Jak na věc


percentilové tabulky hmotnosti dětí

Zjistěte v tabulkách, jak je na tom vaše dítě

    Jak tedy zjistit, zda je vaše dítě v normě, nebo má naopak problémy s váhou? Jednoduše. Nejprve vypočítejte jeho BMI v naší BMI kalkulačce. Pak už jednoduše příslušnou hodnotu vyhledejte na levé svislé lince grafu, na vodorovné lince najděte věk dítěte a podle průsečíku čas zjistíte, v jaké percentilové hladině se váš potomek nachází.
    Rozlišujte mezi tabulkou chlapců a dívek (rozdíl však není dramatický). Pokud vám vyjde výsledný bod průniku mezi percentilem 25 (tedy 25 % vrstevníků má stejnou nebo nižší hmotnost) a 85, nemusíte si dělat starosti. V opačném případě byste měli začít pracovat na jídelníčku svých dětí a aktivně se snažit rozvinout u nich správné stravovací návyky.
    BMI (body mass index), index tělesné hmotnosti, je důležitým nástrojem pro určení nadváhy, obezity nebo podvýživy. Nemusí však být vždy nejpřesnější. Každý jedinec může mít jiný však jiný poměr svalů a tuků. Chcete-li ale zjistit, jak je na tom vaše dítě, musíte použít speciální percentilové tabulky. Hodnoty BMI se totiž díky rychlému růstu a jiné stavbě těla u dětí do 18 let liší od těch, které používají dospělí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00