Jak na věc


přesazeni orchidej seramis

Obsah článku: + Zobraziť obsah článku

    Pěstování tlustice není vůbec těžké. Rostlina potřebuje slunce, ale ne přímé. Umístěte ji proto do světlé místnosti, kde se jí bude určitě dařit. Nepřehánějte to ani se zálivkou. Ta má být mírná, ne častá, protože by jí mohly začít hnít kořeny.
    Přesazení tlustice si vyžaduje správnou dobu. Vhodné období je na začátku jara, kdy byste jí měli začít přidávat už vzpomínané hnojivo. Dobře uděláte, pokud budete této rostlině měnit květináč každé 2 až 3 roky.
     Okrasné rostliny mají pozitivní vliv na naše fyzické i duševní zdraví, čistí vzduch a jejich existence jednoduše vytváří pěkný dojem. V článku se dozvíte, jaké jsou jejich výhody v...
    Méně častou chorobou je plíseň šedá, která napadá rostliny a vytváří na stonku nebo listu měkká místa. Také může vytvořit zelený povlak, který se vyskytuje na listech. Příčinou bývá zejména častá zálivka nebo málo svštla. Proti plísni se dá bojovat nejlépe tak, že rostlinu zbavíte napadených částí a následně ji postříkáte postřikem.
    Pokud chcete, aby vám tlustice vykvetla, měli byste si zapamatovat pravidlo o vodě a slunci. Vody je třeba opravdu velmi málo a slunce jen trochu. Důležitá je i správná teplota, která by se měla pohybovat kolem 10–15 stupňů Celsia.


Tlustice – pěstování, rozmnožování a přesazení

     Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...
    Tlustici mohou napadnout i různé druhy chorob, proti nimž budete muset bojovat. Pokud se stane, že vaší rostlině začnou velmi rychle opadávat listy, může za to příliš mnoho vody a přemokřená půda. Vaší tlustici tak velmi snadno zplesnivějí kořeny, které se začnou ničit. Tento problém nemusí naznačovat jen opadané listy, ale také velmi suché větve.
    Tlustice, z latinského Crassula Ovata, je rostlina, která se vám bude líbit hned na první pohled. Díky svým bílým květům a menším zeleným lístkům patří mezi velmi oblíbené rostliny v domácnostech.
     Nádherná dekorační rostlina, která vytváří čarovné aranžmá. Jak ji pěstovat? Je možné strelicii pěstovat i venku? Podstatné informace pro pěstování tohoto krásného květu najdete právě...


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00