Jak na věc


skupina prací pro zaručenou mzdu

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

    Nejčastější chybou je přesvědčení zaměstnavatele, že například číšníkovi bude vyplácet pouze minimální mzdu s přesvědčením, že zbytek mu dá načerno, nebo si vydělá na nezdaněných tringeltech. Ani profese číšník, nemůže být hodnocena minimální mzdou, protože minimální mzda se přiděluje jen těm nejjednodušším pracím, nevyžadujícím téměř žádnou fyzickou ani duševní zátěž. (například hlídač, vrátný, uklízečka a to bez specifických úkolů na výkon profese).
    Nejnižší úrovně zaručené mzdy se stanoví nařízením vlády - aktuálně NV č. 567/2006 Sb. Osm skupin prací odpovídá charakteristice šestnácti platových tříd, která je uvedena v Příloze k zákonu č. 262/2006 Sb. A to tak že 1. skupina prací odpovídá charakteristice první a druhé platové třídy, 2. skupina prací odpovídá třetí a čtvrté platové třídě a tak dále. Pro každou skupinu prací je stanovena nejnižší možná úroveň zaručené mzdy.
    Samostatným nástrojem státní mzdové politiky je institut nejnižších úrovní zaručené mzdy. V podnikatelské sféře „nejnižší úrovně zaručené mzdy nahradily „minimální mzdové tarify. Na základě vymezení v § 112 ost. 2 zákoníku práce se stanoví nejnižší úrovně zaručené mzdy pro 8 skupin prací, což zaručuje dostatečnou míru diferenciace prací odpovídající těmto skupinám.
    2013 © Accontes s.r.o. | GDPR | Prohlášení o společenské odpovědnosti (CSR) | CMS | Vyrobil: Manzes Naši partneři: EKOTERN servis s.r.o. POMOC PODNIKATELI


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00