Jak na věc


poutni misto mariánská hora lanškroun rozhledna

nejčtenější články za poslední týden

    Kromě kostela poutníky přitahovaly i tři křemešnické studánky: Stříbrná studánka, studánka U buku a zejména Zázračná studánka (též Zlatá studánka), jejíž voda vyvěrá zpravidla od Vánoc do léta, jsou jí přisuzovány léčivé účinky a je slabě radioaktivní, což při skladování zabraňuje tvorbě bakterií. Nad Zázračnou studánkou byla vystavena kaple a začíná zde křížová cesta, stoupající na vrchol Křemešníku. Je zakončena jeskyní, která symbolizuje Boží hrob - v ní je uložena kamenná socha Kristova těla od sochaře Antonína Bílka bratra Františka Bílka.
    Výtěžek z příspěvků účastníků a dalších příznivců a sponzorů (které můžete shánět i vy!) bude věnován na podporu služby Farní charity Cheb, která se díky letošním menším dotacím na dobrovolníky ocitla ve finanční krizi. Čím více účastníků, tím větší štědrost sponzorů – sám ředitel farní charity proto už trénuje, aby zvládnul uběhnout celý maraton. Přidejte se tedy i vy – každý svým vlastním způsobem.
    Po celé trase je také možno se svézt poutním autobusem, takže absolvujete maraton a nebudete tak muset udělat ani krok! Poutní autobus bude odjíždět z Chebu z Kasárního náměstí v 10:00, z Lorety pak kolem 11:00, z Waldsassenu od baziliky kolem 13:00, z Kapplu kolem 14:00 a od Sv. Anny kolem 16:00 (časy budou upřesněny).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00