Jak na věc


očista jater pomocí olivového oleje

Detoxikaci podpoříme koupelemi v heřmánku a kopřivách. Koupel si dopřejeme 1x týdně a postačí 10 minut.

    Játra jsou jedním z klíčových orgánů naší látkové výměny. V první řadě produkují žluč. Ta z jater odtéká do žlučníku, kde se schraňuje a postupně je vypouštěna žlučovody do dvanácterníku. Žluč je nepostradatelná pro trávení tuků a proto bolesti žlučníku se objevují nejčastěji poté, co jsme se přejedli tučnými jídly.
    Dále nás játra zbavují jedů a škodlivin, vyrábějí enzymy, hormony a důležitá rozpouštědla (ketolátky), podílejí se na tvorbě krve, tvoří močovinu, skladují sacharidy a mají ještě mnoho dalších funkcí. Jinými slovy, pokud vám dobře fungují játra, máte napůl vyhráno.
    Přesto i z takového stavu je možné játra dostat - právě díky svým, až zázračným, regeneračním schopnostem. Takže nezoufejme, když víme jak, nic není ztraceno.
    Od té doby, co máme k dispozici jedinečný filtr a aktivátor vody Aquarion, každou očistu těla začínáme doporučením na to nejzákladnější, co můžeme pro naše tělo udělat - začít pít čistou, zdravou, zásaditou, "živou" vodu, která je mj. jedinečným antioxidantem.. Důležitost tohoto kroku jistě pochopíte po přečtení stránek aquarion.empatia.cz. Jsme ze 72% voda. Každá buňka potřebuje vodu. Zdravou vodu. Voda je tou nejzákladnější součástí naší "stravy". Tak kde jinde bychom měli začít?!? To snad dává smysl, ne? Čtěte pozorně...


Celou kůru podpoříme modrou barvou, třeba nosíme modré tričko.

    očista jater tedy navazuje na očistu ledvin a močových cest, pokud jste ji podstupovali, není to však podmínkou. I když očista ledvin pomocí rostliny nopál ve formě produktu Nopalin vám současně také čistí žlučovody a stimuluje žlučník i játra k větší činnosti, tudíž máte očistu jakoby už započatou.
    Játra jsou větší než mozek, váží v průměru 1,5 kg. Jsou největší a nejtěžší žlázou v lidském těle. Pokud jsou v pořádku, výrazně zvyšují sílu našeho obranného systému a zabraňují např. vzniku rakoviny a aterosklerózy. Játra také ovlivňují kvalitu zraku. Budete-li je pravidelně čistit, začnete číst bez brýlí.


Jedním z nejlepších prostředků pro zklidnění a regeneraci jater je turistika.

    Připravíte si 2 dcl olivového oleje (nejlépe panenský, za studena lisovaný Virgin oil) a 2 dcl čerstvé citrónové šťávy. Také budete potřebovat ohřívací láhev nebo podušku. Tou začnete ohřívat oblast jater (vpravo pod posledním žebrem) asi od 17. hodiny. Počínaje 19. hodinou každých 15 minut pijete 3 lžíce oleje a hned nato 3 lžíce citrónové šťávy. Snažíte se to stihnout do 20. hodiny. Pak zůstanete ležet a nahříváte oblast jater stále až do rána, nejlépe celý druhý den. Vylučování škodlivin začíná individuálně, nejdříve kolem 1. hodiny ranní, spíše však déle. Po třetím odchodu kalů a usazenin (přibližně druhý den v poledne) si uděláte klystýr. Prakticky z vás s vodou vycházejí už jen kousky bilirubinu a žlučových kamenů. Jejich velikost vám ukáže, jak byla játra zanesena, a jak ještě jsou, tudíž, zda ještě pokračovat příště. Snažte se vydržet do další procedury v ony odpočinkové dny jíst pouze vegetariánskou stravu.
    Antioxidant. Upravuje hladinu cukru v krvi. Snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů. účinný regulátor tělesné hmotnosti. Upravuje funkci žaludku a střev. Čistí tlusté střevo. Reguluje jaterní funkce. Doplňuje vegetariánský jídelníček. Posílením samohojících procesů zvyšuje obranyschopnost organismu.
    Ta nás totiž zastaví v životním tempu a poskytne nám možnost zklidnění myšlenek, dopřeje nám pocit sounáležitosti s přírodou a my jsme schopni vnímat, jak je život krásný, jednoduchý a jak úžasné je ho žít.
    Většinou nás totiž stejně naše oslabená játra mezi 1-3 hodinou ranní probudí... Pokud ovšem bychom špatně znovu usínali, dáme si noční dávku prostě těsně před spaním. Lepší takto než mít stresy :-)
    A pořád a pořád a pořád se nám přesto snaží vyhovět. Když půjdete na jaterní testy, výsledek pude uspokojivý i když játra budou pracovat na pouhých 20-30% !


Recept je jednoduchý - PREVENCE.

    Je možné, že tuto očistnou proceduru nezvládnete. Netrapte se tím. Za produkty v první variantě sice zaplatíte víc peněz než za olivový olej a citróny, ale je to forma nejen příjemnější, ale v dnešních podmínkách i snadněji realizovatelná.
    Naštěstí i tohle jde jinak - což sice alespoň někteří Hypokratovi následovníci (ten se asi obrací v hrobě..) i přiznají, jenže už vám neřeknou jak. Do koho by pak šťourali? Že?
    "No tak co s tebou? Ty ošklivý, zlobivý a hlavně zbytečný žlučníku. Pryč s tebou! Co sis myslel? Že nás budeš obtěžovat? Cho chóóó. Na nás si nepřijdeš!" Praví moudrý odborník a - fik fik. "Vyřizeno k dennímu pořadku, mily paciente. Jsi zdrav!"A všichni jsou spokojeni... Opravdu?
    A když jim ještě pomůžeme vhodnými bylinkami, přírodními potravními doplňky, vhodnou stravou atd., pak se nám odvděčí. Ani si to neuvědomíte, ale budete plni životního elánu, zbavíte se únavy, budete spokojeni, přestanou vás bolet kyčle, zmizí vyrážky, nebudete zlostní a výbušní, budete mít pocit, že život je ráj. On skutečně rájem je, ale my to vidět nechceme - mimochodem si také zregenerujeme náš zrak.


A právě v tom tkví to nebezpečí. Když už i testy jsou špatné nebo se projeví nějaká zjevná nemoc jater, je to už opravdu na pováženou.. Je už skutečně za pět minut dvanáct.

    1. Střevo musí být čisté, bez zácpy a kalových kamenů. Tři dny předem ráno i večer provést klystýr.2. Před procedurou 3 dny je nutno pečlivě připravit játra vegetariánskou stravou. Pít čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, především čerstvou jablečnou šťávu v neomezeném množství.3. S procedurou začít ve správnou dobu - na jaře po 15.2. s ustupujícím měsícem vždy od 19 do 20 hodin.4. K očistě přistupovat beze strachu a v pevné víře v mimořádné tvůrčí i rekonstrukční schopnosti vašeho těla. Těšit se na to, co všechno z vás bude vycházet a tudíž čeho všeho se zbavíte.5. Očistu je dobré provádět několikrát za sebou, až do té doby, než přestanou vycházet zelené kameny, lupínky, zátky, atd. Doporučuje se mezi jednotlivými procedurami udělat pauzu 3 - 5 - 7 dnů, neopakovat více než 7x.
    To žlučník nám dá vědět mnohem dříve, že mu dáváme na frak. A tak běžíme k doktoru (kam jinam?) a "...doktore, pomoz!" A hlavně rychle a ať pro to nemusím nic dělat a ať mě to nebolí a ať to nic nestojí a... ať můžu dál dělat to, co předtím.
    Máte-li vlivem stresu a neklidu (a to už si v běžném životě často ani neuvědomujeme) stažené žlučovody, můžete si způsobit ucpání žlučovodu vycházejícími kameny nebo třeba i žlučníkovou koliku!
    Játra jsou biochemická továrna s největší regenerační schopností v těle a žlučník je často nazýván dirigentem všech ostatních orgánů, protože ovlivňuje celý trávicí trakt. Stav našich jater je přímo úměrný našemu pohledu na svět a stav žlučníku ukazuje na naši spokojenost.


Balíček na očistu jater a žlučníku

    Ze stravy je v tuto dobu třeba vyloučit potraviny živočišného původu, pokrmy připravované na tuku, alkohol, kávu, černý čaj, všechny průmyslově připravené polotovary, které obsahují chemické stabilizátory a jiné konzervanty. Jakmile vyraší první lístky pampelišek, kopřiv a dalších jarních bylinek, zpracovat je do salátů.
    Játra jsou považována za orgán zodpovědný za duševní a nervovou činnost. Člověk s dobře fungujícími játry bývá vytrvalý a odvážný. Naopak poruchy jater a žlučníku vedou k tvrdohlavosti, puntičkářství, zbrklosti a ztřeštěnosti.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00