Jak na věc


ramada airport hotel prague praha ruzyně k letišti doprava z letiště václava havla

Letiště Praha Ruzyně (Václav Havel Airport Prague)

    Holiday Inn Prague Airport je nový, vysoce moderní čtyřhvězdičkový hotel v Praze s excelentní polohou na letišti – Ruzyně. Přestože se hotel nachází v areálu letiště, v těsném sousedství budovy Travel Service a pouhých 8 minut chůze od Terminálů Sever 1 a 2, jedná se o klidné místo se zahradou, stranou letištního provozu. Díky výhodnému spojení MHD do centra města (autobusová zastávka se nachází přímo před budovou) je Holiday Inn Prague Airport ideálním řešením jak pro business hosty tak pro turistické návštěvníky Prahy. Veškeré pražské památky i historické centrum města jsou snadno dostupné.
    Hotel Courtyard Prague Airport, z kategorie čtyřhvezdičkové hotely v Praze, se nachází přímo na pražském letišti Ruzyně mezi terminály 1 a 2, vzdálen ca 20 minut od centra Prahy.
    Letiště bylo vystavěno na pláni zvané Dlouhá míle v letech 1933–1937. Konstrukce letiště vyprojektovaná arch. Adolfem Benšem byla na Mezinárodní výstavě umění a techniky v Paříži v roce 1937 oceněna zlatou medailí. Doprovodné budovy navrhl Kamil Roškot. Provoz letiště byl zahájen 5. dubna 1937, kdy zde v devět hodin ráno přistál letoun DC-2 Československé letecké společnosti na letu z Piešťan přes Zlín a Brno, o hodinu později pak letoun Air France na trati z Vídně do Drážďan.
    Garden Apartmány Graf jsou umístěné v klidné lokalitě v obci Chýně - Praha Západ. Garden Apartmány se nacházejí cca 6 min autem od stanice metra Zličín, autobusem ze stejné stanice je to cca 10 minut, autobusová zastávka je vzdálená asi 50 m od Apartmánů Graf. Apartmány mají bezplatné wifi a střežené soukromé parkoviště.


Zajímavosti poblíž Letiště Praha Ruzyně

    Na letiště se přemístila veškerá civilní letecká doprava z letiště Praha-Kbely, kde zůstal pouze vojenský letecký provoz. Prudký rozvoj techniky a letecké dopravy si vynutil takřka okamžité rozšíření letiště z původních 80 ha na čtyřnásobek. Od 15. srpna do 22. prosince 1937 byly vybudovány zpevněné vzletové a přistávací dráhy 08/26 (délka 500 m) a 04/22 (délka 280 m) a pojezdová dráha (dnes P). V roce 1938 byla vybudována VPD 13/31 (nyní 12/30) o délce 1000 m a 17/35 délky 950 m, VPD 04/22 byla prodloužena na 1080 m, v roce 1941 VPD 08/26 prodloužena na 1300 m a VPD 04/22 v roce 1944 na 1800 m. Křižovatka drah 04/22, 13/31 a 17/35 bývala také nazývána „Velké náměstí“ – „Big square“.
    V únoru 2011, při příležitosti oslav 100. výročí narození 40. amerického prezidenta Ronalda Reagana, napsala skupinka aktivistů ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi otevřený dopis, v němž žádali, aby bylo letiště pojmenováno po tomto americkém prezidentovi, který se zasloužil o pád železné opony a totalitních režimů ve východním bloku. Za návrhem stála společnost Opona.
    Dne 21. března 2012 vláda návrh na přejmenování Letiště Ruzyně na „Letiště Václava Havla Praha“ (v angličtině „Václav Havel Airport Prague“) odsouhlasila.
    Letiště je plně vybaveno pro lety VFR (podle vidu) i IFR (podle přístrojů) a umožňuje nepřetržitý provoz ve dne i v noci. Je plně koordinováno v rámci EUROCONTROL v Bruselu z hlediska přidělovaných časů vzletů (tzv. slotů).
    Z nových staveb budí pozornost z architektonického hlediska rovněž budova energetického dispečinku od dvojice respektovaných architektů Z. Jirana a M. Kohouta (2006).


Ubytování blízko Letiště Praha Ruzyně

    Pro ty, kteří cestují na letiště a zpět vlastním vozidlem, je k dispozici parkování přímo na letišti. Jednak u jednotlivých terminálů nebo v přilehlých parkovacích domech. Další variantou jsou soukromá parkoviště v přilehlých oblastech. Alternativní variantou je parkování na sídlišti nedaleko letiště a přejezd autobusem.
    Pension Řepy je úmistěn v klidné vilové čtvrti na Praze 6, nedaleko centra města vzdáleného 30 minut tramvají a nabízí venkovní posezení s grilem a bezplatné Wi-Fi.
    Poslední skloňovanou variantou je napojení letiště na systém vysokorychlostních tratí, kdy by přes letiště procházela trať Praha – Plzeň (– Norimberk) a Praha – Ústí nad Labem (– Berlín). Vzhledem ke stavu rozpracovanosti těchto tratí ČR nelze předpokládat realizaci před rokem 2020.
    Po úmrtí Václava Havla, 19. prosince 2011, vydal Fero Fenič prohlášení s výzvou přejmenovat letiště Praha-Ruzyně v Praze-Ruzyni na Letiště Václava Havla. Název Ruzyně podle Feniče připomíná spíše známou pražskou věznici. Podle Feniče by se nejednalo o přejmenování, ale o pojmenování letiště, protože v názvu "Letiště Praha" podle něj není žádné jméno. Jako vzory uvedl mimo jiných i letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku a Charlese de Gaulla v Paříži.


Sporthostel & Ubytovna Scandinavia

    Jedná se o největší letiště v Česku, které v roce 2008 odbavilo rekordních 12,63 milionů cestujících při taktéž rekordních 178 tisících pohybů letadel. V roce 2012 odbavilo 10,81 milionů cestujících (z toho 10,76 milionu mezinárodních) při 132 tisících pohybech letadel (vzlety + přistání).
    Penzion Schneider Praha se nachází v tiché lokalitě, v Praze 6 část Řepy. Penzion Schneider nabízí svým klientům čisté a levné krátkodobé i dlouhodobé ubytování v Praze, v 1 až 3-lůžkových pokojích. Ve všech pokojích penzionu je zdarma k dispozici wifi.
    Krásné a tiché místo pro Vaši romantickou dovolenou v blízkosti letiště Václava Havla. Z letiště Václava Havla jede letištní transfer bus.č 100 ke stanici metra Zličín.Ubytování v klidné a v bezpečné oblasti, v blízkosti obchodů a společenského života. Pražský hrad, Karlův most, Petřínská rozhledna, Václavské náměstí a jiné jsou v dosahu trasy metra Zličín - Můstek - Muzeum za 30 minut. Turistické informace - doprava (bus, tramvaj, metro) jsou v apartmánu. 


Hotel Marriott Courtyard Prague Airport

    V letech 1989–1993 byla provedena rekonstrukce severní odbavovací budovy, také v tomto případě byla vypsána architektonická soutěž, ve které zvítězili Petr Franta a Michal Brix. Souběžně byly rekonstruovány vzletové a přistávací dráhy. Zároveň byl vypracován investiční záměr rozšíření odbavovacího prostoru v areálu Sever. K jeho uskutečňování se přikročilo v roce 1995 a jeho součástí je i terminál 2, otevřený 17. ledna 2006, který navrhl tým architektů Nikodem a Partner spol. s r. o. a Mansfeld IDC s r. o.
    Mezinárodní letiště Václava Havla Praha neboli Praha/Ruzyně (IATA: PRG, ICAO: LKPR) je veřejné mezinárodní letiště umístěné na severozápadním okraji Prahy, v městské části Praha 6, katastrálním území Ruzyně. Letiště je určeno pro mezinárodní i vnitrostátní, pravidelný i nepravidelný letecký provoz. Se jménem bývalého prezidenta bylo spojeno v říjnu 2012.
    V letech 1960–1968 bylo letiště rozšířeno o oblast označovanou dnes jako Sever na tzv. Nové letiště. V polovině 60. let byla vypsána další architektonická soutěž a podle vítězného návrhu byla vybudována nová odbavovací budova architektů Karla Filsaka a Karla Bubeníčka, sousedící hangár a nový systém tří vzletových a přistávacích drah (nejdelší z nich o délce 3200 m). Při té příležitosti byla plocha letiště rozšířena na 800 ha (což znamenalo rozšíření území hlavního města nejen o obec Ruzyně, ale také o části Kněževsi, Přední Kopaniny a Hostivice).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00