Jak na věc


sadrokartonova deska knauf white 9.5 mm ostrava

Spona RL140 12 mm - blistr 1250 ks

    Sádrokartonové desky jsou hlavní součástí a stavebním materiálem při řešení stavby a její části sádrokartonovým systémem. Sádrokartonové desky jsou složeny ze sádrového jádra, jehož obě plochy a také podélné hrany jsou opláštěny pevně držícím a hlavně speciálním kartonem (tuhým upraveným papírem). Ten dodává pro sádrokartonové desky pevnost a stabilitu, dle požadovaných vlastností jsou dále upravovány sádrokartonové desky na různé druhy s různou odolností a vlastností.
    Zpracování sádrokartonu je velice rychlé a jednoduché. Současné technologie zpracování sádrokartonu umožňují téměř neomezené možnosti tvarů. Dokonce umožňují vytváření oblouků a kupolí! Sádrokarton je proto v kombinaci s napínanými stropními podhledy, LED diodovým osvětlením, luxusními povrchy stěn a tapetami u interiérových designérů velmi oblíbený.
    Sádrokartonové desky jsou děleny dle svého uplatnění, znamená to že sádrokartonové desky jsou rozděleny na druhy dle odolnosti v prostředí, tloušťky sádrokartonové desky a druhu hrany:
    Rádi Vám v rámci návrhu interiéru doporučíme vhodné stavebně technické řešení, nabídneme realizaci a v rámci realizace interiéru nebo rekonstrukce vše zrealizujeme.


Deska sádrokartonová akustická 12,5 mm

    Naší nejčastější aplikací sádrokartonových konstrukcí při realizaci v interiérech je realizace sádrokartonových podhledů a to jak celoplošných, kterými je například vedena nová elektroinstalace při rekonstrukcích, tak designových, které opticky oddělují jednotlivé funkční celky větších místností a umožňují montáží vestavěných svítidel zajistit kvalitní osvětlení celé místnosti.
    Sádrokarton umožnil interiérovým designérům navrhovat takové úpravy interiéru a takové vnitřní konstrukce, které byly v minulosti náročné či dokonce nerealizovatelné. Můžete si tak díky sádrokartonu dopřát při rekonstrukci nebo realizaci interiéru zajímavé estetické i funkční stavební prvky.
    „Dnes jsou velmi oblíbené různé niky realizované pomocí sádrokartonových konstrukcí. Použití takové niky ale nemůže být samoúčelné. Je třeba si uvědomit, že sádrokartonová konstrukce tvoří ze svého principu velkou hmotu, která proto velmi ovlivňuje celkové rozložení hmot v interiéru. Často se setkávám s nikami realizovanými v koupelnách, kde působí díky často malému prostoru velmi rušivě. Uvažujete-li tedy o nice v menším prostoru, dobře přemýšlejte, jak bude hmota konstrukce modelovat interiér.“
    Běžné je použití sádrokartonových konstrukcí v souvislosti s napínanými stropními podhledy, garnýžemi a realizací nepřímého LED diodového osvětlení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00