Jak na věc


paulovnie plstnatá prodej stromků ostrava

Paulovnie - čínský císařský strom

    Paulovnie mají výhodný typ fotosyntézy, tzv. C – 4 fotosyntézu, díky níž jsou odolné vůči vysokým teplotám a umožňuje jim to přizpůsobit se různým podmínkám, z čehož vyplývá jejich celosvětové využití. Pěstují se na plantážích v Asii, Americe, Austrálii i Evropě.Významné jsou především druhy P. tomentosa, P. elongata a P. fortunei a jejich vzájemní kříženci. Jsou vysoce odolné vůči suchu, nenáročné na kvalitu půdy a tolerují značný rozsah teplot pro pěstování (cca -20°C až +40°C).
    Med z paulovnie je velmi chutný. Kromě toho ho lze použít na léčbu bronchitidy a jiných respiračních onemocnění, podporuje metabolismus a trávicí procesy a stejně jako listy má příznivý účinek na játra a žlučník.
    Paulovnii vyséváme na jaře (květen) do květináče. Vhodný je substrát pro výsev a množení, který neobsahuje příliš agresivní hnojiva. Udržujeme ho vlhký. Semenáčky rostou poměrně rychle, proto je lepší použít pro každé semeno samostatný květináč.
    Pokud toužíte po květech, stromek neseřezávejte. Květní pupeny se tvoří už na podzim, takže by je seříznutí nebo přílišný mráz zničily. Kvetení také podpoří aplikace hnojiva pro květ.
     letničkyAksamitníkVilecStračkaSlunečnicePetůnieOstálkaNevadlecMákLobelkaLimonkaLichořeřišniceLaskavecChrpaHledíkAstraNestařec
    Paulovnie plstnatá má opravdu obrovské, zajímavě tvarované listy, které na podzim opadají. Jsou zespodu hustě ochlupé, díky čemuž získala paulovnie svůj přídomek "plstnatá".


Pavlonie plstnatá (Pau...

    Jelikož je paulovnie plstnatá symbolem ženství, vysazovala se také při narození holčičky. Když se potom dívka měla vdávat, výbava se vyrobila právě z "její" paulovnie.
    Ačkoli paulovnie rostou velmi rychle, jejich dřevo je velmi kvalitní. Je ceněno hlavně pro malý obsah vody (10-12%), díky čemuž při sušení nemění tvar, a zároveň je velmi lehké.
    Návodyčtěte zajímavosti ze světa bylinek, rady a návody> píšeme o bylinách..Nejčtenější 1. tymián 2. oregáno 3. bylinky do stínu 4. levandule 5. bazalka
     Pomůcky a nářadíGrowsetySkloDomácí chemieGrilováníBazénová chemieKompostOkrasné předmětyZahradní keramikaPro zvířataDalší pomůckyObruby a opěryFixační materiálMiniskleník a pařeništěZahradní nářadíPlastové nádobyRozprašovačeSítě a textílieSprávná zálivkaSkleníky
    Ze dřeva paulovnie se zhotovují hudební nástroje, používá se ve stavebnictví, nábytkářství, k výrobě lyží, lodí, ultralehkých letadel a mnohých dalších. Toto dřevo neabsorbuje vodu, neobsahuje téměř žádnou pryskyřici a díky obsahu tříslovin je odolné vůči červotoči.


Pelargónie ozdobou okenních parapetů

    Teprve po odkvětu rostlina nasadí velké, sytě zelené listy. I ty jsou velmi dekorativní, jednak svým vzhledem, druhak svou velikostí. Mohou totiž dosahovat 30 - 50 cm.
    Paulovnie plstnatá (Pavlonie, Paulownia tomentosa) je dekorativní strom pocházející z Číny. Byl vysazován na císařském nádvoří v naději, že na něj usedne bájný fénix a přinese vládnoucí rodině štěstí.
    Pokud má paulovnie dostatek světla a tepla, roste velmi rychle a začíná kvést 4. - 8. rokem. Už předtím krášlí zahradu svými listy. V chladných podmínkách ovšem kvete jen málo nebo vůbec.
    Nezapomeňte naSubstrát na zeleninuPůda je základ každé rostliny..Hnojivo pro zeleninuVše co zelenina potřebuje..Rašelinové produktyRašelinové květináčky, tablety..
    Plody paulovnie jsou zpočátku zelené a lepkavé, později zhnědnou a puknou. Obsahují velké množství drobných lehkých semen, která se díky své jemnosti používala jako ochrana křehkého zboží při přepravě.
    novinkaFiltrujte v kategorii podle doby výsevu.. Doporučujeme takéSubstrát na květinyPůda pro kvetoucí rostliny..Hnojivo pro květinyTekuté, pevné, tyčinkové..Směsi květinMixy květinového osiva..


Paulownia - rychlerostoucí dekorativní medonosná dřevina

    Jestliže pěstujete rostlinu pro její listy, je seříznutí v předjaří dobrý nápad. Řez podpoří tvorbu nových výhonů a listů. Paulovnie snášejí i velmi hluboký řez a ochotně znovu obrážejí.


Substrát pro výsev a m...

    Výběr místa pro založení plantáže paulovnií:- kontrolujeme půdní typ- kontrolujeme sklon plantáže - mladé rostliny lépe prospívají na vodorovných nebo k jihu se svažujících plochách- připravíme optimálně půdu (orba, vláčení, likvidace plevele aj. rostlin, hnojení)- kontrolujeme dostatek vláhy, případně zavlažujeme Výsadba paulovnií- pro produkci dřeva - v trojsponu, rozestup v řadě 4, příp. 5 m, rozestup řad 4 nebo 5 m (t.j. 500 až 600 stromů na 1 ha)- pro sklizeň biomasy - výsadba velmi hustá, záleží na tom, jakou mechanizací se bude sklízet a zpracovávat (cca 3500 až 10 000 rostlin na 1 ha) Paulovnie a životní prostředí- Zástupci rodu Paulownia úspěšně rostou i v chudých, znečištěných a erozí ohrožených půdách. Mají schopnost absorbovat těžké kovy a tuto zátěž z půdy odstranit. Jsou proto ideální pro rekultivaci půd. - Velká listová plocha a velká účinnost fotosyntézy ( typ C-4 ) se podílí na vzniku velkého objemu biomasy listů, která se po podzimním opadu listů dostává do půdy a obo
     Semena bylinekAnýzOsrtopestřecParchaŘepíkRozmarýnSaturejkaSlézŠťovíkTřapatkaTřezalkaTymiánYzopSměsiMátaŠalvějKmínKoriandrMěsíčekMeduňkaBazalkaBenediktBrutnákDiviznaDobromyslEstragonFenyklHeřmánekJablečníkJestřabinaKerblíkKoprKozlíkLevanduleLibečekMajoránkaŠafrán
    novinkasušené bylinky Nezapomeňte takéSubstrát na bylinkyKvalitní substráty na bylinky..Hnojivo pro bylinkyDostatek výživy pro růst..Nůžky na bylinkyUlehčete si práci s nůžkami..


Paulovnie plstnatá jako okrasný prvek zahrady

    Paulovnie (asi 9 druhů) patří mezi nejrychleji rostoucí dřeviny a zároveň poskytují velmi kvalitní dřevo, z toho důvodu jsou v jihovýchodní Asii pěstovány již po staletí. Dřevo paulovnií je velmi pevné, lehké, s jemnou strukturou bez suků a s nízkým obsahem vody. Používá se proto na výrobu nábytku, hraček, hudebních nástrojů, uměleckých předmětů (dřevořezba), ale např. i při výrobě lodí a letadel. Schopnost rychlého růstu, nenáročnost a nízký obsah vody jsou vlastnosti, pro které lze paulovnie využít jako kvalitní zelenou hmotu (krmivo), palivo, případně jako zdroj bioplynu.
    Tyto stromy se pěstují hlavně kvůli nádherným shlukům květů a velkým nezvyklým listům. V poslední době se však také zkoumá možné využití paulovnií k produkci dřeva a biomasy. Rostou totiž velmi rychle (rychleji než nyní používané topoly) a dřevo je velmi kvalitní, s nízkým obsahem vody.
     NadzemníCibuleMangoldPažitkaPetrželPórŘeřichaRukolaSalátŠpenátKvětákKozlíčekBrokoliceBrukevČekankaFenyklKadeřávekKapustaKedlubenKoprZelí
    Paulovnie dorůstají výšky 10 - 15 m, kvetou v měsících květnu a červnu velkými nafialovělými květy. Jejich barva může být od téměř bílé přes růžovou po sytě modrofialovou a navíc překrásně voní.
    Kromě okrasy mají však i další využití. Díky jejich velké ploše je rostlina schopna růst neuvěřitelně rychle. Dají se použít jako hodnotné krmivo pro zvířata (výživností jsou podobné vojtěšce). Zároveň jsou použitelné ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu díky svým léčivým účinkům.


Kristalon Okrasné dřev...

    PůdaPaulovnie jsou velmi přizpůsobivé, a proto dobře rostou na mnoha typech půd. Nejvhodnější jsou lehké, dobře odvodněné, písčité půdy (pH 5 až 8,9). Nevhodné jsou půdy silně jílovité, podmočené, půdy se skalnatým podložím a půdy zasolené nad 1 % zasolení.Voda Rostliny jsou citlivé na nedostatek vody zvláště v počátečním období vývoje. Pro první měsíce na plantáži je pro optimální vývoj mladých rostlin potřebné dodat 20 litrů vody týdně nejlépe ve dvou dávkách. V této zálivce zároveň dodáváme rostlině potřebné živiny (hnojivo).Pokud je měsíční úhrn srážek pod 50 mm, je nutné zavlažování, nedostatek vody zpomaluje růst, což je nežádoucí zvláště u rostlin pěstovaných pro produkci biomasy.VítrPlantáže je vhodné zakládat v místech bez silných větrů (rychlost větru do 28 km/ hod), pokud vítr dosahuje rychlosti nad 45 km/hod, je zde založení plantáže nevhodné.
    novinkaNové typy značkových skleníků Nejlepší kategoriePlastové nádobyKvětináče, truhlíky, misky..Zahradní nářadíNářadí všeho druhu..MiniskleníkyPro efektivní klíčení..
    Optimální podmínky pro pěstováníTeplota a nadmořská výška Vývoj rostlin začíná na jaře (optimální teplota půdy 13°C až 15°C), optimální teplota pro růst 20°C až 30°C. Jinak tolerují teploty -20°C až +40°C.Optimální nadmořská výška 700 – 800 m.
    Paulovnie může být použita i k zastínění pozemku nebo jako medonosná rostlina. Lze ji pěstovat i jako hrnkovou rostlinu v nádobě, která se musí na zimu přemístit do bezmrazé místnosti.
    Paulovnie není nijak náročná na půdní podmínky a vláhu. Prosperuje hlavně v teplejších oblastech na plném slunci. Při plném zakořenění snáší bez problému teploty -17oC a krátkodobě i - 27oC. Půda může být i velmi chudá.
    novinkaKvalitní holanská hnojiva:Plagron, Hesi, Atami, BioBizz a Canna Pomocné produktySprávná zálivkaNové konve spektra barev..PostřikovačeRuční a tlakové postřikovače..


Pochutnejte si a osvěžte tělo starým, známým angreštem

     Exotické semínkaBlahovičníkyKvětinyOvoceJehličnanySukulentyKaktusyChilliBambusPalmyMasožravkyStromy a trávyOkrasné trávy
    Hnojení není u paulovnie nutností, ale určitě jí prospěje. vhodná je aplikace dlouhodobě působících hnojiv při výsadbě a na jaře, případně přihnojování tekutými hnojivy pro listnaté nebo kvetoucí dřeviny.
    V prvním roce je potřeba rostlinu zazimovat v bezmrazé místnosti. Teprve druhým nebo třetím rokem, kdy kmínek zdřevnatí, je možné vysadit paulovnii ven. I tak je ale dobré několik prvních let stromek na zimu přikrýt.
    Návodypravidelné články a tipy kolem zahrady> zahradní tipy..Zahradní kalendář 1. leden2. únor 3. březen4. duben5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00