Jak na věc


sport conrad de.

Více závodů Grand Prix, více peněz do týmů

    Za 60 dní začne pod umělým osvětlením v Doha sezóna MotoGP 2020, když poprvé se během roku pojede 20 závodů Grand Prix. A Dorna chystá v kalendáři do budoucna další změny.
    Když se poslední únorový víkend postaví na Phillip Islandu na jihu Austrálie jezdci MS-Superbike 2020 na startovní rošt, tak jich bude pouze 19 stabilních, ovšem v Evropě by jich mohlo být 23 - vloni 18 a později během sezóny jich v Evropě bylo 19.
    Sedm let se Australan Broc Parkes staral o úspěchy týmu Yamaha Austria Racing (YART). Pro 24-hodinovku v Le Mans ale bude 38-letý zkušený jezdec pouze náhradníkem.
    Od roku 2019 se konají během jednoho závodního víkendu v MS-Superbike tři závody. Kvůli tomuto hodně náročnému časovému programu požadují někteří jezdci a také týmy odbourání pravidla, které dovoluje mít v boxu pouze jeden motocykl.
    Promoter Dorna vyplácí ročně okolo 70 milionu Euro do týmů všech tří kubatur Grand-Prix. Jen pro zajímavost: Ve formuli 1 je to 950 milionu amerických dolarů do závodních stájí.


Bimota KB4: koncept sportovního motocyklu

    AKTUALIZOVÁNO: Ital Davide Pizzoli nahradí Jakuba Kornfeila v týmu BOÉ Skull Rider Facile Energy. Tento 20-letý Říman má za sebou celkem 5 startů v MS-Moto3 v letech 2015 - 2019, ani jednou ale nebodoval.
    Letošní ročník závodního seriálu Red Bull Rookies Cupu - bohužel už druhý rok bez české účasti...! - bude obsahovat celkem 7 závodních víkendů a 13 jízd o body, z důvodu názvu Monster Energy Grand Prix České republiky opět bez závodu na Masarykově okruhu.
    Moto3 je opět v akci, ve středu 5. února a ve čtvrtek 6. února se na okruhu Ricardo Torma ve Valencii uskuteční dva dny privátních testů. Denně se bude jezdit od 10 do 17 hodin.
    Ani dnešní jednání CDI v sídle FIM ve švýcarském Mies nedaleko Ženevy nepřineslo žádné vyjasnění v dopingovém případu Andrey Iannoneho. Ten zůstává i nadále v provizorním trestu a nesmí se zúčastňovat žádné motocyklové soutěže nebo související činnosti, kterou pořádá FIM.
    Šest oficiálně zastoupených továrních značek (Kawasaki, Honda, Suzuki, Yamaha, BMW a Ducati) obsahuje provizorní startovní listina 43. ročníku 24 hodin Le Mans.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00