Jak na věc


obklady kolem bazénu

Další rubriky na webu wellnessinteriery.cz:

    Keramické obklady ve stejném provedení nabízí elegantní řešení prostoru v jednoduchém sjednoceném stylu za použití minimálního množství různých materiálů a dekorů.
    Díky stále modernějším technologiím výrobci přichází na trh se stále lepšími inovovanými materiály a povrchy, které lépe odolávají náročným podmínkám kolem bazénů.
    Keramickou dlažbu můžeme použít v interiérech tak, že podlahy v bazénové hale budou ladit s ostatní povrchovou úpravou podlah a stěn v okolí, případně se dají stejné dekory použít i jako obklady stěn.
    Vhodné jsou specializované obkladové showroomy, kde je více materiálu k vidění a kde se prodejci nesoustředí pouze na jeden materiál. Mohou tak poskytnout nezávislé informace k různým materiálům a pomoci klientovi zvolit ten správný pro něj.
    Kolem venkovního bazénu by se měla obkládat dlažba, která splňuje také vlastnosti jako je protiskluznost, odolnost a mrazuvzdornost. Obklady by také měly být minimálně nasákavé.
    Ve všech případech je důležité materiál vidět na živo a získat si informace kromě ceny materiálu také ceny za kompletní dodání a montáž obkladů kolem bazénu.


Obložení kolem bazénů, čím obložit bazén?

    Specializované firmy mívají také dostatek katalogů s ukázkami realizace a především konzultanty a samotné montážníky. Ti mají neocenitelné, někdy dlouholeté zkušenosti s různými materiály, jejich výhodami či nedostatky.
    Plochy kolem bazénů jsou náročné na splnění různých požadavků. Vyžaduje se zejména zátěžovost, bezpečnost a odolnost vůči chemiím, a také protiskluzová úprava nebo mrazuvzdornost, pokud je bazén v exteriéru.
    Mezi moderní a na údržbu nenáročné materiály patří materiály „umělé“, které jsou však vyrobené z přírodních materiálů a příměsí, které dávají materiálu další přidané hodnoty oproti tem čistě přírodním.
    Velké formáty obkladů a barevné sjednocení prostoru může bazénové hale také nabídnout atmosféru obytné místnosti, oproti mozaice, která působí vyloženě bazénově.
    Kromě toho, že bude splňovat estetické požadavky investora, kladou se na materiály stále větší nároky tak, aby obložené plochy co nejméně zatěžovaly svojí údržbou a opravami.
    ♦ Stejně tak i s kvalitní prací a přístupem k realizaci. Pokládka obložení k bazénům nebo například montáž terasy z dřevoplastu vypadají na první pohled vždy velmi jednoduše, zdání však klame.


Kdy a jak vybírat obložení bazénu?

    Ti by nejlépe měli znát problematiku těchto prostor a ohlídat, aby volba materiálu, ale také připravenost povrchu a použití lepidel a spárovacích hmot byl správný pro náročné a zátěžové bazénové prostředí.
    V současné době jsou to sice velmi trendové a žádané materiály, ale pro jejich výběr hovoří také to, že jsou oproti přírodním materiálům levnější, váhově lehčí a jejich instalace je také cenově dostupnější.
    Možnost posouzení vhodnosti kombinace k dalším materiálům na místě je někdy neocenitelná, tak aby se posoudilo, zda zamýšlené materiály spolu budou dobře ladit. Za denního ale třeba i večerního světla / provozu.
    Přitom vynikají dlouhou životností, stálobarevností, odolností proti UV záření, jsou impregnované již při výrobě látkami, které pomáhají materiálu odolávat proti houbám, plísním a hmyzu. V případě dřevoplastu a umělého kamene je také výhodu minimální nasákavost.
    Obložení bazénu vybírá investor v momentě plánování bazénu, před jeho výstavbou, většinou tak, aby vše ladilo a splňovalo jeho představu o funkční a estetické bazénové hale nebo terase.


Montáže a pokládky bazénových obkladů

    Kámen je tradiční obkladový materiál kolem bazénů, dřevo je klasika, keramika a mozaika nabízí bezpočet designů a variant a jejich vzájemná kombinace originální řešení. Stále častěji se také uplatňuje dřevoplast nebo kamínkový koberec. Velmi efektivně pak vypadají kamenné tapety.
    Jejich instalace je vhodná jak do interiérů, tak do exteriérů. Přímo k bazénům je důležité vybírat ty s protiskluzovým povrchem, aby se minimalizovalo riziko pádu a zranění.
    Vybírat obložení bazénu se kromě internetu vyplatí i v „terénu“, třeba na výstavách, přímo u výrobců a dodavatelů, tam kde je možné si vzorky obkladů prohlédnout, případně odnést do místa realizace.
    Nejen vzhledem k zátěžovým podmínkám kolem bazénu, díky počasí v exteriéru, ale také vzhledem k tomu, že materiál pro obložení bazénů a přilehlých ploch by měl mít dlouhou životnost a být pokud možno co nejméně náročný na údržbu.
    Velmi trendovou záležitostí jsou velkoformátové obklady, kromě krásného design vzorů, které neruší spáry jsou také praktické na údržbu. Méně spár, méně problémů.
    Při realizace wellness a spa provozů je samozřejmě také nezbytné dodržet veškeré zákony a vyhlášky o bezpečnosti, hygieně a vhodnosti použití materiálů do veřejných provozů.


Obložení bazénů ve wellness provozech

    Jsou to například umělý kámen (betonové obklady a dlažby) a umělé dřevo, dřevoplast (wpc, kompozit). Umělé materiály přírodní materiály věrně napodobují a imitují nebo vynikají svým vlastním zajímavý dekorem a strukturou.
    Umělé obkladové materiály splňují velmi náročné podmínky na podlahy, pochozí prostory a prostory přímo spojené s mokrou zónou, bazénem či přírodním jezírkem. Jsou vhodné i k saunám a vyhřívárnám.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00