Jak na věc


naše tradice česká televize

Slepice v červeném oleji podle Jany Bouškové

    O magii legendárního představení Národního divadla se zasloužila především precizní a nadčasová režie spolu s hereckými výkony, které oživují postavy každou replikou, gestem či pohybem. Dokazují, že Naši furianti mohou rezonovat v každé době, a že český divák se tu může nad lecčím, co dobře zná ze svého života, od srdce zasmát.
    Ve větší pánvi, nebo woku rozehřejte 4 lžíce olivového oleje, přidejte 250 g na kousky nakájeného kuřecího masa a opékejte, až je maso hotové. Pak přidejte nakrájenou cibuli, nasekané 2 stroužky česneku, 100 g nakrájeného pórku a drobně nakrájenou feferonku. Ještě lehce opečte, přidejte lžičku kari koření, rozmíchejte a vmíchejte 2 lžíce propláchnutých rozinek, uvařenou rýži, 100 g krevet a prohřejte.
    Luděk Munzar v legendární inscenaci klasické hry L. Stroupežnického v nastudování činohry Národního divadla v Praze (1983). Uvádíme jako vzpomínku na skvělého herce, dlouholetého člena činohry naší přední divadelní scény, který zemřel včera ve věku 85 let. Dále hrají: J. Somr, J. Hlaváčová, J. Kemr, J. Vala, B. Holišová, I. Luťanský, B. Prokoš, N. Gajerová, P. Kostka, K. Jerneková, V. Postránecký, T. Medvecká, Z. Šavrdová a další. Divadelní úprava a režie M. Macháček. Kamera A. Nožička. Režie televizního záznamu F. Filip


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00