Jak na věc


svj spanielova 1267 praha 17

Skoro žádná minulá schůze neplatí

    Dobrý den, jsme Společenství vlastníků a máme dotaz týkající se možnosti provedení vzájemného zápočtu v případě, kdy předseda SVJ má pohledávku za SVJ z titulu uzavřené dohody o provedení práce a na druhé straně je členem SVJ a platí zálohy na služby včetně příspěvku do fondu oprav. Z důvodu jednoduchosti požaduje provedení zápočtu vzájemných nároků. Předem děkujeme za odpověď.
    Jestliže řádně zvolený člen výboru SVJ odjede na delší zahraniční cestu, může výbor SVJ pověřit zplnomocněním někoho jiného, který by jej v plném rozsahu funkce ( např. technika domu) po dobu nepřítomnosti zastupoval?
    Dobry den, jsem predseda vyboru SVJ pro nas dum a nekdo, bez meho vedomi vymenil zamek na dverich od sklepa. Ja potrebuji zpristupnit sklep. Poradte mi, prosim, jak mam postupovat?
    Advokát Mgr. Vladimír Hyský je zapsán v seznamu vedeném Ministerstvem spravedlnosti ČR jako rozhodce pro řešení sporů ze spotřebitelských smluv pod ev. č. 16.
    Dobrý den, prosím o radu. Jsme SVJ a na základě revizní zprávy jsme se rozhodli vyvložkovat komín nerezovou vložkou. V SVJ je šest bytů, vložkovat se budou čtyři, protože jeden vlastník si opravu provedl sám na vlastní náklady a druhý plyn vůbec nevyužívá - vše má předělané na elektřinu. Mají oba dva nárok na náhradu, když opravu budeme hradit z fondu oprav a oni ho tedy nebudou čerpat? Děkuji za odpověď.


Bezplatná právní poradna pro BD a SVJ

    Dobrý den, lze u SVJ svolat náhradní schůzi Schromáždění, byla li svolana řádná schůze , která byla neusnášení schopná. Za jakou dobu a lze akceptovat pro usnášeníschopnost schůze menší kvórum přítomných, nebo lze vycházet jen z počtu přítomných členů, kteří se náhradní schůze zůčastní jako se 100%? Můžeme pak použít při hlasování nad 50% většinu z přítomných ??? Děkuji Evžen Hartman.
    O tom, kdo a kdy může založit společenství vlastníků se v odborných kruzích vede poměrně čilá diskuze, nicméně názor se v podstatě ustálil na následujícím:

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00