Jak na věc


pod nasim okny tece vodicka

Pokud cestujete do města autem, je třeba mít na paměti, že možnosti, kde nechat svůj vůz, jsou omezené.

     Obě mouky s cukrem a vanilkovým cukrem a skořicí pěkně promíchejte a přidejte máslo, jedno vejce a mléko. Těsto pořádně prohňácejte a nechte minimálně 2 hodinky odpočinout v lednici. Pak vyválejte 4 milimetry silný plát a formičkami nebo rádýlkem vykrájejte obdélníčky. Předehřejte si troubu, na plech položte pečící papír a obdélníčky na něj vyskládejte. Před pečením je ještě potřete bílkem a každý druhý ozdobte mandličkou. Až bude cukroví upečeno, vytáhněte je z trouby. Vypadá úplně jako karty, nemám pravdu? Tak teď ještě slepte vždycky dva obdélníčky k sobě marmeládou a můžete se dát do bužírování.
    Provoz vjezdových automatů (Pec - Zelený potok, Velká Úpa - u Uranu) je pouze v období bez sněhové pokrývky, tj. obvykle duben až listopad, vjezdovné: 100,- Kč/den nebo 200,-- Kč/dva až osm dní. Oba automaty přijímají mince a bankovky do hodnoty 500,-- Kč, oba automaty vrací nazpět.
    Město se nachází v Krkonošském národním parku a k některým výše položeným penzionům a horským boudám je v létě možné vyjet jen se zakoupeným vjezdovým lístkem, v zimě pak vůbec. Proto si prosím ověřte u svého ubytovatele možnosti parkování. Vjezdový lístek lze koupit v automatu. V Úpě je umístěn u penzionu Uran, v Peci u parkoviště Zelený potok (dětská ozdravovna Růženka).
     Pod pojmem alternativní cukroví nemusíte čekat vždy něco nechutně zdravého. Péct se dá relativně zdravě a chutně. Ale nic nesmíte ošidit, suroviny ani čas přípravy. V předvánočním díle pořadu Pod pokličkou vám prozradíme, jak na to.


V každém ročním období jiný pokrm se hodí.

     Napadlo vás někdy, proč vám v zimě chutnají teplé polévky a při pohledu na salát vám naskočí "husí kůže"? Odpověď je jednoduchá, v každém ročním období potřebuje vaše tělo jiné složení stravy. Naši předkové jedli to, co bylo…

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00