Jak na věc


skladba suché podlahy

5 komentářů on "Nová skladba podlahy"

    Skladba podlahového topení se liší podle použitého systému uchycení potrubí, typu provedení podlahy a povrchové krytiny. Zásadní vliv na skladbu podlahového topení má i umístění místnosti. Nad vytápěnou nebo nevytápěnou částí domu se používají rozdílné tloušťky tepelné izolace.
     Závěrem je nutné zopakovat, že konkrétní požadavky na podlahové konstrukce, které určují jejich potřebnou skladbu, se mohu velmi lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a je proto nutné jejich návrh nepodcenit. Velmi důležité je zejména vhodné použití vrstvy hydroizolační, parotěsné a tepelně izolační, jejichž absence nebo nesprávné použití jsou nejčastějším zdrojem vážných poruch.
     děkuji za odpověď.S těma nerovnostma si nějak poradím.Myslim,že bude stačit to zhutnít lehkou žehličkou(což se zničí ty škvarky) a ty nejmenší nerovnosti dosypat křemičitým pískem.Pak na to dám parozábranu a pak už to pofrčí.Od Vás potom budu chtít udělat anhydryt.Ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci.


Anhydritová podlaha a akumulace tepla

    provádím rekonstrukci podlahy v obytném domě v 1. NP a firma která rekonstrukci provádí doporučila anhydritovou podlahu.Původní skladba podlahy jsou trámy, prkený záklop na latích přibitých zhruba v polovině výšky trámů (na bocích), škvárový zásyp do výše trámů a pochozí prkna (pero drážka). Návrh nové skladby je náhrada škváry polystyrenem, separační vrstva PE folie a poté anhydritová vrstva.
    taktéž budu dělat novou podlahu s podlahovým vytápěním.Stávající podlaha je kamené klenby,škvárový zásyp,na tom jsou položeny dřevěné polštáře a nakonec prkna.Bude stačit,když prkna a polstáře vyndám,srovnám škváru do roviny,dám 100mm EPS,topení a zaliju andhyrytem?
    Zdravím, plánuji rekonstrukci ccs 70m2 podlah v rodiném domě. Stávající podlahy jsou tvořeny jednou vrstvou dřevotřísky v tloušťce 20mm na škvárovém násypu cca 100mm. Můj plán je odstranit dřevotřísku a nalít beton. Je takový postup možný? V.K.
    Dobrý den, novou skladbu podlahy je možné udělat jak popisujete, jen mám špatné zkušenosti s tím vyrovnáváním škváry. Často se stává že podklad je nerovný (kusy škváry) a polystyren na nich zůstává "vyset" - to není ideální stav. Kvalitu zateplení si můžete spočítat v kalkulátoru.


Principielní návrh skladby podlahové konstrukce

    Dobrý den, postup tak jak popisujete je možný, v případě kdy je možné zvednou podlahy o cca 20 mm oproti původní tloušce - pokud nechcete odebírat část násypu. Vhodnější je ale provést skladbu podlahy vč. odstranění násypu a použít "moderní" tepelnou izolaci.
    Dobrý den, nový návrh skladby podlahy je v pořádku. Novou podlahu by bylo vhodné provést tak, aby "nevisela" na trámech - použít na trámy např. mirelon.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00