Jak na věc


rabín kněz a krásná blondýna herci

MP3 - Kdo je antikrist? - přednáška Prof. Dr. Walter Veith

    Moje rodina navázala úzké přátelství s Joem, s jeho ženou a jejich synem. Když jsme společně studovali Bibli a jiné knihy od Ellen Whiteové, jednou řekl: "Jsem přesvědčen, že Ellen Whiteová byla inspirována z téhož pramene jako Hebrejští proroci. Chci přijmout Ježíše jako mého Mesiáše. "Přestože hebrejský Starý zákon je plný proroctví o Mesiáši, byly to díla Ellen Whiteové, které mu otevřely oči, a pochopil, že Ježíš Kristus je naplněním hebrejských proroctví. Teprve pak vzal do ruky Nový zákon a četl o židovském Mesiáši. Často jsem ho viděl plakat ... Měli jsme možnost být při jeho tajném křtu v Bear River v blízkosti Sacramenta. Když vystoupil ze studené vody, chválil Boha a oslavoval svého nového Mesiáše a řekl: "Teď jsem úplný Žid. Přijal jsem Starý a Nový zákon a Mesiáše, o kterém mluvili všichni židovští proroci. "
    Rabína Joe Kagana jsem potkal na Weimarském institutu v Kalifornii. Jeho rodina pocházela z východní Evropy. Tam znásilnili jeho tetu za zvláštních okolností. Kněz nad ní stál s křížem a řekl: "To je trest za to, že jste zabili Krista!" Teda, dokážete si představit, jaké pocity mají mnozí Židé z křesťanství.


Video - Hledání - Zjevení 13 - Kdo je šelma a její znamení

    Joe Kagan byl ještě mladý, když se jeho rodina přestěhovala do USA. V věku 13-let debutoval jako kantor na Carnegie Hall. Měl pěkný hlas. Po vysokokvalifikovaném studiu se stal rabínem. Potkal jsem ho, když už byl starší a pracoval jako rešeršer v týmu spolupracovníků Ronalda Regana ve městě Sacramento. Když byly otázky k nějaké tématu, prozkoumal je a podával odpovědi. Joe Kagan měl velmi záporný postoj ke křesťanství. Nikdy nečetl Nový zákon a ani ho nikdy nevzal do rukou. Avšak v židovském Starém zákoně se vyznal svrchovaně dobře. Nakonec, vždyť byl vysoce kvalifikovaný rabín. Jednoho dne se mu dostala do rukou kniha s názvem Patriarchové a proroci od Ellen Whiteové. Četl ji s velkým úžasem a chtěl vědět více o této autorce. To byla chvíle, ve které jsme se poznali. Ptal se nás, kdo Ellen Whiteová je, jakou univerzitu navštěvovala. Řekli jsme mu, že vychodila jen 3 ročníky základní školy. "Kde se naučila hebrejsky?", Ptal se. Řekli jsme mu, že nikdy hebrejsky neuměla, ale je nejprod
    Žasl nad jejími vědomostmi a řekl, že informace v této knize (Patriarchové a proroci) se kryjí s Mišnou. Mišna je část rabínských svatých spisů, která byla v roce 1940 přeložena do angličtiny a znalosti z ní mohli mít jen vysoce vzdělaní rabíni. Řekl, že kniha Patriarchové a proroci obsahuje historii jeho národa a je velmi přesná. Řekl také, že autorka musela umět hebrejsky, aby mohla tak psát, protože struktura vět není anglická, ale hebrejská. Rytmus, veršování, uspořádání slov ani obraty nejsou anglické. Říkal, že se mu zdálo, jakoby kniha byla přeložena z hebrejštiny do angličtiny.


Související články z kategorie - Prorokové Bible a dneška

    Český název: Rabín a zloděj Originální název: The Frisco KidCZ TitulkyRannější film Harrisona Forda.Země původu: USARok výroby: 1979Rok vydání: 2007Žánr: komedie / westernRežie: Robert AldrichHrají: Gene Wilder, Harrison Ford, George DiCenzo, William Smith, Clyde Kusatsu, Vincent Schiavelli, Michael Elias, Robert PadillaZVUK Dolby Digital 1.0: anglický, německý, maďarskýTitulky: ČESKÉ, anglické, německé, maďarské, hebrejské, turecké, polské, potugalské,,,Délka filmu: 114 minutFormát obrazu: 1,78:1Bonusový materiál:- interaktivní menu- přímou volbu scén- komentář- film o filmuStručný obsah:Netradiční příběh polského rabína Avrana Belinského, který cestuje roku 1850 napříč Spojenými státy a získává přátelství mladého bankovního lupiče Tommyho (Harrison Ford).Velké herecké sólo pro Gena Wildera.(rabín).
    Michael is a Jerusalem rabbi who is deeply respected and beloved by his community as well as his family. When his favourite student Gafi confesses his most hidden secret, Michael’s world turns upside down.
    Jeruzalémský rabín Michael je hluboce uznávaný a milovaný svou komunitou i rodinou. Když se mu jeho oblíbený student Gafi vyzpovídá ze svého nejskrytějšího tajemství, obrátí se Michaelovi svět naruby.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00