Jak na věc


slabiny na rukou

9/10 mobilních aplikací má bezpečnostní slabiny

    “S tím, jak se mobilní zařízení stávají pro byznys stále kritičtější, stávají se také hlavními cíli útoků; aplikace se slabinami pak poskytují přístup k citlivým datům,“ vysvětluje Mike Armistead, viceprezident a ředitel divize Enterprise Security Products, Fortify, HP. Firmy by tak podle něj měly být vybaveny nástroji, které jim umožní nalézt a ošetřit chyby mobilních aplikací.
    Celých 86 % mobilních aplikací, které přistupují k soukromým informacím uživatele, nedisponuje opatřeními pro obranu proti zneužití nejběžnějších slabin. Nejde přitom rozhodně jen o aplikace od nevýznamných vývojářů – ukazuje se, že bezpečnostní slabiny se nevyhýbají ani tak zásadním mobilním aplikacím, jako jsou ty pro mobilní bankovnictví. Jak lze tento problém řešit?
    Jak už bylo zmíněno výše, problém zabezpečení mobilních aplikací se týká i těch, jež jsou používány pro mobilní bankovnictví. Zatímco zástupci HP se při svém průzkumu soustředili na 76 různých odvětví, již zmiňovaný Ariel Sanchez ze společnosti IOActive se zaměřil právě jen na banky, a to z celého světa. Některá jeho zjištění jsou shodná s těmi od HP. Pokud vás zajímají další podrobnosti, přečtěte si k tomuto tématu podrobnější text v našem sesterském magazínu OnBusiness.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00