Jak na věc


svj spanielova 1267 praha 17

Bezplatná právní poradna pro BD a SVJ

    Dobry den, jsem predseda vyboru SVJ pro nas dum a nekdo, bez meho vedomi vymenil zamek na dverich od sklepa. Ja potrebuji zpristupnit sklep. Poradte mi, prosim, jak mam postupovat?
    Dobrý den, prosím o radu. Jsme SVJ a na základě revizní zprávy jsme se rozhodli vyvložkovat komín nerezovou vložkou. V SVJ je šest bytů, vložkovat se budou čtyři, protože jeden vlastník si opravu provedl sám na vlastní náklady a druhý plyn vůbec nevyužívá - vše má předělané na elektřinu. Mají oba dva nárok na náhradu, když opravu budeme hradit z fondu oprav a oni ho tedy nebudou čerpat? Děkuji za odpověď.
    Jestliže řádně zvolený člen výboru SVJ odjede na delší zahraniční cestu, může výbor SVJ pověřit zplnomocněním někoho jiného, který by jej v plném rozsahu funkce ( např. technika domu) po dobu nepřítomnosti zastupoval?
    Advokát Mgr. Vladimír Hyský je zapsán v seznamu vedeném Ministerstvem spravedlnosti ČR jako rozhodce pro řešení sporů ze spotřebitelských smluv pod ev. č. 16.
    O tom, kdo a kdy může založit společenství vlastníků se v odborných kruzích vede poměrně čilá diskuze, nicméně názor se v podstatě ustálil na následujícím:


Skoro žádná minulá schůze neplatí

    Dobrý den, jsme Společenství vlastníků a máme dotaz týkající se možnosti provedení vzájemného zápočtu v případě, kdy předseda SVJ má pohledávku za SVJ z titulu uzavřené dohody o provedení práce a na druhé straně je členem SVJ a platí zálohy na služby včetně příspěvku do fondu oprav. Z důvodu jednoduchosti požaduje provedení zápočtu vzájemných nároků. Předem děkujeme za odpověď.
    Dobrý den, lze u SVJ svolat náhradní schůzi Schromáždění, byla li svolana řádná schůze , která byla neusnášení schopná. Za jakou dobu a lze akceptovat pro usnášeníschopnost schůze menší kvórum přítomných, nebo lze vycházet jen z počtu přítomných členů, kteří se náhradní schůze zůčastní jako se 100%? Můžeme pak použít při hlasování nad 50% většinu z přítomných ??? Děkuji Evžen Hartman.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00