Jak na věc


skladba podlahového topení

Podlahové teplovodní topení svépomocí

    Vybrat to správné vytápní stavby dá někdy zabrat. Podlahové topení je moderní, efektivní a ekonomický způsob vytápění stavb. Můžete zvolit elektrické podlahové topení nebo teplovodní podlahové topení.
    Skladbu podlahy která je níže popsána vám také můžeme doporučit na základě zpětných reakcí našich zákazníků, tuto skladbu podlahy jsme aplikovali už v celé řadě případů - jak u běžných cihlových staveb tak i u dřevostaveb.
    To, že je systémová deska STYRODESKA nejpoužívanější je díky její ceně, která je až o polovinu levnější než systémové desky k systémovým řešením, rozhodně to není díky jejím vlastnostem.


Anhydritová podlaha a akumulace tepla

    Podlahového topení je možné zvolit z celé řady systémů lišící se ve způsobu instalace, ale fungující na stejném principu. Různé způsoby montáže mají jen okrajově vliv na principi fungování celého systému. Samozřejmě za předpokladu správně provedené montáže, podle zásad, které nejsou vždy plně akceptovány. Na způsob fungování podlahového topení má ale podstatný vliv způsob montáže, resp. to zda bude podlahové topení přímotopné, poloakumulační nebo akumulační. Nejpoužívanější typ instalce v ČR je poloakumulační podlahové topení, ale jsou případy, kdy je nutné a nebo vhodné šáhnout po jiné variantě - přímotopné nebo akumulační.
    Skladba podlahového topení se liší podle použitého systému uchycení potrubí, typu provedení podlahy a povrchové krytiny. Zásadní vliv na skladbu podlahového topení má i umístění místnosti. Nad vytápěnou nebo nevytápěnou částí domu se používají rozdílné tloušťky tepelné izolace.
    Vytápějte stavbu efektivně, úsporně a ještě si ktomu užijte trochu toho luxuxu, protože teplíčko od nohou je prostě pro většinu z nás, smrtelníků, luxuxní. Podlahové topení můžete použít se všemi druhy tepelných zdrojů.
    Podlahové topení je ideální volba pokud chcete snížit náklady na vytápění, pokud jste alergik, pokud máte rádi teplo od nohou a pokud nechcete aby vám překážely radiátory.
    Na internetu se velmi často v souvislosti s anhydritem řeší malichernosti anebo „sajns fikšn“ stylu jedna pani povídala a podstatné věci často nejsou vůbec řešeny.


Pokojový termostat pro elektrické podlahové topení

    Pro montáže teplovodního podlahového topení se používá několik systémů kotvení trubek, avšak i rozdílné druhy trubek. Výhradně se jedná o trubky plastové vyráběné různými technologiemi v různých průměrech. Životnost těchto instalací je minimálně 50 let, to je dostatečně dlouho pro některé podlahy - jen pro představu, časté rekonstrukce se týkají klasických betonových podlah, které silně zaostávají v pevnostech za technologií litého betonu, tedy i anhydritových podlah. Nezřídka kdy provádíme nové podlahy u staveb, které jsou 10-20 let staré.
    Po letitých zkušenostech s různými systémy podlahového topení jsme již delší dobu "zakotveni" u systému podlahového topení TOPTHERM. Nabízí velmi variabilní možnosti a v různých komplikovaných situacích máme vždy z čeho vybírat.
    Pro někoho dilema, pro někoho věc, nad kterou ani nemá cenu uvažovat. Za nás platí rozhodně to druhé, systémová deska - ale pozor, je jich více druhů a ne všechny jsou ideální.
    Jednou z výhod teplovodního podlahového topení je možnost napojit jej na téměř jakýkoliv tepelný zdroj. U některých tepelných zdrojů se pak používá mísící sada, která zajistí ...
    Teplovodní podlahové topení se skládá ze dvou hlavních částí - rozdělovač (sběrač), trubka (pert, pex, pb...). Všechno ostatní jsou systémové části, upravující způsob montáže a regulaci systému.
    Ať už si pro Vaši stavbu zvolíte teplovodní nebo elektrické podlahové topení, určitě budete s fungováním systému spokojeni. Stejně jako tisíce dalších...


Způsoby instalace podlahového topení

    Spouštění podlahového topení v určitém režimu má vyzkoušet funkčnost celého systému, nejen samotného podlahového topení, ale i roznášecí betonové desky, nejčastěji anhydritové lité podlahy. Pokud se proces spuštění provádí ihned jak je to možné s ohledem na roznášecí desku (anhydrit cca 7 den od realizace, cement cca 25-30 den od realizace), podlaha zároveň rychleji vysychá.
    Častý dotaz na skladbu podlahy v patrech je, zda umíme zhotovit celou skladbu podlahy (kročejová izolace + teplovodní podlahové topení + anhydritová podlaha) s výškou do 10 cm. Pokud také patříte do této kategorie, máme pro Vás dobrou zprávu - Ano, umíme .
    To je stručné shrnutí výhody používání podlahového topení. Rozhodujete se zda zvolit konvenční vytápění nebo právě podlahové topení? To by jste si měli určitě tento článek přečíst
    Hlavní důvod proč zvládnete nainstalovat teplovodní podlahové topení lépe než firma (nás nepočítaje protože nejsme firma ) je ten, že si to děláte sami pro sebe - a to jde, o pečlivost.
    Cenu elektrického podlahového topení ovlivňují zejména dva faktory a to volba topného systému a způsob regulace. Cana montáže je u všech variant přibližně stejná.


Výhody a nevýhody podlahového topení

    Na rozdíl od teplovodního podlahového topení, kde se pokojovými termostaty reguluje jen minimální množství provedených instalací, je pokojový termostat nedílnou součástí každého elektrického podlahového topení. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství, od analogových až po centrální řídící jednotky. Vybrat ten správný termostat nemusí být jednoduché, tedy až do doby, než si přečtete tento článek .
    Přesně to platí i při výběru systémových desek pro podlahové topení, ti zkušenější jistě vědí, že druhů systémových desek je více a mohou také najít uplatnění v různých situacích. Ceny systémových desek jsou uvedeny bez DPH.
    Systém velkoplošného nízkoteplotního vytápění staveb, to je ve zkratce popis teplovodního podlahového topení - též platí i pro stěnové či stropní, které se také občas na stavbách objevují. Nejvýhodnější je instalace do podlahy z důvodu lepšího rozložení tepla.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00