Jak na věc


nerovnoměrně rozložená pracovní doba zákoník práce

odkazy k pojmu nerovnoměrně rozvržená pracovní doba v Zákoníku práce:

    při nerovnoměrně rozvržené pracovní době je na každý pracovní týden naplánon různý počet pracovních hodin a až za delší období (tzv. vyrovnávací období) průměr naplánovaných hodin odpovídá sjednanému týdennímu úvazku; současně platí, že délka naplánované pracovní směny při nerovnoměrně rozvržené pracovní době nesmí překročit 12 hodin; pružná pracovní doba rozvržená na 2 - 4 týdny a konto pracovní doby jsou podskupiny nerovnoměrně rozvržené pracovní doby
    Omezení prodejní doby během svátků od 1. října 2016Velký pátek se zařadil mezi státní svátkyZakotvení povinnosti dodržovat léčebný režim přímo v zákoníku práceZákoník práce 2012 XI. díl - Částečná nezaměstnanost Zákoník práce 2012 X. díl - Přesčasová práce Zákoník práce 2012 VIII. díl - Pracovní doba
    Pracovní pohotovostProplácení přesčasůKratší přestávka v práci než 30 minutZapočítává se začátek a konec pracovní cesty do pracovní doby?Pracovní povinnosti v době pracovní neschopnostiPracovní náplň školníka mimo pracovní dobuPřestávka v práciNemocenská před skončením výpovědní lhůtyNeopodstatněné prodlužování délky směn, které narušuje péči o postižené dítěMá zaměstnavatel právo nařídit neplacené volno při nedostatku práce?


Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci

    Brzký odchod z práce po skončení pracovní dobyDovolená a nepřetržitý provozEvidence pracovní dobyNástup na noční směnuNávštěva lékaře v pracovní doběNávštěva u lékaře poloviční úvazekNedodržení pracovní doby a odchod na přestávku (nezáměrně)Má svědek na svatbě konané v pátek nárok na prac. volno?Návštěva lékaře mimo město (místo) pracovištěNedodržení pracovní přestávky (nezáměrné)
    Dobrý den, zaměstnavatel má právo nařídit práci ve svátek v nepřetržitém provozu, při střežení objektů a v případech, které jsou vymezeny v § 91, odst. 3 Zákoníku práce. Zde jsou vyjmenovány naléhavé opravné práce, nakládka/vykládka, inventura/závěrka, práce v dopravě, krmení/ošetřování zvířat, práce při živelných událostech, práce v nepřetržitém režimu za zaměstnance, který se nedostavil na směnu a práce nutné k uspokojování životních, vzdělávací, kulturních a tělovýchovných sportovních potřeb obyvatelstva. Bohužel jste o Vašem call centru nenapsal více, proto zde uvedu několik příkladů: Kdyby se u vás v call centru pracovalo 24 hod. denně, 7 dní v týdnu (= nepřetržitý provoz), měl by zaměstnavatel právo Vám práci nařídit. Kdyby se např. jednalo o call centrum záchranné zdravotní služby, pak taktéž. Ale pokud se u Vás nepracuje nepřetržitě a call centrum řeší např. telefonický prodej letenek, pak práci ve svátek nařídit nelze, ale je možno se na ní dohodnout.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00