Jak na věc


skladba suché podlahy

Anhydritová podlaha a akumulace tepla

    provádím rekonstrukci podlahy v obytném domě v 1. NP a firma která rekonstrukci provádí doporučila anhydritovou podlahu.Původní skladba podlahy jsou trámy, prkený záklop na latích přibitých zhruba v polovině výšky trámů (na bocích), škvárový zásyp do výše trámů a pochozí prkna (pero drážka). Návrh nové skladby je náhrada škváry polystyrenem, separační vrstva PE folie a poté anhydritová vrstva.
    Skladba podlahového topení se liší podle použitého systému uchycení potrubí, typu provedení podlahy a povrchové krytiny. Zásadní vliv na skladbu podlahového topení má i umístění místnosti. Nad vytápěnou nebo nevytápěnou částí domu se používají rozdílné tloušťky tepelné izolace.
    Dobrý den, novou skladbu podlahy je možné udělat jak popisujete, jen mám špatné zkušenosti s tím vyrovnáváním škváry. Často se stává že podklad je nerovný (kusy škváry) a polystyren na nich zůstává "vyset" - to není ideální stav. Kvalitu zateplení si můžete spočítat v kalkulátoru.
    Zdravím, plánuji rekonstrukci ccs 70m2 podlah v rodiném domě. Stávající podlahy jsou tvořeny jednou vrstvou dřevotřísky v tloušťce 20mm na škvárovém násypu cca 100mm. Můj plán je odstranit dřevotřísku a nalít beton. Je takový postup možný? V.K.


Principielní návrh skladby podlahové konstrukce

    Dobrý den, postup tak jak popisujete je možný, v případě kdy je možné zvednou podlahy o cca 20 mm oproti původní tloušce - pokud nechcete odebírat část násypu. Vhodnější je ale provést skladbu podlahy vč. odstranění násypu a použít "moderní" tepelnou izolaci.
     děkuji za odpověď.S těma nerovnostma si nějak poradím.Myslim,že bude stačit to zhutnít lehkou žehličkou(což se zničí ty škvarky) a ty nejmenší nerovnosti dosypat křemičitým pískem.Pak na to dám parozábranu a pak už to pofrčí.Od Vás potom budu chtít udělat anhydryt.Ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci.
     Závěrem je nutné zopakovat, že konkrétní požadavky na podlahové konstrukce, které určují jejich potřebnou skladbu, se mohu velmi lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a je proto nutné jejich návrh nepodcenit. Velmi důležité je zejména vhodné použití vrstvy hydroizolační, parotěsné a tepelně izolační, jejichž absence nebo nesprávné použití jsou nejčastějším zdrojem vážných poruch.
    Dobrý den, nový návrh skladby podlahy je v pořádku. Novou podlahu by bylo vhodné provést tak, aby "nevisela" na trámech - použít na trámy např. mirelon.


5 komentářů on "Nová skladba podlahy"

    taktéž budu dělat novou podlahu s podlahovým vytápěním.Stávající podlaha je kamené klenby,škvárový zásyp,na tom jsou položeny dřevěné polštáře a nakonec prkna.Bude stačit,když prkna a polstáře vyndám,srovnám škváru do roviny,dám 100mm EPS,topení a zaliju andhyrytem?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00