Jak na věc


stavba malého rybníku

Třebíčský dům hrůzy skončil v sutinách

    V sále Jana Kašpara v Pardubicích si převzalo pět dalších nositelů v jednotlivých kategoriích Stavby roku. Vyhrály RD v Žamberku, Administrativní a vývojové centrum pardubické firmy ERA, Revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích, vyhlídka Milada na hradu Lichnice a námi provedená Dostavba piaristické koleje v Litomyšli.
    Zabýváme se kompletními realizacemi zahradních jezírek na klíč od návrhu po pravidelný servis. Provádíme jednotlivé dílčí práce včetně čištění jezírek a likvidace řas. Dodáváme ryby, vodní rostliny, solitérní balvany a čistě přírodní přípravky pro údržbu jezírka během roku. Součástí naší nabídky je pravidelná údržba, revitalizace stávajících jezírek a poradenství.
    První týdny výuky v novém pavilonu B čítajícím na tři desítky učeben mají za sebou žáci Střední průmyslové školy Třebíč. Jedna z posledních etap dostavby školního areálu na ulici Manželů Curieových přišla Kraj Vysočina na cca 147 miliónů korun.
    Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se dnes zúčastnil slavnostního otevření nové školy ve středočeských Psárech (okres Praha-západ). V rámci akce se uskutečnilo také sázení památného stromu a uložení schránky se vzkazy pro příští generace.


Získali jsme ocenění Stavba roku 2018

    Nová budovu dětského oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě přivítá první pacienty. Začíná postupné stěhování vybavení a techniky, na přelomu března a dubna by se pak nový lůžkový pavilon dětského oddělení i s ambulancemi měl otevřít a přivítat první pacienty.
    Celosvětově nejmodernější výrobní halu svého druhu na brzdové a palivové vedení slavnostně otevřeli vrcholní zástupci společnosti Cooper Standard v Bystřici nad Pernštejnem. Pro firmu továrna představuje technologický vrchol výroby v tomto automobilovém segmentu.
    Nová Základní škola v Okrouhlici nahradila dosluhující a nedostačující téměř 140 let starou budovu obecní školy. Jedná se o moderní stavbu s vybavením pro 21. století doplněnou sportovištěm a dopravním řešením nejbližšího okolí.
    Novou moderní školní budovou se může pochlubit Základní škola doktora Edvarda Beneše v Čakovicích. V ní najdete sedm tříd a tři odborné učebny. Je tu ale i nová tělocvična, velké společné prostory nebo terasa.
    Stavbu jezírka nedoporučujeme provádět svépomocí. Při výběru realizační firmy buďte obezřetní. Jezírko tvoří křehký ekosystém a vždy je vhodné, když jej založí profesionálové pro účel, ke kterému je vytvořeno.


Podle čeho vybrat krbová kamna a jak v nich správně topit

    Společnost Wera Werk si nadělí k 25. narozeninám opravdu velký dárek - pátou halu při svém sídle v Bystřici nad Pernštejnem. Stavbu na pozemku o rozloze 5 500 m² jsme zahájili v září, dokončena by měla být v listopadu příštího roku.
    Stavba jezírek začíná výběrem vhodného místa, ideálně které není v blízkosti listnatých stromů. Jakmile si rozmyslíte rozměry jezírka, můžeme začít hloubit jámu včetně jednotlivých zón lišících se hloubkou, které budou sloužit různým druhům rostlin, případně ke koupání. Do vzniklé jámy zasadíme ochranu před protrhnutí fólie, jezírkovou fólii a dno nádrže a terasy pokryjeme štěrkem. Břehy vyložíme většími kameny a rostlinami. Jezírko můžeme dále doplnit o vodní kaskády, potůček a dalšími estetickými doplňky. Případné osazení menšími rybkami, je vhodné vždy konzultovat. Velice často se setkáváme s jezírky plných ryb. Tato jezírka se pak často nedokáží s takovou nerovnováhou vyrovnat. Vždy se při konstrukci jezírek  snažíme o maximální přirozenou rovnováhu daného ekosystému.
    Společně s Krajem Vysočina jsme na začátku prosince otevřeli v Havlíčkově Brodě nový domov pro seniory se 109 lůžky. Z větší části je určený lidem postiženým některým typem demence.


Betonové prvky LiaStone – skvělý nápad pro zkrášlení podzimní zahrady

    Na historický základní kámen nového dětského pavilonu poklepali v novoměstské nemocnici. Předcházelo tomu zbourání více než půl století starého a již technicky nevyhovujícího dětského oddělení, poté následovaly zemní práce. Nová budova dětského pavilonu bude obsahovat celkem 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči.
    Zahradní jezírka jsou dnes součástí každé moderní zahrady. Klidná vodní hladina, zurčící potůček, vodní kaskády, domov mnoha rostlin a okrasných ryb, uklidňující akustická a vizuální kulisa i romantické noční osvětlení. Zahradní jezírko esteticky zhodnotí Vaši zahradu a vytvoří čistě přírodní biotop vhodný ke koupaní i odpočinku. Speciální vodní rostliny a živočichové se postarají o neustálou regeneraci vody a udržování dokonalé biologické rovnováhy s využitím výhradně přírodních procesů. Zahradní jezírko doplněné o estetické dřevo, solitérní kameny či dřevěné molo lze velmi dobře začlenit do okolní zahrady a vytvořit tak uklidňující harmonické místo relaxace a odpočinku, které obohatí Vaši zahradu i Váš život.


Magnetická rezonance je již na svém místě

    Ve čtvrtek 12. října se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2017. Areál základní a mateřské školy v Dolních Břežanech byl v této soutěži velmi úspěšný, odborná porota ho vybrala mezi tři nejlepší projekty a udělila nominaci na Stavbu roku Středočeského kraje 2017.
    Slavnostním střihem pásky jsme za účasti výnamných hostů odstartovali ostrý provoz sportovní haly ve Světlé nad Sázavou. Dlouhých deset let čekalo město na tento den a čekání se vyplatilo.
    Výstavbu nové výrobní a skladové haly jsme v červnu zahájili pro předního evropského dodavatele sprchových koutů a vaniček SanSwiss Jičín. Dojde k vybudování multifunkčního objektu s napojením na dopravní a technickou infrastrukturu. Nová výrobní a skladová hala za 152 milionů korun rozšíří závod o 1,7 hektaru.
    Dva úspěšné projekty a tři významné tituly jsme posbírali při slavnostním galavečeru vyhlašování soutěže Stavba roku Kraje Vysočina 2018. Zabodovaly zde stavby nového sídla společnosti Adoz a Střední průmyslové školy v Třebíči.


Novoměstská nemocnice má nové dětské oddělení

    Panelák, na který si dlouhá léta stěžovali pacienti třebíčské nemocnice, šel k zemi. Budova ve které od roku 1985 sídlila třebíčská chirurgie, už dál nebude postrachem areálu. Začala jeho dlouho očekávaná demolice a do stěn se „zakously“ dva velké bourací stroje. Demoliční práce na bývalém pavilonu CH potrvají celkem tři týdny.
    Ve středu 3. října 2018 proběhlo v Betlémské kapli v Praze slavnostní vyhlášení výsledků celostátní soutěže Stavba roku 2018 v oboru architektury a stavitelství. Dolnobřežanská sportovní hala zde získala titul Stavba roku 2018. Jedná se již o druhý velmi významný úspěch této stavby v tomto týdnu.


Pardubický kraj vyhlásil titul Stavba roku 2017

    Zaujala Vás myšlenka zahradního jezírka? Hledáte vhodnou realizační firmu? Na našem webu naleznete praktické informace o stavbě jezírek a jaký druh jezírka zvolit. Chcete přírodní koupací jezírko bez jakékoliv chemie? Nebo malé okrasné jezírko, které Vám na zahradě vytvoří tiché romantické zákoutí ideální pro klidný odpočinek? Volbou jezírka na chov ryb získáte velmi příjemnou akustickou i vizuální kulisu plnou života a uklidňující vodní hladiny. Máte starší nepříliš fungující jezírko? Zvažte rekonstrukci jezírka na funkční a dlouhodobě udržitelný biotop s křišťálově čistou vodou bez řas a kalů. V naší poradně se dozvíte, jak bude vypadat Vaše jezírko v průběho roku a jak na ochranu proti řasám s využitím čistě biologických preparátů a pravidelného filtrování vody.
    Ať už se rozhodnete pro okrasné jezírko, které posune Vaši zahradu blíže k přírodě, koupací jezírko pro příjemné koupání ve zcela přírodním prostředí nebo jezírko na chov ryb, princip výstavby zahradního jezírka zůstává stejný. Jako základní materiál využíváme speciální jezírkové fólie, které jsou odolné vůči UV paprskům, mrazuvzdorné a bez škodlivých látek. Jezírkové fólie jsou velmi dobře tvarovatelné a tak s nimi snadno vytvoříme zahradní jezírko téměř jakéhokoliv tvaru i rozměrů.
    Téměř šedesát letou starou budovu kulturního domu jsme kompletně zrekonstruovali a nyní slavnostně otevřeli. Kuřimští tak mají k dispozici zcela nové prostory. Budova byla před opravami v tak špatném technickém stavu, že musela být uzavřena.


V nemocnici poklepali na historický základní kámen

    Zcela novou výrobní linku pro výrobu prostorové ocelové výztuže pro naše odloučené středisko OPV Velké Meziříčí, jsme slavnostně spustili v polovině měsíce června. Nová linka má za cíl zrychlit, zefektivnit a usnadit výrobu tohoto betonářského prvku. Navíc vytvoří nová pracovní místa pro několik lidí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00