cyklu Cesty pátečníků s názvem Pátečník Vladislav Vančura - spisovatel, dramatik a filmový scénárista.
    Muzeum Jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Kotěrovo centrum architektury Vás srdečně zvou na výstavu s názvem Lidová architektura v Praze. Výstava bude zahájena v sobotu 23. června 2018 ve 14:00 v hájence u hradu Malenovice, kde potrvá až do 30. září 2018.
    Slavnostní zahájení výstavy Stavby století republiky v Jihomoravském kraji se uskutečnilo v úterý 6. listopadu v Kyjově.Výstava je k prohlédnutí v Radniční galerii do 14. listopadu.
    Od 16. května se v prostorách Galerie DESET konají výstavy Stavby století republiky 1918 - 2018 v Praze 10 a Praha, Český Krumlov, Telč - Světové památky UNESCO. Slavnostní vernisáž obou výstav se uskuteční v úterý 15. května 2018 v 17:00. Expozice bude možné navštívit až do 28. června 2018.


Vernisáž výstavy Městečka na dlani - Jihočeský kraj

    V pondělí 15. října se uskutečnil další z večerů z cyklu Cesty pátečníků, který se již poněkolikáté tradičně konal ve Waldesově muzeu - Galerie DESET na Čechově náměstí. Tentokrát jsme si povídali o prvním Československém prezidentu T. G. Masarykovi. Velmi krásně a barvitě mluvil o tatíčku vlasti autor Toulek českou minulostí Petr Hora Hořejš.
    8. listopadu byla v rámci konference Interiéry 2018 na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole slavnostně zahájena výstava s názvem Stavby století republiky v Jihočeském kraji. Děkujeme vedení školy a především panu řediteli RNDr. Jiřímu Homolkovi za milou spolupráci při pořádání této výstavy.
    Slavnostní zahájení výstavy s názvem Stavby století republiky v Pardubickém kraji se uskutečnilo ve čtvrtek 7. prosince v hale hlavního nádraží v Pardubicích. Fotografie jsou zde k prohlédnutí.
    Minulý týden jste měli možnost navštívit Winternitzovu vilu, kde prof. Šlapeta přednášel o Janu Gillarovi a nové škole. Fotografie z tohoto příjemného večera Vám zde přinášíme.


Desátý večer s Vlado Miluničem, autorem Tančícího domu

    Přinášíme Vám fotografie z úterní vernisáže v Táboře. Slavnostní zahájení výstavy proběhlo v Husitském muzeu v Táboře za přítomnosti starosty města Tábor Ing. Jiřího Fišera a ředitele Husitského muzea Mgr. Jakuba Smrčky. Za Jihočeský kraj přišel podpořit Mgr. Milan Šilhan z odboru kultury a památkové péče. Výstavu uvedl arch. Vlado Milunić. Tato výstava je zde k navštívení až do 16. září.
    U příležitosti 80 let od úmrtí Karla Čapka uspořádalo Kotěrovo centrum architektury vzpomínkový večer k uctění památky tohoto významného spisovatele, dramatika, novináře a překladatele v Sále Martinů Hudební a taneční fakulty AMU. Bohatý program sestával z připomenutí Čapkových textů herečkou Zdenou Procházkovou a hudebního vystoupení mladých umělců Gymnázia a základní umělecké školy hlavního města Prahy a Základní umělecké školy Lounských. Nechybělo také Čapkovo oblíbené španělské flamenco v podání Karolíny Žmolíkové, Ludmily Juránkové a Miroslava Žáry. Celým večerem prováděl Václav Žmolík.
    Dne 24. března se ve výstavní síni muzea Bakovska uskutečnil slavnostní křest knihy Slavné stavby Františka Maxmiliána Kaňky. Fotografie z této události si zde můžete prohlédnout.


Stavby století republiky 1918-2018 v Praze 10 a Světové památky UNESCO

    V úterý 19. června se zároveň s vernisáží výstavy v Trmalově vile o Strašnicích uskutečnila vernisáž výstavy Stavby století republiky 1918-2018 ve Středočeském kraji. První zastavení s touto putovní výstavou proběhlo ve výstavních prostorách Synagogy ve spolupráci s Polabským muzeem. Vernisáže se zúčastnil starosta Nymburka pan PhDr. Pavel Fojtík, místostarosta Jan Rittek a ředitel Polabského muzea PhDr. Jan Vinduška.
    Ve středu 24. října proběhlo ve Zlíně Putování po stavbách století, kterým prováděla Ladislava Horňáková. Pár fotografií z vycházky od pana Dalibora Novotného si zde můžete prohlédnout.
    Srdečně Vás zveme na Starostrašnické vinobraní do zahrady Trmalovy vily. Vinobraní se koná 7. října od 14:00 v Trmalově vile, Vilová 11, Praha 10 - Strašnice.
    Seznam vycházek pana Stěničky můžete naleznout v záložce Ke stažení. Více informací také na webových stránkách: https://architektura-zblizka.webnode.cz
    FOIBOS BOOKS, Město Třebíč a Komunitní centrum Moravia Vás srdečně zvou na výstavu s názvem Tři perly UNESCO, která mapuje tři významné lokality v kraji Vysočina. Výstava se koná v Komunitním centru Moravia v Galerii v Třebíči od 8. do 30. června. Otevřeno je denně mezi 10-17 hod.
    Nedělní odpoledne 21. října bylo ve znamení vyjížďky historickou tramvají po stavbách století v Praze 10. Komentáře architektury se ujal Ing. Jan Stěnička a Mgr. Jakub Potůček.


Starostrašnické vinobraní v zahradě Trmalovy vily

    Od 30. října do 19. listopadu se ve foyer Plaveckého stadionu v Českých Budějovicích koná výstava s názvem Stavby století republiky v Jihočeském kraji. Vernisáž se uskuteční 30. října 2017 v 17:00. Všichni jste srdečně zváni.
    Srdečně Vás zveme na právě probíhající výstavu s názvem Tři perly UNESCO: Telč - Zelená hora - Třebíč. Výstava se koná v Malé galerii Staré radnice ve Žďáře nad Sázavou a je k navštívení do 5. června 2020.
    Zveme Vás na vernisáž a následně výstavu Staveb století v kraji Vysočina do Třebíče. Výstava nejvýznamnějších staveb nejen kraje Vysočina, ale také vybraných staveb z celé republiky bude k navštívení v budově Městského úřadu v Třebíči ve vestibulu a prvním patře. Otevřeno je vždy v úředních hodinách radnice.
    Jménem Kotěrova centra architektury a nakladatelství FOIBOS BOOKS si Vás dovolujeme pozvat na vernisáž výstavy o architektovi Františku Maxmiliánu Kaňkovi, která se uskuteční ve čtvrtek 16. února 2017, v 17 hodin v Lysé nad Labem v budově bývalého augustiniánského kláštera. Výstava Slavné stavby Františka Maxmiliána Kaňky, kterou připravilo Kotěrovo centrum architektury a město Lysá nad Labem, zde bude k navštívení do 17. března 2017.


Architoulky Prahou 10 s ing. Janem Stěničkou

    Srdečně Vás zveme na výstavu s názvem Stavby století republiky 1918-2018 v Olomouckém kraji uspořádanou u příležitosti stého výročí založení Československé republiky. Výstava bude k navštívení v Kulturním klubu DUHA v Prostějově, Školní 4.
    V úterý 15. května byly v prostorách Galerie DESET slavnostně zahájeny hned dvě výstavy. První připomíná více než 20 staveb, které byly v Praze 10 postaveny od zrodu republiky roku 1918 až do dneška. Další výstava se věnuje památkám UNESCO na našem území. Tyto skvosty České republiky reprezentuje Praha, Telč, Český Krumlov, Třebíč a rozlehlý Lednicko-Valtický areál. Za představení těchto dvou expozic děkujeme Ing. ach. Petru Krajčimu a Ing. arch. Věře Kučové.
    Ve čtvrtek 14. prosince se ve Winternitzově vile konala přednáška o Karlu Filsakovi, kterého představil Jakub Potůček. Pár fotografií z tohoto předvánočního podvečera si zde můžete prohlédnout.


Přednáška: Adolf Benš - poslední Kotěrův žák

    Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Stavby století republiky v kraji Vysočina, zastavení v Jihlavě. Vernisáž proběhne v Horáckém divadle v Jihlavě dne 8. prosince 2018 po slavnostní premiéře hry Škola základ života. Výstava je veřejnosti přístupná až do 30. prosince 2018 vždy v době představení v divadle nebo na požádání pro školy na tel. 726 528 433.
    Tuto středu 6. května i příští středu 13. května si v případě potřeby můžete do Trmalovy vily opět přijít mezi 15 a 18 hodinou pro roušky a dezinfekci.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00