Jak na věc


odrůdy třešní odolné vrtuli třešňové

Pokud k nám jedete z větší dálky a chcete se ujistit, zda v prodejně máme konkrétní odrůdu, můžete se informovat na telefoním čísle prodejny 776 406 772.

    Kupujeme-li stromek, zajímá nás, o jakou letní, podzimní či zimní odrůdu jde. Stejně důležitá je však informace o podnoži, na níž je odrůda naštěpována.
    Lilek vejcoplodý neboli baklažán pochází z Indie a do Evropy se dostal ve čtrnáctém století. Známe především fialové a černé plody, ale existují i žluté a bílé.
    Pokud půda není zamrzlá, můžeme přesazovat přerostlé trvalky a případně je množit rozdělením trsů. Lze odebírat i kořenové řízky. U rostlin nově zasazených a přesazených nezapomeneme na ochranu mulčováním před promrzáním.
    Novým odrůdám a jejich zkoušení v nadmořské výšce 500 m se od konce padesátých let věnuje Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Horní Bělé na Plzeňsku.
    Výběr odrůd i tvarů v prodejně je oproti e-shopu mnohem větší. Jabloně (cca 30 starých odrůd) máme většinou ve špičáku, čtvrtkmenu a  u některých odrůd i v polokmenu.  U hrušní je v prodeji asi 20 starých odrůd, především ve špičáku a čtvrtkmenu. Třešně asi v 10 odrůdách, i polokmeny a vysokokmeny. V prodeji máme také roubované ořešáky Seifersdorfský, višně Morela, Érdi Botermo, Újfehertoi Furtos.


Ovocná školka Bojkovice – Radim Pešek

    Školka hospodaří v Bílých Karpatech přírodě přátelskými tradičními postupy (bez umělých hnojiv, herbicidů a jiných chemických postřiků), její činnost je zaměřená především na množení a prodej:
    Ve Šlechtitelská stanici ve Velkých Losinách množí a pěstují maliníky a ostružiníky. Zkoušejí tu i zahraniční odrůdy. Tady jsou jejich poznatky a doporučení.
    Cca po 15.11 budeme  nabízet i slivoně odrůd Top King, Jojo, Jofela ve čtvrtkmenu a polokmenu, broskvoně odolné kadeřavosti a také opět meruňky Hargrand a Harlayne.
    Časopis Zahrádkář oslovil několik pěstitelů, aby se podělili o své poznatky a zkušenosti s vybranými odrůdami jabloní. Tři stránky lednového vydání se týkají odrůdy Rubín. 

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00