Jak na věc


stk olomouc, střední novosadská

Sandi vítězem, Reiterberger mistrem Evropy 2018

    Po 20 odjetých sezónách zmizí ze závodních tratí kubatura STK 1000. V dosavadní historii pouze dva šampioni dokázali vyhrát dvakrát: Sylvain Barrier a James Ellison. Kdo se tedy stane 18. šampionem velkých stocků?, než bude tato kubatura definitivně pohřbena?
    Letošní sezónou bylo zakončeno závodění kubatury STK 1000 v rámci MS-Superbike, které se v posledních sezónách jezdilo jako mistrovství Evropy této kubatury. Ovšem to neznamená, že tato zajímavá a divácky atraktivní kubatura definitivně zmizí ze závodních okruhů v Evropě.
    Německý jezdec Markus Reiterberger se stal mistrem Evropy v kubatuře STK 1000 na rok 2018. Reiti tak potvrdil roli největšího favorita a v poslední sezóně této kubatury se stal historickým šampionem.
    Z pěti dosud odjetých závodů «European Superstock 1000» vyhrál Němec Markus Reiterberger celkem třikrát, poražen byl v Imole italským «divočákem» Ferrarim a v Brně za mokra pak Chilanem Scheibem.
    Svým vítězstvím v Portimau oddálil Roberto Tamburini předčasnou oslavu zisku evropského šampióna pro Němce Markuse Reiterbergera, který byl odmávnut v cíli jako třetí. Reiterberger tak má před finálem na Magny Cours náskok 18 bodů před dnešním vítězem.


Oficiálně: European Superstock 1000 Championship končí

    Sice už s «křížkem po funuse», ale přece jen se ke svému závodění na brněnském Masarykově okruhu vyjádřil také pražský závodník Karel Pešek, který v Brně startoval s «wild card» v kubatuře ME-STK 1000.
    Se zbrusu novým motocyklem Yamaha R6 vyrazí do letošní sezóny už nadcházející víkend český motocyklový talent, #10 Jiří Mrkývka z Brna. Bude to v kubatuře Superstock 600 v závodním seriálu Alpe Adria Championship.
    Připravili jsme pro vás tradičně kompletní termíny silničních motocyklových závodů (včetně testů), a to nejen mistrovství světa MotoGP 2019, nýbrž také WorldSBK, CEV (MSJ, ME), Road Racingu, Alpe Adria, EWC a ostatních, které jsou pro každého fanouška zajímavé.
    Kubatura STK 1000 bývá přezdívána s trochou nadsázky také jako mezinárodní mistrovství Itálie v Superstocích. A dnešní výsledek z Misana to jen potvrdil, neboť v Top-12 byli pouze 3 jezdci jiné národnosti.
    Pro závod European Superstock 1000 Championshipu si v Misanu vyjel nejlepší startovní pozici Markus Reiterberger (alpha Racing-Van Zon-BMW) časem 1.36.122.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00