Jak na věc


národní muzeum praha otevírací doba o vánočních svátcích

Expoziční areály Slezského zemského muzea

    Národní technické muzeum se i tento rok připojuje k akcím, které po celém území České republiky připomínají památku prvního polistopadového prezidenta Václava Havla, od jehož úmrtí letos uplyne 8 let.
    Metrem linkou A do stanice Hradčanská nebo linkou C do stanice Vltavská a pak tramvají číslo 8, 25, 26 do stanice Letenské Náměstí pak ulicí Ovenecká až k budově NTM, kterou jen stačí obejít (doporučuji zprava je to kratší).
    Společnost Aero patřila k prvním třem československým leteckým továrnám. Byla založena v roce 1919. Letecká výroba se ve společnosti Aero Vodochody Aerospace udržela dodnes. Pod značkou Aero z továrny vyjížděly i osobní automobily nebo přívěsné vozíky k motocyklům. K nejznámějším typům letadlem patří Aero L-29 Delfín, Aero L-39 Albatros či Aero L-159 ALCA.


Jak najít sport nedaleko ubytování?

    Ministr kultury Lubomír Zaorálek v pondělí 9. prosince 2019 navštívil prostory budoucího Muzea železnice a elektrotechniky NTM, které Národní technické muzeum připravuje v památkově chráněných objektech bývalého depa na Masarykově nádraží v Praze. Nové muzeum bude veřejnosti zpřístupněno v roce 2028, a to na základě usnesení vlády č. 53 ze dne 21. ledna 2019 na realizaci programu: „Péče o národní kulturní dědictví I.“.
    Vážení návštěvníci, v sobotu 14. 12. 2019 bude od 10 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v Historické výstavní budově a Müllerově domě. V obou budovách bude proto omezen přístup na sociální zařízení. Omlouváme se tímto za případné komplikace.
    Doprava Architektura, stavitelství a design Astronomie Cukr a čokoláda Interkamera – Fotografický ateliér Rudný a uhelný důl – Hornictví Hutnictví Chemie Čas Tiskařství Technika v domácnosti Televizní studio
    Výstava Národního technického muzea „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ připomíná 90 let činnosti našeho nejvýznamnějšího motocyklového výrobce, který výrazně ovlivnil daný obor i ve světovém měřítku. Vystaveno je zde na pět desítek motocyklů, automobil, trofeje ze závodů či jezdecké výstroje, a to převážně ze soukromých, veřejnosti jinak nepřístupných, sbírek.


Krásná dovolená v ČR – kam vyrazit.

    Najdete zde oblíbené historické automobily, motocykly, lokomoitvy a letouny v životní velikosti nebo nespočet jejich propracovaných modelů. Expozici architekury, staviteství a designu. Můžete prozkoumat tajemství fotografie v dobovém fotografickém ateliéru, záhady knihtisku nebo se vydejte rozluštit tajemství času prostředictvím mechanický strojů.
    Při příležitosti výročí významných dnů máte možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 Kč za osobu. Dny sníženého vstupného se týkají hlavní budovy v Praze a v sezóně také Centra stavitelského dědictví NTM Plasy a Železničního depozitáře NTM v Chomutově. Sleva na vstupném se netýká prohlídky dolů v hlavní budově v Praze (příplatek 50 nebo 30 Kč).
    Pondělí: zavřeno, je-li v pondělí svátek: 10–18 hod Úterý–neděle: 10–18 hod První čtvrtek v měsíci: 10–20 hod O Velikonočním pondělí je otevřeno. Vánoční svátky a Nový rok budou upřesněny samostatně. Změna otevírací doby od 1. 1. 2012: pondělí: zavřeno úterý až pátek : od 9hodin do 17,30hodin první čtvrtek v měsíci: od 9hodin do 20hodin sobota a neděle: od 10hodin do 18hodin


Doporučené restaurace a tipy, kam na kávu nebo drink

    Výstava Národního technického muzea „Sláva amatérské fotografie“ vzdává hold fotografům organizovaným v českých fotoamatérských klubech v letech 1889-1955. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku historických přístrojů, která mapuje vývoj techniky využívané fotoamatéry od vzniku fotografie v roce 1839 až do poloviny dvacátého století a na výběr téměř dvou set fotografií od třiceti pěti autorů.
    Výstava Národního technického muzea vznikla k 90. výročí narození a 15. výročí úmrtí výtvarníka a designéra Václava Kasíka, pozoruhodné, ale nepříliš známé osobnosti československého designu. Kromě unikátních designérských studií automobilů Škoda a Tatra z šedesátých let budou ve výstavě představeny např. dva prototypy motocyklů ČZ, vyvíjené ve spolupráci s vynikajícím konstruktérem Františkem Pudilem.
    zveme Vás na sobotu 14. 12. 2019, na fotografickou tvůrčí dílnu: Zvětšování a klasický černobílý pozitivní proces. Sraz účastníků je v 9.25 ve vestibulu NTM (vchod ze suterénu. Začátek v 9:30, konec do 16:30 hodin, přibližně 45 minut přestávka na oběd. Celkem 5 - 6 účastníků. Bude vítané, když si účastníci přinesou vlastní negativy – kinofilmy nebo svitkové. Vezměte si také pracovní oděv, skvrny od vývojky není možné ničím vyprat.


Centrum stavitelského dědictví Plasy

    Plné: 170 Kč Snížené: 90 Kč (pro seniory nad 70 let, držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, Staff Card, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)
    Nová výstava Národního technického muzea „Technika v diktaturách“ představuje v zajímavé instalaci techniku z dob totalit v letech 1939-1989. Přístroje, které napomáhaly fungování politického režimu, i ty, které byly využívány v boji za svobodu. Mezi 140 exponáty jsou k vidění např. předměty zabavené při pokusech o ilegální přechody hranic, zařízení používaná STB při sledování disidentů nebo nástrojové vybavení undergroundových skupin.
    Návštěvníci Národního technického muzea mají mimořádnou možnost vidět první originální polarograf z roku 1924, který vystavuje muzeum jen ojediněle. Nobelovu cenu za objev metody polarografie převzal profesor Heyrovský ve Stockholmu 10. prosince 1959, tedy právě před 60 lety.
    rádi bychom Vás informovali o otevírací době našeho muzea během období vánočních svátků. Přehled otevírací doby jednotlivých dnů a badatelny NTM naleznete po rozkliknutí aktuality.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00