Jak na věc


ramada airport hotel prague praha ruzyně k letišti doprava z letiště václava havla

Ubytování blízko Letiště Praha Ruzyně

    Penzion Schneider Praha se nachází v tiché lokalitě, v Praze 6 část Řepy. Penzion Schneider nabízí svým klientům čisté a levné krátkodobé i dlouhodobé ubytování v Praze, v 1 až 3-lůžkových pokojích. Ve všech pokojích penzionu je zdarma k dispozici wifi.
    V únoru 2011, při příležitosti oslav 100. výročí narození 40. amerického prezidenta Ronalda Reagana, napsala skupinka aktivistů ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi otevřený dopis, v němž žádali, aby bylo letiště pojmenováno po tomto americkém prezidentovi, který se zasloužil o pád železné opony a totalitních režimů ve východním bloku. Za návrhem stála společnost Opona.
    Letiště je plně vybaveno pro lety VFR (podle vidu) i IFR (podle přístrojů) a umožňuje nepřetržitý provoz ve dne i v noci. Je plně koordinováno v rámci EUROCONTROL v Bruselu z hlediska přidělovaných časů vzletů (tzv. slotů).
    Pension Řepy je úmistěn v klidné vilové čtvrti na Praze 6, nedaleko centra města vzdáleného 30 minut tramvají a nabízí venkovní posezení s grilem a bezplatné Wi-Fi.


Letiště Praha Ruzyně (Václav Havel Airport Prague)

    Ramada Hotel Airport Praha, z kategorie 4 hvězdičkové hotely v Praze, je moderně zařízený hotel, který se nachází na letišti ve čtvrti Praha 6 - Ruzyně. Svou polohou, rozsahem a vysokým standardem poskytovaných služeb je hotel ideální pro obchodní cesty, krátkodobé pobyty a tranzitní ubytování. Hotel svým hostům nabízí odpočinek a ubytování v Praze blízko Letiště Václava Havla v Ruzyni v pohodlně vybavených pokojích, občerstvení v restauraci s českou i mezinárodní kuchyní, prostor pro obchodní jednání v saloncích, klidné pracovní prostředí hotelového business centra.
    Po úmrtí Václava Havla, 19. prosince 2011, vydal Fero Fenič prohlášení s výzvou přejmenovat letiště Praha-Ruzyně v Praze-Ruzyni na Letiště Václava Havla. Název Ruzyně podle Feniče připomíná spíše známou pražskou věznici. Podle Feniče by se nejednalo o přejmenování, ale o pojmenování letiště, protože v názvu "Letiště Praha" podle něj není žádné jméno. Jako vzory uvedl mimo jiných i letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku a Charlese de Gaulla v Paříži.
    Mezinárodní letiště Václava Havla Praha neboli Praha/Ruzyně (IATA: PRG, ICAO: LKPR) je veřejné mezinárodní letiště umístěné na severozápadním okraji Prahy, v městské části Praha 6, katastrálním území Ruzyně. Letiště je určeno pro mezinárodní i vnitrostátní, pravidelný i nepravidelný letecký provoz. Se jménem bývalého prezidenta bylo spojeno v říjnu 2012.
    Hotel Courtyard Prague Airport, z kategorie čtyřhvezdičkové hotely v Praze, se nachází přímo na pražském letišti Ruzyně mezi terminály 1 a 2, vzdálen ca 20 minut od centra Prahy.


Hotel Marriott Courtyard Prague Airport

    V letech 1960–1968 bylo letiště rozšířeno o oblast označovanou dnes jako Sever na tzv. Nové letiště. V polovině 60. let byla vypsána další architektonická soutěž a podle vítězného návrhu byla vybudována nová odbavovací budova architektů Karla Filsaka a Karla Bubeníčka, sousedící hangár a nový systém tří vzletových a přistávacích drah (nejdelší z nich o délce 3200 m). Při té příležitosti byla plocha letiště rozšířena na 800 ha (což znamenalo rozšíření území hlavního města nejen o obec Ruzyně, ale také o části Kněževsi, Přední Kopaniny a Hostivice).
    Jedná se o největší letiště v Česku, které v roce 2008 odbavilo rekordních 12,63 milionů cestujících při taktéž rekordních 178 tisících pohybů letadel. V roce 2012 odbavilo 10,81 milionů cestujících (z toho 10,76 milionu mezinárodních) při 132 tisících pohybech letadel (vzlety + přistání).
    Prvních úprav se letiště dočkalo po válce. V letech 1947–1956 doznalo rozšíření a vylepšení jeho technické zázemí. Konec padesátých let pak přinesl další úpravy v souvislosti s příchodem proudových letadel. Po válce byla zahájena stavba paralelní dráhy 04/22, která byla záhy zastavena.


Sporthostel & Ubytovna Scandinavia

    Krásné a tiché místo pro Vaši romantickou dovolenou v blízkosti letiště Václava Havla. Z letiště Václava Havla jede letištní transfer bus.č 100 ke stanici metra Zličín.Ubytování v klidné a v bezpečné oblasti, v blízkosti obchodů a společenského života. Pražský hrad, Karlův most, Petřínská rozhledna, Václavské náměstí a jiné jsou v dosahu trasy metra Zličín - Můstek - Muzeum za 30 minut. Turistické informace - doprava (bus, tramvaj, metro) jsou v apartmánu. 
    Poslední skloňovanou variantou je napojení letiště na systém vysokorychlostních tratí, kdy by přes letiště procházela trať Praha – Plzeň (– Norimberk) a Praha – Ústí nad Labem (– Berlín). Vzhledem ke stavu rozpracovanosti těchto tratí ČR nelze předpokládat realizaci před rokem 2020.
    Letiště bylo vystavěno na pláni zvané Dlouhá míle v letech 1933–1937. Konstrukce letiště vyprojektovaná arch. Adolfem Benšem byla na Mezinárodní výstavě umění a techniky v Paříži v roce 1937 oceněna zlatou medailí. Doprovodné budovy navrhl Kamil Roškot. Provoz letiště byl zahájen 5. dubna 1937, kdy zde v devět hodin ráno přistál letoun DC-2 Československé letecké společnosti na letu z Piešťan přes Zlín a Brno, o hodinu později pak letoun Air France na trati z Vídně do Drážďan.


Zajímavosti poblíž Letiště Praha Ruzyně

    Pro ty, kteří cestují na letiště a zpět vlastním vozidlem, je k dispozici parkování přímo na letišti. Jednak u jednotlivých terminálů nebo v přilehlých parkovacích domech. Další variantou jsou soukromá parkoviště v přilehlých oblastech. Alternativní variantou je parkování na sídlišti nedaleko letiště a přejezd autobusem.
    Dne 21. března 2012 vláda návrh na přejmenování Letiště Ruzyně na „Letiště Václava Havla Praha“ (v angličtině „Václav Havel Airport Prague“) odsouhlasila.
    Z nových staveb budí pozornost z architektonického hlediska rovněž budova energetického dispečinku od dvojice respektovaných architektů Z. Jirana a M. Kohouta (2006).
    Ubytovna Scandinavia je vhodná pro turisty přijíždějící do Prahy, sportovní oddíly, školní výlety, přespání před odletem na dovolenou, pracovní cesty do Prahy a okolí. V přímé blízkosti všech našich sportovišť ubytujeme až 65 osob. Je to zařízení Tělovýchovné jednoty Ruzyně, což znamená možnost prožít hodně sportovních aktivit jako tenis, basketbal, fotbal, volejbal, florbal, turistický oddíl, lezecká stěna, posilovna a další. Internet na pokojích.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00